Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co z tymi beniaminkami

miałam pięknego beniaminka i nagle zgubił prawie wszystkie

Polecane posty

Gość co z tymi beniaminkami

listki, zostało dosłownie kilka sztuk z czego może 2 nie spadną:( teraz mam pytanie , wyrzucic go czy jest szansa ze listki odrosną? kiedys juz tak miałam z b. duzymi beniaminkami , ale wtedy liscie spadały stopniowo i te gałozki na których nie było listków przycinał mój facet. nie musze chyba dodawac że nic nie odrosło i drzewka poszły na smietnik, a były bardzo okazałe 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wyrzucaj odżyje wiosną
zrzuca liście bo ma za zimno, przestaw w cieplesze miejsce, a jak nie masz, to zostaw , ogranicz podlewania i niech czeka do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tymi beniaminkami
podlewanie już ograniczyłam stał w głębi pokoju nie był narazony na przeciagi ani na zimno ani na przegrzanie poczekam chyba bo do wiosny nie tak znowu daleko, tylko wkurza mnie jak patrzę na takie łyse badylki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniecznie przesadź go do nowej ziemi!!! być może przelałaś go??? po przesadzeniu przytnij mu zasuszone pędy. powinien odżyć... już kilka beniamików w swym życiu uratowałam;) powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie martw ,beniaminy lubią raz na kilka lat rzucić wszystkie liście i najczęściej zimą .Sama miałam takiego ,wypielęgnowany od małego ,po trzech latach zrzucił wszystkie liście ,wszyściusieńkie :) na wiosnę tak się obsypał nowymi młodymi listkami ,że z kwiatka zrobiło się drzewko :D Zostaw go w tym miejscu w którym trzymasz ,dam sobie ręke odciąć ,ze puści na wiosnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak stoi w głebi, to podejrzewam, że brak światła go zabija powoli w lecie jeszcze coś tam dociera, ale zimą ma pewnie ciemnicę, to zrzuca liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×