Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpiecznie zdrowotne dziecka?prosze o odp

Polecane posty

Gość ubezpieczenie zdrowotne

Chcialabym wiedziec jak to jest z tym ubezpieczeniem zdrowotnym, niby wiem, ze kazde dziecko do18 jest ubezpieczone, ale i tak w razie jakiegos wypadku prosza o dowod ubezpieczenia, dodam, ze oboje z mezem pracujemy na podstawie umowy o dzielo i wydaje mi sie, ze w zwiazku z tym jestesmy nieubezpieczeni, oboje mamy wykupione nww, ale nie wiem jak to jest z dzieckiem, czy ktos sie orientuje? z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie zdrowotne
nikt sie nie orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zglosiliscie dziecko do ubezpieczenia? Zalozcie te karte ubezpieczeniową. Bo moga robic problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudełko po bieliźnie
zapytaj o to w firmie w której się ubezpieczaliście. Każda firma ma inne warunki choć z dopisaniem dziecka nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie zdrowotne
a gdzie mam zglosic dziecko do ubezpiecznia? chodzi o firme w ktorej my mamy nww? tam wykupinie pelngo ubezpieczenia jest bardzo drogie, a sytuacja w ktorej sie najdujemy-tymczasowa, mimo to chcialabym wiedziec co i jak w razie wypadku, choroby,itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli masz umowę o dzieło
to z tego co się orientuję osoba z którą ja podpisałaś powinna ci płącić te 240 pare zł zdrowotnego! więc idziesz do ZUS wyrabiasz legitke ubezpieczeniową dla siebie na podstawie tej umowy no i dowodu wpłaty tego zdrowotnego i do tej legitki dopisujesz dziecko - tek to moim zaniem powinno wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba nieeeeeeee
moim zdaniem nie jesteś ubezpieczona pracując na umowę o dzieło, pracodawca nie ma obowiązku placić od ciebie składek, dobrze że sami się ubezpieczacie ale co do dziecka to powinaś zapytać w tej firmie ubezpieczeniowej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudełko po bieliźnie
ale właśnie- nie zauważyłam, skoro masz wykupione NNW to przecież jest to ubezpieczenie od Następstw nieszczęśliwych wypadków czyli nie jest to normalne ubezpieczenie zdrowotne, którym sponsorujemy NFZ ;) w umowie o dzieło pracodawca nie ma obowiazku odprowadzania składek zdrowotnych. Jak się leczyłas do tej pory??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie zdrowotne
tak jak pisalam, to jest sytuacja bardzo tymczasowa, w tym krotkim okresie nie mialam potrzeby isc do lekarza ale chcialabym, aby nawet przez ten miesiac dziecko mialo pelne ubezpiecznie, jestem troche przewrazliwiona, ale wiadomo, jak to jest z malymi dziecmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudełko po bieliźnie
Jeżeli pracodawca nie odprowadza za Ciebie czy męża składek to dziecko nie jest ubezpieczone. Jeżeli odprowadza, to zostaje wam dopisanie dziecka do waszego ubezpieczenia. Trzecie wyjście to indywidualne wykupienie ubezpieczenia w ZUSie. Natomiast co do firmy gdzie macie NNW- pewnie możesz dopisać dziecko z tymże tu pomoc medyczna ( zwykła, kontrolna) w państwowych przychodniach, szpitalach Ci nie przysługuje . NNW - jak sama nazwa wskazuje to nieszczęsliwe wypadki a choroba dziecka takim wypadkiem nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ok ale przecież
wszystkie dzieci podobnie jaki i kobiety w cizay są ubezpieczane na mocy ustawy przez państwo! nie zaleznie od tego czy rodzice odprowadzają składki czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie zdrowotne
no wlasnie, tylko gdzie mam sie doszukiwac dowodu takiego ubezpieczenia przez panstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudełko po bieliźnie
na pewno na mocy tej ustawy ubezpieczone są kobiety w połogu i tu nie wiem czy dzieci do 6 tyg czy do 18 r.ż. ale z drugiej strony nie wszystkie placówki honorują brak ubezpieczenia pomimo tej ustawy. Najlepiej zadzwonić do Zusu i u źródła się zapytać bo mozemy sobie tak gdybać do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ok ale przecież
ja znalazłam na ten temat cos takiego: "Edyta Grabowska-Woźniak dodaje, że nieubezpieczeni z różnych powodów rodzice powinni postarać się o tzw. zgodę samorządową, tj. dokument, na podstawie którego dziecko zostanie przyjęte w każdej placówce ochrony zdrowia bez problemu. Zazwyczaj można go załatwić w miejskim lub powiatowym ośrodku pomocy społecznej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie zdrowotne
Dzieki wielkie za odpowiedzi, pewnie panikuje bo 28.02wracam na umowe o prace, ale jakos panikuje, w kazdym razie dzieki jeszcze raz za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×