Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ne wiem co dalej

2,5 roczna coreczka robi siku w majtki

Polecane posty

Gość ne wiem co dalej

tzn nie nsi juz pieluchy od prawie 8 miesiecy a i tak czasam zrobi siku w majtki ( ok 2 razy dziennie musze ja przebierac) . Zachowuje sie tak jakby to robla specjalnie, bo rozumie wszystko co sie do nej mowi a wola jak juz zrobila siku w majtki albo ne wola wcale i chodz w mokrych. Na nocnik lub toalete zrobi jak ktos ja wysadzi , sama rzadko zawola a w nocy musi miec pieluche i na dziennej drzemce tez. macie jakes sposoby by zaczela normalnie sie zalatwiac?? od wrzesnia idzie do przedszkola, chcialabym by do tego czasu potrafila zawolac kiedy jej sie zachce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinkaaaaaaaaa
a dostaje piers czu butelke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinkaaaaaaaaa
a moze ma to zwiazek ze stresem? albo jakas nowa sutuacja domowa, bo jezeli by miala mlodsze rodznestwo to bylo by to normalne nie wiem napisz cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie podobnie.Synek 2,5 roku od wakacji chodzi bez pieluchy...ale musze mu przypominac o siku. Jak mu powiem to idzie do lazienki , nie protestuje sam sie rozbierze i zrobi siku, ale gdybym mu nie przypomnialam to zlalby sie w gacie:( Na noc zakladam mu pieluche, w nocy raz go wysadzam, rano jest mokra. Przed zrobieniem kupy do nocnika panicznie sie boi. Przynosi mi pampersa jak chce kupe. Tydzien temu uparlam sie i nie zalozylam mu pieluchy, chodzilam za nim krok w krok zeby mi sie gdzies nie schowal i nie zrobil w gacie. Efekt: zaparcie przez 4 dni, i utkniety kamien kalowy w jelicie:( Koszmar! Juz tez nie wiem co robic. Synek jest zdrowy, mocz ma prawidlowy, ruchowo, mentalnie nawet nad swoj wiek rozwiniety , a z sikaniem klapa:( Macie jakis pomysl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo.... Jak jej sie spodoba, to robi do nocnika, wola- siku i kupke. A tak, to wali w majtki. Stoi przy mnie, patrzy mi sie w oczy i mowi, ze nic nie robi, a ja przeciez widze, ze cisnie lub leci jej po nogach... Tez juz nie wiem, co z tym poczac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie czekajcie i bądźcie
moja też jeszcze sika w pampy. Miała 2 cystografie w przeszłości i myślę że może to Ją troszkę hamuje ( straszną miała traumę po tym). Ja czekam cierpliwie, nie wierzę w przyśpieszenie tego procesu aby dziecko zmusić czy nauczyć kontrolować zwieracze czy pęcherz. Musi do tego dojrzeć i tyle. We wrześniu do przedszkola pójdzie pewnie już bez pampersów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inny problem. Mój jest samodzielny do granic możliwości. Jak nie potrafi otworzyć sobie kibla, a nie ma nikogo w pobliżu to sika w pierwszy wolny otwór ( :o) Reklamówka jednorazowa, szklanka, skarbonka, doniczka :o itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolaboga:) Serio? To rzeczywiście pomysłowy ten twoj maluch:) Zostaw mu otwartą łazienkę to nie będzie problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No,ale ja mam 4 dzieci i ciągle mu któryś zamyka te drzwi. Wcześniej nie było problemu, bo nocnik postawiłam w pokoju i z głowy, ale mówi,że nocnik jest dla małych dzieci ;P (w lipcu skończy 3 lata ;P) Kiedyś postawił mi siku w szklance przy kompie, w ostatniej chwili wpadłam na to,że to nie herbata ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam taką gumową nakładkę na drzwi(zakłada się ją na górze) zeby drzwi sie nie zamykały. Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarellaa
to przestańcie tym waszym trzylatkom dawać pampersy a zakładajcie tetrowe pieluchy. To kiepski komfort chodzic w zasikanej tetrówce i dzieciak szybciej zakuma bazę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ups
Dzieci w takim wieku mają prawo jeszcze zrobić w majty, bo pierwsze nie mają jeszcze dobrze rozwiniętej samokontroli, albo mogą być tak pochłonięci zabawą, że nawet nie poczują, kiedy się zesikają. Na pewno jest im przykro, gdy widzą niezadowoloną z tego powodu mamę. Wtedy dziecko nie chcąc powtórzyć tego samego, zaczyna tak bardzo się starać, że zatraca całkiem samokontrolę i sika często (można to zinterpretować, że dziecko robi na złość - nic podobnego). Karcenie przynosi więc odwrotny skutek. Cierpliwości troszkę i wszystko będzie dobrze. Rozmawiać, tłumaczyć, zachęcać i przede wszystkim chwalić za sukcesy tych starań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale rzecz w tym, że on już nie chodzi w pampersie, sika na nocnik ale jak mu o tym przypomne:( Jak sie zleje w gacie to kaze mu w tych mokrych troche pochodzic, ale i tak zachowuje sie tak jakby mu to nie przeszkadzalo...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ups dzieki , to bardzo madre co piszesz Caly czas tlumacze synkowi , chwale, pamietam tylko raz gdy go naprawde ostro skarcilam mam nadzieje,ze wkrotce skonczy sie ta niekonczaca sie walka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, wpadłam tu tylko na chwilę, żeby pochwalić się "naszym" SUKCESEM:) Od tygodnia mój mały uparciuch robi siku i kupkę do nocnika! W ubiegłą sobotę po prostu poszedł do łazienki i zrobił co trzeba:)) Od tej pory nie mieliśmy żadnej wpadki:) Napisałam tu po to aby dać otuchę tym mamom, które czekają z niecierpliwością na ten MILOWY krok:), tak jak ja do niedawna czekałam i miałam wrażenie ,że to nigdy nie nastąpi! Jak widać warto czekać :) pozdrawiam -Szczęśliwa mama:) p.s. Nigdy nie przypuszczałam,że można się tak bardzo cieszyć na widok kupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×