Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jajajajjajak

Pomyslna malutki ogrodeczek

Polecane posty

Gość jajajajjajak

mieszkam w wynajetym mieszkaniu i mama malutenki ogrodeczek raczej taki taras za kawalkiem trawy okolo 5m na 6m chcialam zalozyc maly ogrodeczek ale tanim kosztem bo mieszkanie nie nalezy do mnie wiec tylko taki swoj wlasny kawalek zieleni macie jakies pomysly? jakie kwiaty rosna w stanowisku cienistym lub polslonecznym, bo pelne slonce jest tylko przy wyjsciu na taraz gdzie ulozone sa plytki wiec nie ma mozliwosci tam cokolwiek posadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj, musisz napisać coś więcej na temat tego ogródka... czy są jakieś większe rośliny posadzone w pobliżu? co chciałabyś, by się tam znalazło- drzewa, krzewy, byliny, kwiaty jednoroczne??? czy masz sporo czasu i chęci by zajmować się ogródkiem, czy raczej zależy Ci na "prawie-nic-nierobieniu" i podziwianiu? mogę pomóc Ci w zaprojektowaniu takiego ogródka- jestem ogrodnikiem;) prześlij mi mailem rysunek miejsca na Twój przyszły ogródek- zaproponuję ci coś... lucyferec@o2.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na szybko, jesli jest opcja, że będziesz się musiała wyprowadzić - to polecam np. małe, szczepione drzewka w donicach, wtedy zabierzesz je ze sobą :) ja mam na balkonie wierzbę szczepioną na 1,2 m i brzózkę na 1,8 m (niedawno sie przeprowadzałyśmy ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajak
jutro zroBie zdajecie i prześle. Jesli chodzi o wygląd to jest to malutki ogródeczek na ktory wychodzi sie z salonu do wokoło rosną jakieś krzewy ale nic w nich pięknego zostały posadzone tanim kosztem żeby oddzielić ogródki sąsiadów bez płotu niby jako taki żywopłot tylko ze ze jakiś ze tak to nazwie "chaszczy" jedynym drzewem jest orzech to wszystko, jutro wyślę fotkę.DZIĘKUJĘ SERDECZNIE ZA POMOC POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajak
Obiecane foty jak mówiłam jest naprawdę malutki, ale wychowałam sie na wsi wiec nawet taka odrobina zieleni koi moje serce http://zapodaj.net/9461b3775f32.jpg.html http://zapodaj.net/8c2eef281c44.jpg.html http://zapodaj.net/53cd778502ae.jpg.html Te drzewa jak maja liscie ograniczają ogród i robi sie jeszcze mniejszy :-( nie ma takich luk tylko stanowi zwarta calosc, slonce jest tylko na srodku przy wypłytkowanej czesci, jak pisalam mieszkanie jest wynajmowane i to nie wiem jeszcze jak dlugo bedzie wynajmowane bo jesteśmy w trakcje budowy wlasnego domu wiec chciałam zrobić sobie malutki przytulny ogrodeczek nie wysokim kosztem, gdzie mogłabym razem z dzieciakami milo spędzać czas liczę na pomoc i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajak
mialam pomysl zeby koniec tego brzydko wypłytkowanego tarasu jakos ograniczyc kamieniami albo palisada i na niej postawic donice z kwiatami ktore pozniej moglabym wziasc ze soba, nie weim jakie kwiaty mam w tym zacienianym miejscy posadzić albo co zrobić zeby wygladalo jakos w miare ładnie, płytek nie moge wymienić bo raz to szkoda kosztów, a dwa właściciel sobie nie życzy niestety, czekam na rady. PS: chciałam posadzic tam gdzie ten rol-border konwalie ale jesienia bylam w zaawansowanej ciazy i juz nie zdarzylam, teraz mam plan ten rol-border usunac bo jeszcze pomniejsza ten juz malutki ogródeczek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ciemne miejsce można zasadzić do gruntu (jak wyprowadzisz sie do domu, to wykopies zi przeniesiesz) - funkie - jest ich dużo rodzajów i lubią cień, begonei bulwiaste - bulwy wykopujesz na zimę do piwnicy, ew. zabierasz ze sobą, też lubią cień i pięknie kwitną w wielu kolorach i kształtach kwiatów tu, gdzie dociera słońce - najlepiej, jak juz pisałam, coś większego, krzewy czy szczepione drzewka w donicach, na zimę trzeba zabezpieczać, ale wyglądają dobrze i można je ze soba zabrać i potem wsadzić na swoim do gruntu - wierzby (z kotkami na wiosnę :) ), brzózki, kloniki, jest tego dużo w ogrodniczych, krzewy - bukszpan, forsycja, pięciornik, iglaki (skoro masz małe dziecko, to zwracaj uwage na to, czy konkretne rośliny nie sa trujące (jak np. glicynia, złotokap, bluszcz, większość cebulowych, datura)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za rady juz sobie wszystko zapisuje a co tej funki to kupić juz taka większą tak? i wsadzić? no i begonie kupić takie w doniczkach i wsadzić tak?zawsze myślałam ze begonie lubią słonce ale nie bezpośrednie? a tu niespodzianka, dziękuję za rad będę działać na wiosnę jak ktoś jeszcze jakieś a to oczywiste chętnie skorzystam. DZIĘKUJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opcja doniczkowa
+ w donicach kwiaty cebulowe, które zakwitną wiosną - żonkile, tulipany,szafirki,narcyze. Poza tym, nic na stałe bym nie wsadzała, bo właściciel może tego sobie nie życzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zteog co wiem moge sadzic co tylko chce bo to jest dla wlasciciela korzysc z teog wzgledu ze miezskanie pozniej do wynajecia bedzie atrakcyjniejsze, tylko ze ja nie chcialabym inwestowac w cudzy ogros a jedynie tanim kosztem go ulepszyc dla wlasnej satysfakcji, che teraz kupic donic i posadzic wlasnie narcyzy tulipany itd, kiedy sie wsadza cebulki w ziemie nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie rośliny w takim razie sadź do donic, im będzie donica większa, tym roślina lepiej będzie rosła drobne rośliny możnaby do gruntu, ale potem trzeba wykopać i zostaną dziury w trawniku, a to nie wygląda dobrze i właściciel może sie burzyć begonie najlepiej kupowac nie jako karpy, tylko juz urośnięte rośliny, z pąkami i przynajmniej jednym kwiatem (dla pewności co do koloru i kształtu) cebulkowe - sadzić wg przepisu na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz zwariuje
najlepsze beda chyba kwiaty w doniczkach i piekna trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×