Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oczekuje na Zuzie

35tc pare pytan do obecnych mam

Polecane posty

Gość oczekuje na Zuzie

Witam dziewczyny jestem w 35 tyg ciazy mam pare pytan poniewaz jest to moja pierwsza ciaza miedzy innymi co by sie stalo jak bym teraz zaczela rodzic jaki wplyw ma to na moje dziecko ??? w którym tygodniu ciazy stwierdza sie ciaze donoszona?? w 34 tyg bylam na usg mja niunia wazy 2,5 kg iljeszcze moze przybrac do porodu ? i jedno z najwazniejszych pytan czy dziecko moze spac pod kocykiem?? zamiast kołderki ?? z wszystkie odp z GOry dziekuje ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 5-tygodniowego szkraba
38 tc to ciąża donoszona. Urodziłam w 37, ale mój synek nie miał cech wcześniaka, więc nie wpisali, że wcześniak.Co do kocyka to mój maluch śpi w rożku przykryty grubym kocem i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekuje na Zuzie
mama 5-tygodniowego szkraba dziekuje za odp ja duzo czytam na ten temat ale wszedzie pisza co innego dlatego juz nie wiem cemu wierzyc czytalam nawet ze ciaza donoszona to 36 tydz ciesze sie ze urodzilas zdrowego maluszka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nokijka 222222
ja ur w 35tyg-waga 2kg na szczescie dzidzia zdrowa i po 4 dniach wyszlismy do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzrewaznie ciaza donoszona to 38tc. ale jak dziecko rodzi sie w waga ponad 2 kg. i nie ma cech wczesniaczych to nie jest uznane za wczesniaka co do snu to najlepiej jak spi w spiworku jest bezpieczne ewent. w rozku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corka okreslona zostala na 35 tydz, mimo ze ja uwazam ze byl to skonczony 38 waga 2900, problemy z trzymaniem ciepla, oznaki wczesniactwa, po porodzie podany antybiotyk, grozilo nam zostanie dluzej w szpitalu bo mala spadla na wadze (ponizej 2700) slabo jadla, nawet dokarmiana sztucznie gdybys zaczela rodzic (skurcze) to lekarze podaliby Ci cos na powstrzymanie syna zaczelam rodzic w 37 tyg i nafaszerowali mnie zastrzykami a i tak urodzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie malenstwo to najlpiej aby spalo owiniete w rozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 5-tygodniowego szkraba
21-22 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekuje na Zuzie
aha no bo walsnie trzeba byc na wszystko przygotowanym a czy z rana kulo was podbrzusze przy wstawniu??? bo mnie strasznie kuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekuje na Zuzie
?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2-jki
38tydzien to ciaza donoszona czasem sa wyjatki jak dziewczyny pisza ;) jesli chodzi o koldreke to nie uzywa sie jej do roku bo niemowle moze sie nakryc , dziecko powinno spac w spiworku ewentualnie w rozku , jak dla mnie rozek gruby koc to zdecydowanie za duzo , temperatura do spania w sypialni powinna byc 18stopni do kapieli jedynie cieplej ok 25 ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodziłam w 36 tygodniu i mały wazył 3200. spi pod kocykiem w dzień a na noc śpiworek i kocyk. poduszeczke i kołderke planuje bliżej roczku zacząć stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale macie fajnie...:) Gratulacje:) Mnie nie stać na dziecko, więc na razie porwał mnie wir pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ ja również jestem w 35 tyg ciąży:) czy ciąża jest donoszona zależy od wagi dziecka głównie. Mój synek ważył ostatnio w/g usg w 32 tyg.2 kg, za tydzień zobacze ile przybrał na wadze jak pójde do lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Gabi
Ja urodziłam w 40 tyg. Waga 4350:) Jakoś dałam rade. 10 w sklai Apgar z niewielkimi oznakami przenoszenia:) Miałam termin na 26 pażdz.poszłam do lekarza w tym dniu a lekarz powiedział ze jeszcze tydzień. a mnie zaczely brac bóle w nocy ale odczekaliśmy (podobno za szybko tez nie mozna jechac do szpitala dopoki nie bedzie silniejszych skurczów poniewaz w przeciwnym wypadku je wywołują i trzeba sie nameczyc). no i tak na 7 rano bylismy w szpitalu (w niedz). a urodziłam 0 16.25:) średnio ok 16 godz porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Gabi
Moja mała też spała w rożku. na początku w wózku a po tyg chyba w łóżeczku. Była jeszcze przykryta cienką kołderka. Temp w pok ok 18-19 stopni. (taka ponoć najlepsza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbm
po 34 tyg ciąży porodu się nie powstrzymuje ciąża jest donoszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodziłam w 34 tygodniu. 9 pkt. Apgar. Waga 2860, długość 52. Bez cech wcześniaczych :) A termin miałam na 4 lutego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 5-tygodniowego szkraba
Mój lubi ciepło i nie przegrzewa się. Jak spał w samym rożku to w nocy w ryk, karczek zimny także on jest ciepłolubny.Teraz śpi prawie całą noc z jedną pobudką na jedzenie, więc czasami te książkowe rady trzeba dostosować do własnego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×