Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kajasad

Prezentacja Maturalna pomocy

Polecane posty

Gość hgjjgcjc
a jego problemy są typowe własnie dla bohatera- buntownika romantycznego. wg mnie to że był młody tak naprawde jest mało istotnym elmentem tej postaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze prezentacje
jaka placa taka praca:/ tanie mieso psy jedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem czytam
ja tu widzę zbrodnię i karę - Dostojewskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonz
--> Bonz - ale gdzie tu rozwiazanie problemow bohatera...? Aha, no śmierć mu rozwiązuje chyba problem. Ale gdyby nie dostał kulki i przeżył wojnę (już mu niewiele brakowało), to nie miałby rozwiązania. Buszujący w zbożu - to też bardzo dobra propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
hgjjgcjc: A to juz nie mozna Wertera zanalizowac pod katem mlodego bohatera? Mi akurat Werter najbardziej pasuje do tej pracy bo ma problemy - nieszczesliwa milosc itd. i rozwiazuje je poprzez samobojstwo. Hm...Zbrodnia i kara, no niezle, to chyba by pasowalo, Rodion narzeka na brak pieniedzy i rozwiazaniem jego problemow ma byc pozornie zabojstwo lichwiarki... Ale tylko pozornie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lemoniada z kaktusa
"Pamiętnik narkomanki" - współczesny problem narkomanii wśród dorastających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
Ale znow pytam gdzie tu rozwiazanie problemow skoro bohaterka ksiazka, pani Rojek o ktorej juz wczesniej wspominalam nadal ma problemy z nalogiem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirttryyyhgv
harry potter..haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kallipoe
Werter to nie tylko romantyczny kochanek, nieszczęśliwy z miłości ale takze młody człowiek, który nie potrafił odnaleźć sie w rzeczywistości, bo był bardzo ambitny, wrazliwy, ale pochodził z mieszczaństwa i mimo wykształcenia nie mógł znaleźć sobie odpowiedniego zajecia, ani pogodzić się z tym, jak był traktowany przez szlachtę. Samobójstwo, to tez jakieś rozwiazanie, jest to oznaka buntu i niezgody na zastana rzeczywistość, swiadomy akt woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
Dokladnie, zgadzam sie z poprzedniczka. Wybralam juz Wertera i Kordiana,ktory postanawia walczyc za ojczyzne, ale to troche za malo do prezentacji... Nadal czekam na propozycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli ja pisałabym ten temat, skorzystałabym z takich lektur :-) 1. Siłaczkę Żeromskiego, młoda kobieta poświęcająca życie, nauczaniu na wsi, pomaganiu potrzebującym. warto podkreślić jej wyjątkowość, nie każdy miałby siłę i chęci by oddać swe życie realizowaniu szczytnych idei. do końca była wierna swym ideałom, jej heroizm jest godny naśladowania. 2. Stowarzyszenie umarłych poetów, Kleinbaum. pasja młodych ludzi, dla której są w stanie wiele poświecić. swoją drogą książka świetna i warta przeczytania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście Kordian i Werter jak najbardziej pasują ;-) może jeszcze Romeo i Julię dorzucisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
a co ci sie nie podoba w tych lekturach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_i_t_e_r_e_k
Mam napisać pracę maturalną na temat: Motyw „ vanitas vanitatum w literaturze i innych sztukach baroku. Odwołując się do wybranych przykładów. - ale nie wiem od czego zacząć. Po sprawdzeniu polonisty pracy okazało się ze wszytsko jest nie tak. Prosiłbym o pomoc i jakieś małe wskazówki na czym się oprzeć w pisaniu pracy. Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżozefina
a może Przedwiośnie i problemy ideologiczne młodego Cezarego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżozefina
a temat stary a ja się tu udzielam, co do motywu vanitas to nie wiem, trudny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buffffka
a może 'Ten Obcy'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×