Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JILLIANA

Jak przesunąć okres?

Polecane posty

mam taki problem wyliczyłam, że na walentynki wypada mi okres -_- a zaplanowaliśmy z ukochanym wtedy noc pełną wrażeń ;) biorę tabletki anty i chciałabym jakoś przesunąć datę i zastanawiam się jak mogę to zrobić? Dodam że jestem w drugim tygodniu brania tabsów. Czy zrobić teraz przerwę czy raczej nie robić 7-dniowej.... chciałabym wiedzieć jakie czekają mnie ewentualne konsekwencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rób przerwy i będzie ok
po skończeniu opakowania nie robisz przerwy tylko dalej bierzesz tabsy, tak długo jak długo nie chcesz mieć okresu, ale nie dłużej niż 3 op. pod rząd konsekwencje: następne krwawienie z odstawienia może być, ale nie musi bardziej obfite, bez szkody dla zdrowia można tak przesuwać okres 2 razy w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
możesz także dostać plamień przy braniu tego następnego opakowania. Nie jest powiedziane, że wystąpią, ale mogą. A którą teraz bierzesz pigułkę z opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo zakończeniu blistra, bierzesz tabletki z następnego opakowania ( tyle, o ile chcesz przesunąc okres). Zostaw to opakowanie na takie 'przesuwanie' . nastepnie robisz normalna przerwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
Może także zrobić przerwę wcześniej. Może przyjąć 17 pigułek z aktualnego blistra (to jest wystarczająca ilość, by bezpiecznie móc zrobić przerwę), potem 7 dni przerwy i kolejne opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
wtedy plamień niespodziewanych nie będzie, a i przerwę zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojabojaboja
Kici plamienia może mieć podczas kolejnego opakowania. I w przypadku przyjęcia 2 opakowań jedno po drugim jak i w przypadku przerwania po zażycia tylko części pigułek z blistra. Ale też nie musi. Tylko powinna się z tym liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
Może mieć plamienia, jednak częściej zdarzają się przy łączeniu opakowań, niż przy skracaniu i robieniu normalnej przerwy. Poza tym, nawet jeśli ich dostanie, to sądzę, że do 14 lutego (gdyby przerwę udało jej się zrobić teraz, bo nie wiem, przy której jest pigułce) wszystko by się pewnie uspokoiło. A przy łączeniu opakowań plamienia mogą występować bardzo długo (nawet dopóki nie zrobi się wreszcie 7 dniowej przerwy). Sądzę, że skrócenie opakowania to najlepsze wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rób przerwy i będzie ok
ja zawsze na wakacje łączę 3 opakowania, żeby nie mieć okresu w upały i na obozach i nigdy żadnych plamień nie miałam, gin pozwolił mi tak robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rób przerwy i będzie ok
kicii a ty łączyłaś kiedyś opakowania, albo skracałaś cykl ? pytałaś lekarza ? ja napisałam to co mi lekarz podpowiedział, a nie swoje własne domysły skoro gin twierdzi, że lepiej wziąć więcej tabl. niż skrócić cykl, to chyba się zna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
tak się składa, że brałam i dwa opakowania bez robienia przerwy i skracałam opakowanie. Plamień nigdy nie miałam, a przedtem pytałam ginekologa czy mogę tak zrobić i nie widzieli przeciwwskazań, prócze tego, by nie robić tego nagminnie i bez potrzeby. Także to nie są moje własne domysły, tylko to co powiedział mi lekarz, a powiedział, że u jego pacjentek najczęściej plamienia występują (jeśli w ogóle) to przy braniu kilku opakowań, nie zaś przy skracaniu opakowania. Powiedział, że po 17 przyjętych pigułkach można już bezpiecznie zrobić przerwę. Zresztą z taką opinią spotykłam się na forach antykoncepcyjnych, gdzie dziewczyny potwierdzały, że ich lekarze mówili tak samo. Tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzwonilam do mojej lekarki, pytalam o przesuniecie cyklu. Powiedziała, że to bardzo ważne, i nie można skracać przyjmowania tabletek. Wyzej jest wytłumaczone^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to nie ma znaczenia jakie są tabletki ? Bo słyszałam że są dwa rodzaje ale nie ma to znaczenia którę więc mogę zabrać 2 opakowania pod rząd ? Bo mam podobny problem do Juliany ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można skracać, po prostu zamiast przerwy brac kolejne opakowanie bez 7 dni przerwy...a wyżej co za bujda że bez konsekwencji można sobie tak zrobić 2 razy do roku! Najlepiej w ogóle nigdy tak nie robić...to sa hormony...organizm..jak sobie coś rozp********z przesuwaniem takich rzeczy bo walentynki bo upojna noc..potem bedzie płacz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to normalne,aby na uroczystości być dyspozycyjną do bzykania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×