Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość smutna i to bardzoooo

wada wzroku

Polecane posty

oj nie gadajcie ze krotkowidz jest spisany na straty bo wkraczajac w wiek średni i straczy krotkowzrocznosc po malu zaczyna sie sama ładować ale napewno nie do zera ale wtedy czesto zaczyna wkraczać dalekowzrocznośc i tak czy siak trzeba miec dwie pary okolarów co do poprwiania sie wzroku z " minusów" przyklad mam na mojej mamie mosiła niedawno -3.5 a teraz juz ma -3.0 ale trzeba poczekać az sie skonczy 50tke ja obecnie nosze -4.5 i nosze na zmiane raz szkl raz okulary powiem tak zazdroszcze tym co moga pojsc na basen bez problemu bo dla mnie soczewki na basenie sa masakryczne pozdrawiam no i trzea sie przyzwyczaic do okularów a nie chodzic ślepym bo przy wadze 1.0 czy 1.5 z daleka juz gówno widać ( a autka jakos prowadzić trzeba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko jestem z toba
ja mam -1 i mam nosic na kompa telewizor do szkoły i widze ok, ale z wiekszej odleglosci tez nie widze i to wcale nie znaczy ze oko mi sie psuje. Lekarka powiedziala ze jak dałaby mi 1.5 to moje oko by sie rozleniwiło i potem by sie pogłebiała wada. A tak mam -1 widze tyle ile chce i jestem zadowolona ;) oczy sie nie psuja i nie przyzwyczajaja do okularków ;) a autko prowadze z okularami, nie mam przeciwskazan do tego. Autorko ty pewnie tez masz tak ze nie widzisz na dalsza odleglosc.. głowa do góry! okulary masz dorównane do odleglosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona nie żona..
ja mam -7 i zyje..ludzie nie przesadzajcie..nosiłam 25 lat okulary..dzisiaj nosze szkła kontaktowe..dobre pieniądze i masz korekcje laserowa w moim wypadku 6 tysiecy dowiadywałam sie..chyba sobie zrobie..a narazie nosze szkla..okulary tez dobrze zrobione nie pokazuja jaka masz wade to nie czasy okularów słoików...a niestety takie bym nosiła z moja wada jak mowie ludzia jaka mam wadę to sie wszyscy dziwia i nie wierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo
no mam tak! na tablice widze, telewizor i kompa tez ;) nawet jak ubiore na spacer okulary to widze swietnie ;) ale faktycznie do okreslonej odleglosci ;) ale mnie pocieszylas ;) ja myslalam ze slepne a tu takie cos hehe ;D dzieki bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona nie żona..
laska taka wade chciałabym miec..naprawde to nie koniec..a ja..zyje i swietnie sobie radze..fakt nie jest zawsze ok..ale zycie..nie jest to choroba smiertelna wiec idzie zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bylo gorace lato
smutna i to bardzoooo- co ubierzesz? spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo
teraz taka tez moge miec tylkow idzisz przestraszylam sie. Mam 18 lat i co ide do okulisty dawali mi szkła. Kolezanka ktora mnie pocieszyla ma racje, dostalam slabsze na swoja odleglosc zeby nie rozleniwiac oka. Bylam u innych okulistek i nawet -2 by mi wcisli :/ rozumie ze nosisz szkła... ale nie kazdy moze, a ja sie czuje głupio w okularach i naprawde ciesze sie z tego ze mam tez na kompa na telewizor i do szkoly na tablice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo
nawet jak ubiore na spacer okulary - ślepa jestes? czy czytac nie umiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bylo gorace lato
nie mowi sie ubiore tylko zaloze. ubrac to mozesz dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna i to bardzoooo
dobrze pani profesor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bylo gorace lato
ciesze sie ze zgadzasz sie ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........oj............
teraz są takie fajne oprawki że nie ma się co wstydzić okularów:) Ja też pare lat nosiłam bryle ale w końcu mi się znudziły i noszę soczewki. Raj na ziemi-jak wchodzę z zimnego w ciepłe wszystko widzę, mogę sobie spokojnie chodzić w deszcz i nie mam żadnych kropelek na szkłach, mogę nosić plastikowe opaski do włosów, moge spokojnie nosic czapki i duże kolczyki (wcześniej miałam wrażenie że mam za dużo na głowie i ich nie nosiłam). Ale prawdę mówiąc tęskni mi się za okularami:) Moje już są stare a na razie nie mam kasy na nowe oprawki bo ładuje w soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Chciałam prosić o radę. Ostatnio miałam badanie wzroku. Do okulisty zgłosiłam się sama ponieważ zauważyłam, że ostatnio gorzej widzę, np. mam problemy przeczytania czegoś z dalszych odległości (wykład, numer autobusu itp) Okulistka po przeprowadzonym badaniu powiedziała, że jeśli chcę dobrze widzieć to mam nosić okulary na wykłady, do jazdy samochodem, oglądania tv itp. Zapisała mi okulary jednorodne -0,75 dioptrii! Oczywiście jestem skłonna kupić okulary i nosić je do wyżej wyznaczonych celów. Aczkolwiek poczytałam troche wypowiedzi z forum na temat wady wzroku i obawiam się czy tym dorywczym noszeniem okularów nie rozleniwie wzroku a w konsekwencji że wada zacznie się pogłębiać. Czy w przypadku tak nieznacznej wady jak moja lepiej używać okularów bardzo żadko, wcale a może z kolei jak najczęściej kiedy jest taka potrzeba? Jak sądzicie. Pytam ponieważ teraz zaczynam mnieć wątpliwośći ze okulistka zapisała mi okulary tylko ze względu na to że narzekałam na jakość widzenia, nie biorąc pod uwagę możlwiośći rozwoju wady wzroku. Bardzo proszę o pomoc osoby które mają doświadczenie na tym polu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W17
w 4 klasie podstawówki nosiłam okulary tylko do spisywania z tablicy, mialam wtedy wadę bodajże -0,25 na prawym i lewym ale już w 1 gimnazjum okulary zaczelam nosić na stałe, a wada wynosiła -1.5 na prawym i lewym. pod koniec 3 klasy gimnazjum znów musiałam zmienić szkiełka. tym razem wada wynosila -2.0 i -2.25. teraz mam 17 lat.nosze okulary do dziś, a ostatnio zauważyłam, że i w nich już dobrze nie widzę. ponadto mam sytuacje, że gdy długo siedzę przed komputerem ciemnieje mi obraz lub staje sie niewyraźny, a oprócz oczu boli mnie także głowa. co zrobic by wada sie nie pogłębiała? znów zmieniać szkiełka na takie z wyższą wadą? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez nie mam bardzo dużej wady wzroku, no ale jednak chodzę w okularach http://www.optometriaciborek.pl/ czasami zamieniam je na soczewki. Nie ma innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AntekKrupka
Mnie niestety wada wzroku się ostatnio pogłębila i musiałem wymienić okulary.Tym razem zamówiłem sobie na galeriawidzenia com i jestem bardzo zadowolony z ich jakości i tego że za oryginalne okulary zapłaciłem mniej niż zapłaciłbym w salonie optycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sziksa
Poproś starych o kasę na laserową korekcję wzroku. O ile są majętni albo są w stanie wziąć dla ciebie kredyt, który spłacą. Fajnie jest elegancko widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gelinka
to na pewno, fajnie jest widzieć dobrze bez okularów. Szukam opinii o centrum spektrum z Wrocławia, ktoś był tam na korekcji? Którym laserem mieliście? Jakie wady jest sens korygować, czy można też korygować astygmatyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika00

Prawdę mówiąć oprawki mozesz wybrać jakie się Tobie podobaja ale tutaj moim zdaniem bardzo wazne jest to jakie szkła dobierzesz. A jesli własnie wybierac te najlepsze, radziłabym spojrzeć tutaj www.szajna.pl
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darfi

ja miałam wadę -6 i -7 i w dodatku astygmatyzm. Bez okularów nie mogłam nigdzie wyjśc, bo nie widziałam. Strasznie się męczyłam wieczorem bolały mnie oczy, duża wada wzroku ograniczała mnie - nie mogłam chodzić na fitness, bo nie widziałam co pokazuje instruktorka, nie mówiąć już o basenie. Po tylu latach męczenia poszłam na laserową korekcję wzoku. Zabieg miałam metodą lentivu w Katowicach w Optegrze. Zabieg był bezbolesny, szybko wróciłam do siebie, oczy nie bolały. Teraz nie wiem jak ja mogłam się tak męczyć latami. Wystarczyła chwila czasu i wada wzroku zniknęła. Polecam każdemu ussunięcie wady wzroku. Jest taka możliwość, więc trzeba korzystać a nie się męczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez se skorygowałem laserm dokładnie sbk lasikiem  , byle komplikacje  ale i tak  szczerze polecam >>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Benia
Dnia 16.10.2018 o 15:10, Gość gelinka napisał:

to na pewno, fajnie jest widzieć dobrze bez okularów. Szukam opinii o centrum spektrum z Wrocławia, ktoś był tam na korekcji? Którym laserem mieliście? Jakie wady jest sens korygować, czy można też korygować astygmatyzm?

Witaj. My chodzimy do spektrum ale z dzieckiem, a ciebie raczej interesuje korekcja wzroku u dorosłego, ale powiem Ci, że tak ogólnie klinika wywarła na mnie dobre wrażenie, lekarze dysponują nowoczesnym sprzętem, co daj większe możliwości. My trafiliśmy tam z polecenia znajomej, więc jest to sprawdzone miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majola

Ja miałam zabieg w Spektrum. Już ponad rok temu, dawno o nim zapomniałam i o okularach też. Zupełnie nowa jakość życia. Biegam, chodzę na basen, wcześniej tego unikałam, bo soczewek nie lubię, a w okularach się pływac nie dało. No i ogólnie jakoś tak czuję się mniej ograniczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Benia
Dnia 19.03.2019 o 00:31, Gość majola napisał:

Ja miałam zabieg w Spektrum. Już ponad rok temu, dawno o nim zapomniałam i o okularach też. Zupełnie nowa jakość życia. Biegam, chodzę na basen, wcześniej tego unikałam, bo soczewek nie lubię, a w okularach się pływac nie dało. No i ogólnie jakoś tak czuję się mniej ograniczona :)

Witaj. Jaką miałaś wadę wzroku? I czy możesz napisać jaką metodą był wykonywany zabieg? Podobno czasem zdarza się tak, że pomimo wykonanego zabiegu wada i tak pozostaje tylko, że mniejsza. Rozumiem, że u Ciebie nie było tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 10:18, buba88 napisał:

Dzień dobry, Chciałam prosić o radę. Ostatnio miałam badanie wzroku. Do okulisty zgłosiłam się sama ponieważ zauważyłam, że ostatnio gorzej widzę, np. mam problemy przeczytania czegoś z dalszych odległości (wykład, numer autobusu itp) Okulistka po przeprowadzonym badaniu powiedziała, że jeśli chcę dobrze widzieć to mam nosić okulary na wykłady, do jazdy samochodem, oglądania tv itp. Zapisała mi okulary jednorodne -0,75 dioptrii! Oczywiście jestem skłonna kupić okulary i nosić je do wyżej wyznaczonych celów. Aczkolwiek poczytałam troche wypowiedzi z forum na temat wady wzroku i obawiam się czy tym dorywczym noszeniem okularów nie rozleniwie wzroku a w konsekwencji że wada zacznie się pogłębiać. Czy w przypadku tak nieznacznej wady jak moja lepiej używać okularów bardzo żadko, wcale a może z kolei jak najczęściej kiedy jest taka potrzeba? Jak sądzicie. Pytam ponieważ teraz zaczynam mnieć wątpliwośći ze okulistka zapisała mi okulary tylko ze względu na to że narzekałam na jakość widzenia, nie biorąc pod uwagę możlwiośći rozwoju wady wzroku. Bardzo proszę o pomoc osoby które mają doświadczenie na tym polu!

Przy drioptrii minusowej wzrok często ulega poprawie. W mojej rodzinie jest świetnym przykładem na to tata, mimo noszenia okularów od wczesnych lat młodości co roku ma coraz mniejszy minus i do wielu czynności nie używa już okularów. Natomiast mama, która ma astygamtyzm i dalekowzroczność z roku na rok słabiej widzi. Najlepiej o takich sprawach porozmawiać ze specjalistą. Wiele zależy od wady. Można się także poddać laserowej korekcji wzroku i wtedy problem mamy z głowy :-) więcej możesz poczytać, np tu http://www.spektrum.wroc.pl/nasze-uslugi/korekcja-wad-wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@majola dołączam się do pytania. Pierwszą wizytę mam w Spectrum za 3 tygodnie. Były wcześniej ale zawodowo nie wyrobię się z projektami. Klamka teoretycznie zapadła teraz szukam wsparcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie w Optegrze mają dobrych specjalistów i dobrze znają się na rzeczy! bardzo dobrze i dokładnie. no i mają fachowców ktorzy znają się na pomocy ludziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×