Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sana

Ktory projekt wybrac??????

Polecane posty

Gość Preben i Porbjorn
bardzo ladny ten projekt ale niestety nie przejdzie bo buduje sie w gurzystym terenie i musi byc dach pod katem 30 stopni. Czekam dalej na opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosanoga
o ile dobrze widzę to pierwszy dom ma garaż a więc mniejszą powierzchnie mieszkalną. Drugi ma szklane drzwi do ogrodu-mnie się one nie podobają bo nie można zagospodarować tamtej przestrzeni, jeśli są nieszczelne to zimno no i sąsiedzi wszystko przez nie widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buduję też
ej widać ze podobają ci się domki takie płaskie czemu nie chcesz z poddaszem są o wiele ładniejsze, no ale o gustach sie nie dyskutuje ładniejszy jest ten pierwszy jak cos chociaz mi sie nie podobaja wogóle:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Preben i Porbjorn
Dach możesz zawsze zrobić wyższy, nie ma problemu. :) Tu cały pomysł tkwi w bazie (w parterze). Możesz sobie to zabrać do architekta i dopracować tylko dach. To wszystko. Te 2 pierwsze projekty są strasznie ciężkie. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co poddasze
po co schody ? Z wiekiem schody nam bokiem wyjdą. Jestem młoda 30 lat,mamy schody w domu (domek piętrowy) i odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poddasze odpada bo caly dom ma 180 metrow wiec po co mi wiecej przestrzeni,narazie jestesmy we dwojke ale nawet jak pojawia sie dzieci to i tak wystarczy pozatym i tak jest duzo do sprzatania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie uzupełniające
jakie ogrzewanie? bo w tym drugim nie wiedzę kotłowni. jeśli będziesz miała własny piec to musisz z garażu wykroić miejsce na piec i opał bo trzymanie miału/węgla na zewnątrz jest niewygodne mocno. przyglądam sie i coraz bardziej podoba mi się projekt 1, mimo, że na początku wydawał się być chaotyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszym jest ekstra rozwiązanie spiżarni z wyjściem do garażu.Moim zdaniem projekt pierwszy.Jest taki przemyslany,choć pomieszczenie 7 wc wywaliłabym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie uzupełniające
no ta malutka toaleta jest malutka ;) tak się zastanawiam czy to miejsce nie byłoby dobre na schody gdyby była możliwość zaadaptowania poddasza. wiem, ze to by zmieniło dom bo musiałby być dach podniesiony. tak tylko kombinuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłabym tzw pierdolnik.Czyli pomieszczenie na to czego nie trzyma się ani w spiżarni,ani garderobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Notak z tej malej toalety napewno zrezygnujemy zrobi sie tam tak jak mowicie miejsce na jakies mopy i srodki czystosci itp,jedanak zdecyduje sie na ten projekt tylko musze pomysec jeszcze nad tym zdaszeniem czesciowym tarasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie uzupełniające
na szmaty, mopy i inne piękności? ;) kurcze tak myślę że garaż jest jednak duży więc trochę klamotów można w nim zmieścić. spiżarnia też spora (w porównaniu do mojej obecnej) i tam bym chyba pralkę chciała, tylko to chodzenie z ciuchami po całym domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie uzupełniające
na pewno większa powierzchnia pod dachem. trochę to podniesie koszty i zmieni wygląd domu, ale dach nad tarasem powinien przynajmniej wychodzić na 2 metry. takie moje zdanie, bo w końcu latem można posiedzieć nawet jak pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zauważ,że nie ma piwnicy,strychu.W garażu i zimowe opony i jakiś podręczny warsztat nalezy wziąć pod uwagę.Jeśli ma być prowadzony ogród to zamiast dodatkowej altanki w garażu można będzie trzymać narzedzia ogrodnicze,doniczki.Zresztą,zazwyczaj po pierwszych świętach pada sakramentalne pytanie:gdzie schować bąbki?I wtedy pierdolnik jest jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie uzupełniające
to jest argument. tylko ja mam już dom (stary) i działkę szerokości 80 metrów. mem też już mało ozdobne szopki-schowki i garaż więc (przy granicy) więc na różne sprzęty miejsce się znajdzie. gdybym tego nie miała, to już naprawdę potrzebny by był taki schowek dodatkowy. na stronie z tym projektem przejrzałam dyskusje, ktoś budował z podpiwniczeniem, inny miał zakładane okna dachowe, więc jakieś poddasze też wykorzystał. tylko jak zwykle to podnosi koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pytanie,bo nie mogę dojrzeć,czy z kuchni/jadalni też jest wyjście na taras? Będzie wygodniej niż latać przez salon.Ogólnie,bardzo mi się podoba,jest tak wszystko pod reką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem,powierzchnia jest tak zagospodarowana,że w zasadzie nie trzeba ani strychu,ani piwnicy.Z tym pierdolnikiem zamiast wc,wygląda na funkcjonalny.Robisz przetwory,kupisz więcej jedzenia -spiżarnia.Wszelkie ciuchy,koce,pościele-garderoba.Mop,deska,bombki,stroiki,choinka ewentualnie,oraz inne-pierdolnik.Choćby i środki chemiczne do używania w łazience.Ze spiżarni daleko nosić :) Klamoty pt warsztat-garaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie uzupełniające
ze zdjęć z budowy, które oglądałam wygląda jakby było takie wyjście. przynajmniej w jednym domu ta ściana była przeszkolna i wyglądało mi to na drzwi tarasowe, zresztą takie same jak w salonie. widać to wyraźniej na tym rzucie http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/tk30/680/rzuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie uzupełniające
to wc mocno mi się kojarzy z maleńkim kibelkiem w szkole, gdzie haczyłam nosem o klamkę ;)dlatego coś innego by mi tam pasowało. a poddasze- dla bardziej rozwojowej rodziny. mi już zapowiedziano, że dodatkowy pokój dla gości musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to chyba dla takiej bardziej rozwojowej,bo sypialnia i dwa pokoje to jest akurat.Wiesz,mój tato kiedyś trzymał wersalkę i tzw "amerykankę" w pokoju(mieszkanie 38 m2) bo "goście przyjadą" A ileż razy oni przyjeżdżają,żeby im osobny pokój utrzymywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie uzupełniające
no właśnie... znam takie rodziny gdzie 2 osoby buszują po 6 pokojach bo zbudowali dom z myślą o dzieciach a dzieci szybko w świat wyfrunęły. ostatecznie gości można w salonie położyć. dużo jest kombinowania żeby projekt wybrać a i tak zawsze po fakcie się okazuje, że można było inaczej. zresztą jak ze wszystkim. autorka umknęła, ale i tak dzięki za przypadkowe podrzucenie projektu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie pewnie nigdy nie będzie stać na budowę własnego domu,ale na wszelki wypadek mam w głowie kilka rozwiązań.Między innymi połączenie garażu i kuchni.Tu jest jeszcze lepiej,przez spiżarnię:) Ech,jakby co,to normalnie zbuduję dom idealny! Z tym,że ja samolubnie myślę o domku dla dwojga,już bez dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem,jestem gosic mialam,widze ze moj watek kwinie z czego sie bardzo ciesze bardzo sobie cenie wasze opinie i rady bo w dzisiejszych czasch jest tego wszystkiego za duzo i naprawde ciekzo sie zdecydowac! Pozdrawiam i do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×