Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Czesc Mamuski !!!! Juz sie nie moge doczekac mojego kolejnego USG w UK. Chyba juz doroslam do tego aby poznac plec dziecka, bo na poczatku nie chcialam za bardzo ale jednak zmienilam zdanie. Wczoraj wieczorkiem siedzielismy sobie z chlopakiem i ogladalismy film az tu raptem stuk puk w brzuszku. Wczoraj widzialam pierwszego kopniaka na brzuszku. Maly bo maly ale byl !!!! Malenstwo wczoraj niezle wywijalo w brzuszku bo w ciagu dnia mialo troche ruchu bo bylismy na wycieczce calodniowej. Ja narazie jeszcze nie kupuje ciuszku dla Malenstwa, ale robie sobie pomalu liste co musze kupic. Gdy juz bedziemy znac plec Malenstwa to wtedy udamy sie na konkretne zakupy. W Asdzie sa w promocji pampersy i chusteczki ale chyba to jeszcze za wczesnie aby kupowac a zreszta one caly czas sa na promocji wiec po co sie zbytnio z tym spieszyc. Dzis kupilam sobie sukieneczke ciazowa w TKMAXX za o dziwo 4funty z przezceny. Fajowa taka ala jeansowa. Czekam jak sie cieplo zrobi to wtedy odrazu wskakuje w sukienki i tuniki bo juz mam dosyc spodni. Przynajmniej brzusio bedzie mial luzno. Nie pisze za czesto a to dla tego ze sporadycznie siedze na necie, ale caly czas podczytuje Was. Majowka10 Ty to juz na mecie mozna powiedziec. Czekamy na znak od Ciebie no i oczywiscie na zdjecia Twojej Kruszynki :) Tease27 Tobie tez juz niewiele pozostalo. Pewnie spakowana i odliczas dni do Wielkiego Wejscia. Dziewczyny a mam pytanie takie ogolne do wszystkich - ile osob bierzecie ze soba na sale porodowa??? Bo z tego co wiem mozna dwie!!! Ze mna oczywiscie idzie moj chlopak i mam znajoma pielegniarke ktora akurat pracuje w tym szpitalu gdzie bede rodzic, wiec jak cos nie bede sie musiala martwic abyc dogadywac sie z polozna w czasie porodu. Ja chyba zdecyduje sie na porod w wodzie, ale jeszcze musze porozmawiac z moja polozna na ten temat. Oki ja juz koncze moj list milosny. Sprobuje czesciej sie udzielac na naszym forum. Papap ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słyszałyście może ile osób w Polsce można wziąść ze sobą na salę porodową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek,jeśli dziecko się za dużo rusza,to nawet bardzo dobrze,emilia ma rację,maleństwo szaleje,bo ma jeszcze dużo miejsca,tyle że z każdym dniem tego miejsca robi się coraz mniej,więc naciesz się tymi wspaniałymi momentami - ja już nie mogę się doczekać... Życzę wszystkim dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na sale mozna zabrac 2 osoby-i ja z tego korzystam. Polsce chyba jedna przy platnym porodzie rodzinnym.Ale nie wiem na pewno,moze ktoras z dziewczyn wie lepiej. u mnie minela kolejna bezowocna noc.Dzis mam termin z pl,w poniedzialek z uk-moze w polowie sie wstrzeli Malutka:) Poki co zdarzaja sie skurcze raz na jakis czas i kurcze sa tak nieprzyjemne ,ze az cala sztywnieje(co jest podstawowym bledem,bo sie cialo spina i traci tak bardzo potrzebna pozniej enegie) ale nie mozna nad tym zapanowac.I skurcze pachwni juz mam nawet z rana.Zobaczymy...Poki co nienawidze czekac,juz jestem poirytowana-domownicy zauwazli nawet.Wczoraj huknelam brzydko na meza:(on sie nie obrazi bo wie ze to nie ja gdam tylko hormony ale mi samiej sie zrobilo przykro,ze tak naskoczylam nieprzebierajac w slowa:( dobra potem sie zgadamy klae sie jeszcze spac-zbieram sily:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej W Polsce już się nie płaci za poród rodzinny. Bynajmniej w tych szpitalach u mnie w mieście. Koleżanki rodziły niedawno to mówią że nie. Tylko że jak już sala będzie zajęta to i tak dają cię na zwykłą salę i wtedy nawet jeśli by się płaciło to co z kasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obudzil mnie bol brzucha-zoladka znaczy. I zaliczylam toalete-pelne przeczyszczenie-sorki ze tak pisze bezposrednio.ciekawe czy to przypadek-po porannej kawie czy slynne dzialanie hormonow "przed".I teraz nie wiem cholera isc do sklepow czy nie isc?:(pewnie sobie wkrecam i tyle.teraz pod koniec wszystkie znaki biore za TO a nie za przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry majówka oddychaj i licz skurcze , te najważniejsze to w odstępach 3-5 minut , organizm kobiety automatycznie przeczyszcza sie przed porodem , dlatego ( pisałam już wcześniej ) nie ma potrzeby używania lewatywy , na wszelki wypadek nie wychodź z domu i trzmaj pod ręką telefon do małża , połóż sie i odpocznij , może to tylko taki pierwszy alarm :) o matkooo ale jestem podekscytowana :D niestety nie moge tu siedzieć , musze spadać na podpis do job centre , ale biore telefon i jak bede miala zasieg z jakiegos neta to bede podczytywać :) dasz rade kochana !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka 3mamy kciuki. Wdech wydech :) O jeny ale fajnie ja tez sie denerwuje razem z Toba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam zadnych skurczy wiec to chyba nie to:( no ale moze to taka "gra wstepna":D bede was informowac na biezaco;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja napisze o spodniach ktore kupilam Dorothy Perkins i sa super. Maternity i maja taka gumke z guziczkami, wiec spodnie rosna razem z brzuchem :) Bardzo wygodne. http://www.dorothyperkins.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?beginIndex=0&viewAllFlag=&catalogId=20552&storeId=12552&categoryId=111569&parent_category_rn=111560&productId=1666522&langId=-1 Ale zrobilam reklame :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszytkim! Ja uwazam majowka,ze powinnas sie skupic sie na innych rzeczach niz na wyczekiwaniu.Wiem ze to nie latwe,ale sproboj.Ja im dluzej czekam,tym bardziej mnie to irytuje.Moze idz na zakupy,jakas kawke.Oczywiscie jak to jest gdzies blisko i czujesz sie na silach.Badz tylko w pogotowiu.Zycze powodzenia.Dzisiaj taka ladna pogoda, ze sama sie wybiore na zakupki chyba i jakis spacerek.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy macie jakies fajne posciele do lozeczka?jak znacie jakies fajne okazje dajcie mi znac.Duzo jest tez w sprzedazy bumper and quilit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee tam nic z tego:( byla nawet na zakupach.Widocznie to nie ten dzien.U mnie leje to dlatego Mala nie cce wyjsc;) Nie ma tutaj szamopnu oilatum soft jakby ktora szukala. Jest szampon z oilatum ale nie nadaje sie dla maluszko-tak powiedziala pani w aptece.Za jej namowa zakupila zwykly dla delikatnej skory.Slusznie zauwazyla,ze jakby byl problem to jak zaczne od oilatum potem moze byc ciezko zaradzic na ewentulane problemy ze skora glowy.Fajna babka w tej aptece-mowi do mnie wyluzuj sie dziewczno wszystko bedzie dobrze,nie nastawiaj sie zaraz na alergie itp.Jak bedzie sie cos dzialo wtedy bedziemy myslec i dzialac. czym wy zamierzacie smaowac pupke?bo wyczytalam-chyba za duzo czytam- ze takim sudocremem to sie nie powinno codziennie-no to czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie brzuchatki w deszczowy dzionek :( majówka10- u mnie też pada!!! i tylko 11 stopni na dworze, wicher ..buuu, a w Polsce ponad 20stopni.. ja już od rana zaliczyłam wizytę u fizjoterapeutki z powodu tego bólu spojenia łonowego, dostałam elastyczny pas do podniesienia brzucha i pani terapeutka pokazała mi kilka ćwiczeń, poza tym nie mogę siedzieć po turecku, nogi cały czas razem, oszczędzać się i mało chodzić- dobrze wiedzieć, bo ja głupia robiłam wszystko na odwrót, starałam się ten mój ból rozruszać i wyrozciągać..hihi majówka10, ja tam mysle że coś sie jednak kroi, te twoje skurcze muszą coś znaczyć :D może nie dzisiaj, ale na dniach coś będzie ;) u mnie cisza..ale jeszcze mam czas w sumie, co do zakupów to coraz bardziej się boję z domu wychodzić, bo po reakcjach ludzi widzę, że wyglądam, jakbym miała zaraz urodzić, do tego chodzę jak kaczka przez ten ból spojenia, więc żeby nie stresować publiki siedzę w domu :P co do szamponu, to ja nie kupowałam, bo wyczytałam że im mniej kosmetyków na początku tym lepiej i sam płyn do kąpieli wystarczy, potem kupię J&J i się zobaczy.. madziulek30- to moja pościel do łóżeczka: http://www.linenstore.co.uk/cot-bed-bedding-1870/daisy-and-buttercup-cot-bed-bedding-2606/daisy-and-buttercup-nursery-quilt-9590.html (kupowałam na ebayu więc wyszło taniej niż w tym sklepie): miałam kupić na allegro, bo też są fajne kompleciki, ale w sumie wyszłoby mnie dużo drożej, więc zdecydowałam się na tą co o niej myślicie? do tego dokupiłam baldachimek na ebayu biały w motylki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka10 ja mam SUDOCREM ( stosuje sie go na pieluszkowe zapalenie skóry uniemowląt oraz na odparzenia , jest cięzki i tlusty , najlepiej stosować go na noc, po bardzo częstym stosowaniu wysusza skórę , osobiście polecam - sama stosuje na pryszcze i inne bźdźwągi ;) ) drugi krem jaki mam dla malucha to ALANTAN PLUS( bezpieczny od pierwszego dnia życia maluszka, na zapalenie pieluszkowe , atopowe zapalenie skóry, oparzeniach słonecznych itp, kobiety stostują go w okresie poporodowym na gojenie sie błony śluzowej strefy intymnej i na podrażnione sutki podczas karmienia, niestety nie wiem czy dostaniesz go w uk )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozatym bede używać zamiast zasypki - zwykłej mąki ziemniaczanej :) tak jak radziła mama :) idę budzic małża i wypić kawkę :) bede was podczytywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam Bepanthen chyba jego bede stosowac czesciej a raz na dzien tak jak piszesz emilia sudocrem. chcialam powiedziec ze wysprzatalam pol domu,wymylalam nawet 2 podlogi bo stwierdzialam,ze i tak trzeba by bylo w wekeend posprztac a mi i tak nic juz nie zaszkodzi(bo no nie wysilalam sie az za nad to nie powiem:D ) Tease jest tam przescieradlo?ja mam najwiekszy problem z przescieradlem-nigdzie nie moge dostac odpwoiedniego rozmiaru.Mam jedno-niebiesko zolte-nie bardzo dziewczece ale bez przesady! Quilty i bumpery kupilam na carbootcie-ze 3 pary mam- jedne z kaczkami a dwa z serii kubus puchatek(tygrysek i osiolek konkretnie:D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w komplecie miałam 2 prześcieradła 140x70cm na gumce bawełniane w różowo-białą krateczkę i dokupiłam jeszcze sobie żółte flanelowe w tesco, też 140x70 na gumce, chyba za 5,99szt o ile pamiętam sudocrem też mam, ale położne w szkole mówiły żeby go używać jak już pupcia ma oznaki odparzenia, a na zdrową pupcię nie ma potrzeby, najważniejsze jest, żeby tyłeczek wyschnął całkowicie zanim założy się pieluszkę, sucha pupcia nie powinna się odparzać, można lekko talkiem albo mąką ziemniaczaną zasypać, żeby właśnie wysuszyć skórę, słyszałam też od znajomych że niektórzy oliwką smarują po każdym przewijaniu, ale to chyba nie jest dobry pomysł, sama nie wiem, okaże się "w praniu" majówka, podziwiam cię za energię do sprzątania, mi się dzisiaj nic nie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie a ja potrzebuje 120/60 i nigdzie nie moge dostac. Po sprzataniu padlalam przed tv tak skutecznie ze nawet telefonu nie slyszalam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki :) mi tez sie dizs nie chcve dzis, pogoda deszczowa i brzydko ... majowka czekaj czekaj lada dzien i mala bedzie na swiecie z tego co widze :D aurelka w polsce chyba raczej jedna, zalezy od szpitala czy platne tak jak mowilas, najlepiej zadzwonic i sie dowiedziec :) maada ja kupilam podobne w new looku ale nie ejstem zadowolona, moje troszke inne sa jeansowe i nie maja tego wiazania a przydaloby sie bo spadaja mi z tylka! bo ja mam takie, tzn chcialam rzec mialam :D duze wciecie w pasie i ciekzo mi sie kupuje spodnie (roznica miedzi biodrami i pasem 30 cm przed ciaza) i te co mam spadaja mi z tylka, juz poprzeszywalam te guziczki i dalej nic..... ale te woje ladne emilka czytama o tej mace ziemniaczanej i az bylam w szoku ile ona ma zastosowan poza kluskami slaskimi i kipoykami heheheh :D a slyszlayscie ze dziecko kompie sie w takim specjalnym krochmalu na odparzenia i problemy skorne? robi sie go wlasnie z tej maki. to sposob babc :D wyczytalam na necie :) tease to dobrze ze chodziesz na physio, ja rozwazam taka opcje bo boje sie ze to tylko gorzej bedzie a juz wcale nie wesolo.... majowka przescieradlo zawsze mozesz kupic zwykle bez gumki i zlozyc na pol i pod materac podwinac, w razie W :D stwierdzialam zeeeee przydalby mi sie z tydzien wolnego to posprzatalabym cale mieszkanie ful wypas :D bo nigdy nie mam czasu tego zrobic tak jakbym chciala :( wogole dziewczyny, niewiem co z naszym powortem, im blizej tym wiecej watpliwosci, wiec moze zdarzyc sie tak ze zostaniemy tutaj .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ale pogoda, przespałam pół dnia,nic mi się dzisiaj nie chce,a tu sprzątać miałam,ale chyba to przełożę na jutro,no chyba że się wieczorem zbiorę. Nawet kawa nie pomaga. Tease pościel jest śliczna,nie dziwię się że się zdecydowałaś na kupno majówka,widzę że Ty to na dniach swoją kruszynkę zobaczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe a u mnie odwrotnie z powrotem im blizej tym bardziej jestem zdecydowana i nie moge doczekac sie dnia i godziny zero. Jestem pozytywnie nastawiona i mam nadzieje ze sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10..............03.05.10.........40...corka . ......Lancs Tease27................. 16.05.10..........36.. córka.........płn Anglia madziulek30.......30...13.07.10..........29...cork a .... ..Staines emiliabhx.................28.07.10..........27...corka... .....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........25...synek........ Londyn nescafe87.........22....30.08.10..........22...synek..... ....UK Aurela86...........24....31.08.10.......... 23...synek.........Ashford patinka26 .........27...05-08.09.10...... 21............. ......Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........15...... .............Trowbridge magdan27................12.09.10...........18............ .......Londyn anialobo............27....19.09.10...........18.......... .........Londyn andziaaa82....... 27....29.09.10...........19.......... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10.......... 18..... ..............Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......17.... ................Torquay Lola844.............25....06.10.10...........17..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........16...................Bedford krisana..............25...08.10.10...........17..... ........ .....londyn/nw ewelina81...........28...20.10.10............16....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........12.......... ....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe-sluchaj palny sa po to,ze mozna je zmienic i dostosowac do potrzeb. Mozna je tez odwlec i skorzystac z innych mozliwosci.tak czy siak jaka dezyzje nie podejmiec bedzie dobra-bo Wasza:)Moze cie zawsze odchowac troszke Bobaska i potem znowu myslec o powrocie-my myslimy takimi kategoriami.Na zasadzie skoro i tak mam siedziec w domu to tu sie bardziej "oplaca"finansowo.Niestety pomijam inne kwestie:(no ale nie mozna miec wszystkiego. chyba tak zrobie z tym przescieradlem;) Mala sie cos malo rusza dzis:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka,mała się mniej rusza-więc to typowy objaw przedporodowy,Twoja dzidzia prawdopodobnie jest w pobliżu kanału rodnego-a tam nie ma zbyt wiele miejsca. Skurcze które odczuwałaś wcześniej to prawdopodobnie tzw.Braxtona-Hicksa,to skurcze przepowiadające. My też planujemy zostać tu kilka latek,odchować maleństwo i wrócić do Polski,ale jak będzie,to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj Boze zeby to bylo to:D zobaczymy wieczorem-bo ona na wieczor robi sie aktywna.serio mam nadzieje ze do poniedzialku bedzie juz na swiecie.Juz sobie wyobrazam jak sie rozrycze jak ja zobacze,to chyba jedna z niewielu chwil ktore czlowiek pamieta do smierci.... My tez chcemy zostac pare latek a potem fiu do domu w pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Hej dziewczyny:) ja wlasnie niedawno wrocilam z pracy i jestem wykonczona. Przed ciaza moglam pracowac i nic mi nie bylo - dodam , ze prace mam ciezka fizycznie-sprzatanie ,a teraz po paru godzinach odczuwam straszny bol krzyza:( Jestem dopiero w 17 tyg (choc dla mnie to juz az!;) ale ten bol krzyza daje sie we znaki. Poza tym od jakiegos czasu zwlaszcza wieczorem czuje moja dzidzie;)) Wczoraj dostalam 4 delikatne kopniaczki pod rzad:) Zwlaszcza jak mam laptopa na nogach przed brzuchem wtedy dzidzia sie buntuje:P Slodkie uczucie , ale nie moge sie doczekac mocneijszych kopniaczkow takich zeby moj chlopak mogl poczuc:) majowka10 trzymaj sie kochana , wiem , ze na pewno sie denerwujesz , ale wszystko bedzie dobrze zobaczysz. Mam kolezanke ktora urodzila 2 tyg po terminie i wszystko bylo oki , po prostu czasem tak bywa. Ale ty na pewno urodzisz juz na dniach i bedziesz sie chwalic swoim skarbem:) Trzymam kciuki , zeby wszystko bylo dobrze! Dziewczyny ostatnio ogladalam rzeczy dla dzieci w katalogu argosa i widzialam sliczne rozowe i brazowe lozeczko , to takie skladane. Tylko nie wiem dokladnie czy takie lozeczko ma regulacje poziomow , zeby np podnesc je wyzej? Wiadomo , ze na poczatku jak sie dzidzia urodzi to ciezko mi sie bedzie schylac i poza tym lepiej zeby dzidzia byla wyzej , wiec juz nie wiem nad jakim lozeczkiem sie zastanawiac. Tym cotem skladanym , dostepnym w roznych kolorach czy drewnianym lozeczku z wysoko podniesionym materacykiem? Jeszcze nie kupuje , ale powoli mysle sobie jakie lozeczko albo wozek chcialabym miec:) Rzeczy dla dzidzi zaczne kupowac za ok.3 tyg jak juz poznam plec:))) Bo jak tak patrze ile tego jest potrzebnego do kupienia to nie da rady kupic wszystkiego naraz hehe. No nic troche sie rozpisalam pozdrawiam brzusie i jak macie sprawdzony sposob na bol krzyza to dajcie znac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia niektore travel coty maja regulacje poziomow i jak kupisz materacyk beda jak normlane lozeczko.Jednak nie porywalabym sie na takie bez regulacji bo sie nie przechylisz-wiesz bedzie ci wszystko bolalo,moze bedziesz miala szwy,plus krwawienie to nie daj boze jakis krwotok przy nastym schyleniu. My mamy zwyklego drewnianego cota z argosu,z regulacja wysokosci,nie da sie z niego zrobil lozeczka ale ludze sie ze sie tutaj juz nie przyda;) cos mam niepokoj w zolodku caly czas-moze to juz powoli jakies przygotowanie. Wiem ,ze 2 tyg mozna przenosisc ale naprawde bardzo bym nie chciala.To za duzy stres-i tak jest duzy,to jeszcze po terminie jak na bombie. Prorokuja mi wszyscy jak zwykle termin-przewaza poniedzialek,zobaczymy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowko:-) mnie w dzien porodu tak przeczyscilo ze nie wiedzialam czy kiedykolwiek dam rade wyjsc z lazienki:-D dotarlam do szpitala, seria skurczy-i do kibelka, cale szczescie ze moglam isc do wanny sie umyc;-/ apetytu tez nie mialam, jak juz zdecydowalismy sie jechac do szpitala to na sile wpychalam w siebie tort czekoladowy z malinami i herbate z cytryna bo wiedzialam ze jak bede karmic piersia to sobie dlugo nie pojem dobrych rzeczy. Rozumiem ze jestes zniecirpliwona, ja termin mialam na 3.06 ale wszystkie 'ciotki-dobra rada' mowily ze urodze w maju. Polozna od 32 tyg zalamywala rece bo dziecko podobno bylo za nisko i glowka w kanale rodnym. Mowila ze jakdo 36 tyg wytrzymam to bedzie dobrze. 36 tydz, 38, koniec maja, termin NIC SIE NIE DZIALO. Do 6go czerwca lazilam po scianach. Potem odpuscilam. Jak 8 dostalam przeczyszczenia i sie zaczelo; wtedy nawet nie chcialam uwierzyc. Unikalam szpitala do konca, majac skurcze co ok 6 minut wysprzatalam z mezem caly dom:-D Dlatego nawet jak masz skurcze (tylko nie zbyt czeste! ) to badz aktywna! zakupy, spacer? wlasnie ze TAK! tylko wez chlopa albo kogos ze soba. Jestes juz blizej niz dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×