Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kssara

zgrubienie po szczepionce

Polecane posty

Gość kssara

Witam i proszę o pomoc w piątek byłam z moją 18-miesięczną córcią na szczepieniu (obowiązkowym). Została ukłuta 3 razy: obydwie nóżki i rączka, no i na rączce po ukłuciu zrobiło jej się zgrubienie... Poradźcie proszę co mam z tym zrobić... a może to wina pielęgniarki, pierwszy raz zajmowała się moim dzieckiem, aczkolwiek z pewnością jest to kobieta z doświadczeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na co było to szczepienie? duze odczyny są dosć często, moj synke np. ma zawsze dość duze zgrubienie, trzeba przykąłdac sodą, żeby wyciagnać, a jak mineło już sporo czasu to poprostu to rozmasowywuj (najlepiej dotykając gazikiem nasączonym spirytusem, np. leko), a będzie się zmneijszać i wreszcie zniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo altacetem smaruj grubo powinno się rozejsc-7 zł kosztuje,to żel na stłuczenia itp.,pracowałam w przychodni chirurgicznej wiec....nie martw się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekaweeee
broń boże spirytusem. zrób poprostu okłady z sody. rozpuszczasz sodę w odrobinie wody nasączasz waci i przykładasz do tego miejsca kilka razy w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Dzieci były szczepione wedle indywidualnego toku i ze szczegółną ostrożnością. Odczyny pt. podwyższona temperatura oraz opuchlizna wraz z zaczewienienieniem okolic wkłucia to był u mnie standart. Alantan żel działa kojąco, zmniejsza opuchliznę i zaczerwienienie. Do tygodnia czasu przypadłość mija. Na podwyższoną temperaturę podać lek przeciw gorączce. I to nie jest wina pielęgniarki, Zapewniam Cię, że odczyn poszczepienny najczęściej występujący to właśnie opuchlizna i zaczerwienienie (czasem bolesność wrecz) miejsca wkłucia oraz podwyższona temperatura ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to szczepienie na rece to nie na gruzlice (BCG)? Bo jesli tak, to zrobi sie ropny guzek i po kilku tygodniach zagoi. Ale zostanie blizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam dzisiaj na szczepieniu z małą i lekarz powiedział że jak coś się pojawi czerwonego lub zgrubienie to mam zrobić okład z alkacet w żelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewewe
Ja bym uwazala! Ja jako nastolatka mialam szczepienie na gruzlice (w ramie dostalam) i najpierw pojawila sie tam ropa, pozniej strupy ktore odpadaly przy zakladaniu bluzki, bardzo sie papralo a teraz mam okropna wielka wypukla czerwona blizne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LumeaMea
Ewewe ty tak serio? Hahahahaha to jest zupelnie normalne KAŻDY tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzy razy klulas dziecko na jednej wizycie?? Chore jesteście na głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola21

W naszej przychodni także kłują dziecko 2-3 razy przy jednej wizycie w zależności od szczepionki......mój 13msc synek właśnie wczoraj dostal szczepionkę przeciw odrze,różyczce itd i ma także dosyć mocno opuchnięte udo oraz zaczerwienienie. Całe szczęście go nie boli ale płacz gdy zobaczy kompres jest straszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×