Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asica234

Cukrzyca w ciąży

Polecane posty

Cześć:) Jestem w 30 tyg ciąży i właśnie rozpoznano u mnie cukrzycę pojawiającą się w ciąży,czy któraś z was ją ma?Jak sobie z nią radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka.ja jestem w 26/27 tyg ciaży.miałam robiony test z glukoza 50 g-wynik 141mg.moja pani dr chce jeszcze zlecic mi z 75g glukozy.zanim do tego dojdzie to sama kłuje sie w paluszek i kontroluje poziom cukru.wyniki do tej pory były w granicach normy.ale dzis po 1 godz od sniadanka miałam az 168 mg.i chyba musze zastosowac dietke hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakaja4545
mialam cukrzyce ciazowa, wykryta po 30 tc, poziom cukru regulowany dieta, schudlam prawie 8kg dziecko urodzilo sie zdrowe tylko ze duze prawie 5kg wlasnie masa urodzeniowa spowodowana cukrzyca, nie martw sie wszystko teraz zalezy od ciebie, jezeli wyjdzie ci cukrzyca ginekolog skieruje cie do poradni diabetologicznej i tam ci wszystko wyjasnia i wszystkiego naucza, dodam ze ja mierzylam cukier 4 razy dziennie i po kilku dniach strasznie dretwialy mi rece od poklutych palcow, bylo to uciazliwe strasznie no i bolało niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam. Na początku bardzo mnie to zestresowało, wyobrażałam sobie wszelkie możliwe komplikacje, ale oczywiście okazało się że nie taki diabeł straszny. W poradni diabetologicznej ustalili mi dietę, która była bardzo przyjemna w stosowaniu bo było dużo małych, ale smacznych i zdrowych posiłków. Dodatkowo mierzyłam sobie cukier. w 9 miesiącu trochę poluzowałam z dietą i pozwoliłam sobie kilka razy na mega deser czy pizze i też było spoko (cukier w normie lub lekko podwyższony). Oczywiście dziecko urodziło się zdrowe i śliczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakaja4545
nie delikatna bo wiele bolu wycierpialam ale od klucia palcow strasznie mnie bolaly rece moje dziecko tez urodzilo sie sliczne i z dnia na dzien jest piekniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kłucia paluszków mozna sie przyzwyczaic :-)))).ja tez mierzę sobie codziennie..dla swojej ciekawosci nawet 6 x dz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela8899
Witam wszystkie mamy! Jestem studentką położnictwa i zbieram materiały do pracy magisterskiej na temat, jakości życia kobiety ciężarnej z cukrzycą. Dlatego zwracam się do Pań z ogromną prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. W szpitalach w moim mieście nie jestem w stanie zebrać wystarczającej ilości ankiet do przeprowadzenia badań, dlatego bardzo potrzebuje pomocy Pań. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas i każdą wypełnioną ankietę. Wszystkim słodkim mamom życzę mnóstwo zdrowia, spokojnego ukończenia ciąży i samych radości :) Link do ankiety http://moje-ankiety.pl/respond-38771.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×