Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Madziulek sama nie wiem jak mi sie tego cudu udalo dokonac bo moj maly to byl typowy cyckomaniak on sie nie chcial ode mnie odkleic i kochal ssac cyca. Nigdy mi sie nie budzil w nocy tzn. odkad skonczyl 2 miesiace ale od 2 tygodni zaczal i bylam zmeczona tym wstawaniem i ktoregos razu pomyslalam , ze kupie mu mleko i wieczorem polozylam go na swoich kolanach na pooduszce , przykrylam kocykiem dalam butle a ten zassal i zasnal przy butli jak przy cycu! jak sie najadl wyplul smoczka i zasnal i od tej pory tak zasypia. Rano tez pije mleko modyfikowane no jestemw ciezkim szoku zwlaszcza jak walczylam z nim od 6 miesiaca o picie z butelki a nie chcial , ale bylam konsekwentna , caly czas podawalm mu kaszke w butelce , herbatke i jakos poszlo. Moze sprobuj troszke przeglodzic swoja niunie na wieczor i wtedy zaproponuj mleko modyfikowane moze sie uda , mnie moj maly zaskoczyl i stwierdzialm , ze skoro juz pije to mleko to juz nie bede podawac piersi. Bylo mi troszke zal , ale juz czas sie odstawic , zaluje ze tak szybko rosnie , bardzo lubialam karmic , ale od kiedy budzil sie w nocy bylam zmeczona. Madziulek nie przejmuj sie tym , kazde dziecko ma swoje tempo , znam coreczke kolezanki , ktora zaczela chodzic dopiero jak miala poltora roku , teraz ma 3 latka , ale rozwija sie normalnie i wszystko jest ok kazde dziecko jest inne. Mi bylo dziwinie jak Oli zaczal pozno siadac , bo dopiero w 7 miesiacu no ale czekalam , tak samo z zabkami , pierwszy wyszedl dopiero w 8 miesiacu. Nie martw sie przyjdzie i kolej na Amelke i ciesz sie , ze Ci tak nie staje jeszcze , bo ja to mam teraz oczy dookola glowy , Oli co chwile wstaje , lapie sie czegos i upada echh. Dzis rano podalam mu jajecznice , ale plul dalej niz widzial :-) W ogole cos dzisiaj marudny nie chce jesc moze trzeci zabek sie wykluwa. U mnie w koncu dzis ladne sloneczko :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Piekna pogoda w koncu.Ja z Amelka chodze na plac zabaw czesto.Ostatnio polubila hustawki. Otoz ja od wczoraj tez nie karmie.Zobaczymy jak dzis,ale mysle ze to juz koniec.Przez ostatni tydzien karmilam tylko raz wieczorem.Wczoraj dalam kaszke po kapieli.Bylo troche placzu bo mala byla zmeczona.Zabawilam ja pudelkami i w ten sposob zjadla.Potem uspalam ja w wzoku,bo tam najszybciej usnie. Ja za dwa dni wyjezdzam do Polski do konca wakacji.Wiec pewnie nie bede miala czas zagladac. Ja mam za 3 tyg. roczek.Jakie prezenty kupujecie dzieciom.Myslalyscie juz o tym>Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek udanego wypoczynku i wystrzalowej imprezy a solenizantce najlepszego wszystkiego !!! u nas od kilku dni walka z jedzeniem :/ rozalka woli wydoić całą butle mleka niż zjeśc obiad ale twardo ją trzymam i nie dam sie ;) my za dwa tygodnie jedziemy autem do polski:/ nie wiem jak to bedzie :/ pewnie w połowie drogi wysiądę ;) no troche sie pogoda poprawiła no nie znaczy że i tak nie jest nudno :/ bez babciów i dziadków i ciotek i wujków ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodac że zastanawiałam sie nad prezentem na roczek ale pojecia nie mam , nie chce ciagnąc zabawek do polski i później z powrotem , mąz z kolei sknera powiedział ( w żartach oczywiście) że robi córce dwie imprezy - chrzciny i po tygodniu urodzinowe party i chyba wystarczy - ale ja sie zastanawiam nad ta wielką lalką z tego katalogu co go tez dostałam , ale nie wie czy jest sens:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja urodziłam 8miesiecy temu i muszę powiedzieć ze opiekę miałam b.dobra,nie mogę na nic narzekać.W czasie samego porodu tez było ok,byłam tylko z położna i chłopakiem w sali.Ja myśle ze opieka podczas ciąży jest lepsza w Polsce bo chodzi sie do ginekologa itp.tu trochę bardziej zlewaja choć tez robią mnóstwo testów itp.ale sama opieka jest lepsza w Polsce a poród jest lepszy tu w Anglii traktują Cie po ludzku i pomagają jak mogą żeby urodzić jak najłatwiej.Ja rodzimej na tym szwedzkim taborecie czy jak to sie nazywa ale bardzo polecam.Ja tez sie bałam jak to bedzie ale najważniejsze jest zachować spokój i słuchać poloznej one najlepiej wiedza.Mi osobiście to bardz pomogło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulek to gratulacje z powodu zaprzestania cycowania :) Moze to glupio brzmi skladac z tego powodu gratulacje , ale my wiemy jak bylo ciezko odstawic nasze maluchy co ? :) Powiem Ci , ze ja usypiam Olivierka lulajac go , ale nie trwa to dlugo max 10 min. Jak wkladam go do lozeczka i czekam zeby sam zasnal to sie nigdy jeszcze nie doczekalam i konczylo sie na mega placzu... Co do prezentow to ja caly czas mysle o roczku i najprawdopodobniej tez bedziemy wtedy w Polsce i jeszcze nie wiem co kupimy myslalam o spin zebra to jest taka zebra na ktora sie wsiada i sie kolysze itp fajne :) Ale jesli polecimy do Pl to niewiele pieniedzy zostanie wiec jeszcze nie wiem co bedzie prezentem :/ Myslalam tez o jakims zlotym lancuszku z grawerka hmm zobaczymy. emilia moj maly tez ostatnio strasznie mi wybrzydza z obiadkami a co najgorsze tez z owocami :/ Mleko uwielbia , na widok butelki piszczy z radosci :) I jego przysmaki na kolacje to juz nie kaszka , ktora z upoirem staram sie wciskac tylko chlebek z szynka , kabanos , kielbacha i parowka szok :D Miesozerny chlopak :D No i caly czas sie smieje powiem neiskromnie , ze jeszcze nie widzialam takiego dziecka , ktore by sie tak smialo jak moj Oli non stop :D Nawet jak mu uszy czyszcze to sie smieje. A ostatnio kapie go w wannie i on oczywiscie stoi patrzy na mnie cieszy sie nagle zamilknal skupil si e i slysze...plum , kuuupa :D I co zrobil oczywiscie zaczal sie smiac a ja wylawiac...hahahaha. Dziewczyny czy wy wyrabialyscie juz drugi paszport po roku? Ja nie wiem co i jak z tym ponoc musi byc polski akt urodzenia tak? I czy musi byc tez nowe zdjecie i wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchamik, no widzisz wiec że nie jest tak źle z tutejsza służbą zdrowia ;) chociaz ja uważam że to co robią jest wystarczające, czasem jak podczytuje tematy na Dobrej Mamie to troche smiac mi się, dziewczyny niektóre z byle czym do lekarza zaraz lecą, rozumiem martwić sie ciążą ale "bo glowa boli" , "bo krzyż boli" , "bo wymiotuje" itp , z każdą pierdołą leca i nabijają kabze lekarzom tutaj to jakbym tak latała to pewnie babki w rejestracji po jakimś czasie kazałyby najpierw do nich dzwonic a później ewentualnie przyjść;) a opieka podczas porodu i po jest po prostu świetna, położne sa wyszkolone i co najwazniejsze są "ludzkie" , bo z kolei jak czytam te tematy jak to sie w polsce rodzi to codziennie dziekuje Bogu że mnie pokierował na ta Anglie ;) dużo zdrowka dla córeczki zycze :) marciaaa moja rozalka to pół godziny usypiania, ale w łóżeczku też nie lubi za bardzo:/ i tez patrzyłam na ta zebrę ale raczej nie bede jej ciagnąc do polski ;) pozatym musze najpierw sprzedac kilka innych zabawek którymi sie juz nie interesuje i z ktorych wyrosła, bo zawalają:/ ale ten zloty łancuszek to jest suuuuuuper myśl :D taki na rączkę? na szyje? hhmm najpisz cos wiecej no moja tez miesożerna, na śniadanie kaszki nie ale jak podgrzeje frakfurterke to wsunie całą, ale juz obiadu tez za bardzo nie chce a nie bede jej wiecznie te parówki dawac:/ fajny twój chłopak , śmieszek, rozalka to powazna jest strasznie, jak ją ktos próbuje rozbawic to tylko taki usmiech że w kącikach ust lekko widać :/ ogólnie jest humorzasta strasznie a paszportu tez jeszcze drugiego nie wyrabiałam :/ ale trzeba to w polsce nip czy cos tam wyrobic :/ musze poczytac papapapa mamusie co sie dzieje odezwijcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia ja myslalam nad zlotym lancuszkiem na szyje z grawerka cos w stylu : '' 1 roczek , 19.09.2011 '' tylko ze na dlzuszym lanucszku zeby mial go na cale swoje zycie tylko nie wiem czy kiedys by chcial nosic cos takiego :-) U nas bez zmian :) Ostatnio jak mowie do Olivierka nie wolno i kiwam palcem to sie dopiero smieje ze mnie :D Sloneczko swieci i wybieramy sie niedlugo na spacer :) Mamuski piszcie piszcie!! Nescafe co u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia ja myslalam nad zlotym lancuszkiem na szyje z grawerka cos w stylu : '' 1 roczek , 19.09.2011 '' tylko ze na dlzuszym lanucszku zeby mial go na cale swoje zycie tylko nie wiem czy kiedys by chcial nosic cos takiego :-) U nas bez zmian :) Ostatnio jak mowie do Olivierka nie wolno i kiwam palcem to sie dopiero smieje ze mnie :D Sloneczko swieci i wybieramy sie niedlugo na spacer :) Mamuski piszcie piszcie!! Nescafe co u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciaaa pomysł wydaje sie super , nawet jak kiedys nie bedzie nosil to i tak bedzie go miał do końca zycia a taka lalke czy zabawke to swoja drogą i tak sie wyrzuci czy odda ;) rozalia zaczeła mi wchodzic na sofe , zasuwa w strone tv i musze uwazac zeby go nie przewróciła , a jak mówie ze nie wolno to nie smieje sie tylko mi pyskuje :) oczywiscie po swojemu , a jak groże palcem to odgraża mi całą reką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witacie mamuski tak czytam Wasze opisy jak Wasze pociechy robią postępy a przy tym są jedyne w swoim rodzaju że naprawdę serce się raduje moja córa w niedzielę kończy 6 miesięcy jest radosnym dzieciaczkiem ale gdzie tam do Waszych pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia ja dzis zajrzalam. Ja dalej w Polsce.Amelka na poczatku pobytu byla placzliwa i do wszytkich na odleglosc.Teraz jest ok i zmienila sie zupelnie.Miala wczoraj mala biegunke ale to byla po zazyciu koktajlu herbalife,ktory polecila pediatra.Niestety pozniej sie okazala ze tak male dziecko nie powinno zazywac takiego suplementu.Chrzciny i roczek byly udane i pogoda dopisala. Mala dalej nie chodzi.Ide z nia do neurologa jutro dla swietego spokoju i na usg bioderek.Wszyscy mowia ze jest delikatna i nie chce jej sie wstawac tylko raczkowac.Zobaczymy jutro Mysle ze nie wrto kontynuowac topiku skoro nikt nie pisze.Mozna zalozyc nowy.Nie wiem czy dziewczyny tu zagladaja?Marcia jestes jedna z niewielu co tu pisze co o tym myslisz.Ja na razie nie moge czesto pisac,ale po powrocie bym sie starala czasami zagladac Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulek no chyba masz racje skoro nikt nie pisze to moznaby zalozyc nowy tylko szkoda bo sie do tego przywiazalam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! 03.08 wrciłam z PL :) Było super! Oluś rosnie jak na drożdżach:) Jest strasznie wesoły i bardzo cwany, wczoraj pobił szczyt wszystkiego hehe Byliśmy u znajomych maja 6miesięcznego synka i Olek miał iśc spac na ich łózku, a że przyn nim mają łożeczko malego z opuszczonym bokiem, to Olouś tam wszedł strasznie zafascynowala go jego karuzela, tak ją ciągnął że bałam się iz urwie i wyjełam go z łózeczka zamknełam je i l|Olek poszedł spac, gdy się obudził od razu chciał wejśc do łózeczka, stanał i myśli co tu zrobic i cyk głową w dół zanurkował, nogami pomerdał i był w łózeczku cały w skowronkach hehe ale dalej bardz ciągnął zabawki i znajomy ja wyjał i zaczał Olka rozsmieszac a ten sie zawsztydził i uciekł z łózeczka w taki sam sposób jak do niego wszedł hehe Śmiesznie to wyglądało:) Wy już o roczkach piszecie, ja tez nie wiem co mojemu maluchowi kupic... On ma prawie wszystko, też myślalam o tej zebrze z FP ale nie wiem sama... ostatnio z Vtecha widzialam takiego samego chygba zółwia za 23f w argosie! A zebra za 60f jest. Ja mu kupie chyba cos po roczku, zobacze co dostanie i czego nie bedzie to mu kupie. Pierwszy prezent urodzinowy już dostał od mojej Babci i |Dziadka, bo moja mama była w PL samochodem to prezent zabrała, a dostał rowerek trzykolowy, taki z daszkiem i barirką, świeci, gra i jeszcze można go przerobic aby się bujał:) Ja kupiłam taki rowerek mojej chrzesnicy na roczek to w tamtym roku jeszcze na nim jezdzila a miala 3,5roku :) Co do noewgo topiku to jestem za, ale na jaki temat? Jak cos załozycie dajcie znacv, no i ja przed wylotem tez czesto zagladalam i pisalam, ale w pl nie mialam za bardzo dojscia do internetu. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Ja zagladam po dlugiej przerwie.Wrocilam do uk 2 tygodnie temu. Powiedzcie czy chcecie nowy watek.Ja przyznam ze lubie tu zagladac jak mi tylko czas pozwala.Czasami fajnie jest poradzic sie albo zapytac.Tego by mi brakowalo.Moze zalozymy watek cos w stylu mamy roczniakow(bo wasze dzieci juz tuz tuz..)Moja juz 13!Moze wiecej mam by sie przylaczylo wtedy topik by zyl.Dajcie znac! Ja niedawno przezylam tragedie kolezanki z Polski.Miala termin na 7 wrzesnia no i pare dni temu straszna wiadomosc ze dziewczynka owinela sie pepoina i udusila.Miala miec na imie tez Amelka.Nie moglam dojsc do siebie. Pisalam ze Amelka nie chciala mi wcale wstawac,a co mowic chodzic.Tylko na kolanach,albo raczkuje.W ogole nie chciala cwiczyc miesni nog,a nie wspomne juz o chodzeniu.Bylam z nia u lekarzy min u nneurolaga.WSZYKO OK.No i wreszcie zaczela wstawac sama.Wiec mam nadzieje ze niedlugo zacznie chodzic.Nie wiem skad to opoznienie.Dobra pediatra powiedzial mi ze dzieci do 2 lat rozwijaja sie we wlasnym tepie. Z weselszych wiadomosc to jedziemy na tydzien na teneryfe pod koniec wrzesnia. Odezwijcie sie w sprawie nowego topiku.Pozdrawiam Was i dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie Madziulek30 masz racje:) Mozna założyc taki topik :)Tylko podaj odnosnik na tej stronce:) A co do wakacji to my tez sie wybieramy 16.09 do 23.09 na Ferteventure :) tez jedną z Wysp Kanaryjskich:) Teneryfe nam odradzano ze wzgledu na to że czesto piasek na plazy jest czarny, bo to wyspa wulkaniczna, ale nie wszedzie tak jest. No to udaengo urlopu zycze:) To mój Olus http://www.youtube.com/watch?v=3FLF28y4gDk&feature=mh_lolz&list=LL1BX1JCS7DzcHoysBVlXZfw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Zachęcamy Was bardzo serdecznie do wzięcia udziału w naszym projekcie o nazwie: "Wspólnie tworzymy produkty", którą rozpoczęliśmy na Facebook'u kilka dni temu! Pragniemy, abyście mieli bezpośredni wkład w tworzeniu "BOBASOWEGO DZIENNIKA" - tak, nazwa została wymyślona przez jedną z mam i spodobała się również innym rodzicom (co zostało ustalone w drodze głosowania). Dzisiaj głównym tematem na naszej tablicy jest szata graficzna owego pamiętnika - możecie oddawać głosy na tą, która podoba Wam się najbardziej - mile widziane są też uwagi i propozycje zmian! Udział w akcji może wziąć każdy posiadający konto na Facebook'u, dlatego nie czekajcie i dołączcie do nas jak najszybciej - http://www.facebook.com/BabyOno ! Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×