Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaska28

OSTRA POKRZYWKA a działanie sterydów ENCORTON!!!!

Polecane posty

Witam!od 4 tyg. utrzymuje mi sie ostra pokrzywka powstała na drugi dzien po zjedzeniu mandarynek...nic nie pomaga, nawet 3-krotne wizyty w szpitalu i na ostrym dyżurze nie dąły rezultatu (zastrzyk i dożylnie wapno)ulga tylko na 8 h...od jutra zaczynam stosować tabletki sterydowe Encorton...mam pytanie do tych , którzy je stosowali...w jakiej dawce?kiedy zauważyli poprawę i czy ta poprawa sie utrzymała?no i przede wszystkim jakie skutki uboczne i kiedy ustapiły?..będę bardzo wdzieczna za odpowiedź...moze nie jestem sama z tym problemem...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość współczuje Ciiii
skutki uboczne po tym leku są okropne i mówię to niestety na własnym przykładzie: - ogromna potliwość - skoki cisnienia - skrajne zmiany nastrojów - niby wzrost masy ciała ale tak naprawdę to spuchniesz bo woda jest zatrzymywana w organiźmie -a przy odstawieniu czułam sie najgorzej- jak narkoman na odwyku- wszystkie objawy razem wraz z drżeniem rąk i nóg do tego stopnia że nic nie umiałam zrobić oczywiście te objawy nie muszą u ciebie wystąpić :) ja brałam Encorton prawie pół roku bodajże w dawce 30mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedz...choć nie podnioslaś mnie na duchu ;-) ja mam brac 4 tabl. rano i 2 po południu w sumie kuracja ma trwac 2 tyg. wiec moja cicha nadizeja to to że nie doświoadcze tak ciężkich skutków...mam nadzieję, ze wyzdrowiałaś i chociaż tyle dobrego z zazywani a tego świństwa...a po jakim czasie zauwazylas skutki (uboczne) i kiedy po odstawieniu znikły?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość współczuje Ciiii
już po kilku dniach widać skutki uboczne a po odstawieniu to ponad tydzień dochodziłam do siebie a ile jednostek dziennie masz brać?tzn ile jednostek ma jedna tabletka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!tabletka ma 5 mg, czyli w sumie przez 3 dni biore 30 mg, po 3 dniach schodzę do 25 mg, po 3 dniach 20 mg....i tak aż zejde do 10 mg , kuracja trwa 15 dni...a brałaś coś moczopędnego?ponoc to pomaga w tych opuchliznach?a i z tego co pisałaś nei przytyłaś (to i tak super przy pół rocznej kuracji), tylko to woda sie zebrała, a potem wróciłas do swojej wagi?no i tez mialaś wzmozony apetyt?jak sobie z tym radzilaś? dzieki za Twoje odpowiedzi, sa dla mnie baaardzo cenne...pozdrawiam...a mozesz napisać na co Ty sie leczyłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! ze mną było podobnie, pokrzywka niby po cytrusach, kurzu... nic nie działało! leki na alergię; dostałam steryd i...potem było tylko gorzej!!! > zamienił stryjek siekierkę na kijek< mam twarz w plamach, przebarwieniach i sączących się rankach.. nie chcę Cię dołować, ale poczytaj o skutkach sterydów, zanim zawierzysz swoje zdrowie lekarzom... http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4343358

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej minerwa!okropne co piszesz...jak długo brałas te tabletki i w jakiej dawce...oczywiście , ze przeczytałam o skutkach ich brania i strasznie sie boje...ale naprawde ni emam wyjścia...mój stan jest baaardzo zaawansowany, silne środki podawane w szpitalu ni eposkutkowaly...wiesz pewnie, ze tak ostra pokrzywka moze zagrazac życiu, ja sie juz mecze 4 tyg...to paskudztwo mnie zmieniło, chowam sie, zeby nikt nie patrzył na te banki na twarzy...cos okropnego...przynajmniej zima mnie to spotkało, bo latem to bym sie załamala...jak poradziłas sobie z pokrzywką?i czy ona wróciła, bo tez jest taka możliwość..? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam ze szpitala...porobiono mi badania , dostawałam dożylnie sterydy,pomagalo, ale tylko jak je dostawałam... nadal chudnę...okzało sie, ze przyczyna moich problemów zdrowotnych (nie tylko pokrzywka) to nadczynność tarczycy...za tydz znów jade na oddział i beda mi znów robic badania, ustawiac hormony...także zwracajcie uwage na najmniejsze sygnały jakie daje wam organizm...teraz w przerwie miedzy szpitalem a domem biore 2 razy dziennie Xyzal...mneijsza dwaka nei dziala, bo mnie od razu wywala, sprawdzilam, a sterydy juz nie moge brac , bo szkodzi tarczycy, apoza tym dostawałam taka końska dawke, ze juz nie moge ich brać.....pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daisy2016
Jestem po biopsji nerki biore ENCORTON dawka 70mg zapalenie klebuszkowe nerek. Jak narazie przytylam 5kg , glownie woda bo malo jem. Ale to poczatek choroby i leczenia, wiec nie wiem jak bedzie dalej... Ktos chce sie wymienic doswiadczeniem to zapraszam. mariatokarz85@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. potrzebuje leku Enkorton. może ktoś ma na sprzedanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×