Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasiaw27

napinanie sie niemowlaka

Polecane posty

moj synek ma 8 miesiecy i od 2 dni ma czasem takie jakies dziwne napiecia, naj chodzi czy siedzi to sie tak napina prostuje raczki i az sie czerwony robi a potem go puszcza po paru sekundach.... czy ktos moze mi pomoc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaajjjaaa
moj synek ma 6 m-cy i indentycznie sie napina, czuje sie spokojniejsza, to chyba normalne skoro wasze dzieci tez tak maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaajjjaaa
dzieki kassum, bo naprawde mnie to niepokoilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my w sumie tez bylismy jakis czas temu u neurologa i powiedzial ze mamy bardzo zdrowe dziecko ale to moje pierwsze wiec ciagle sie czyms niepokoje... to z tym napinaniem tez jest dziwne ale dzieki za pomoc, troche mi lepiej dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te skoki rozwojowe za duzo mi nie mowia ale moze rzeczywiscie tak jest ja podejrzewam raczej ze malemu zabki nastepne wychodza a jesli chodzi o to napinanie to nawet podejrzewalam ze moze ma zatwardzenie bo ta tak wyglada jakby sie tak naprezal do czegos, a dlugo to trwalo u waszych dzieci??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam dokładnie, ale największe natężenie było przez jakieś 2-3 tyg około 6 m-ca. Potem też się zdarzały, ale już nie takie mocne. I tak jak pisałam, częstotliwość rosła: przed samodzielnym staniem, przed pierwszym krokiem, przed mówieniem. Natomiast Zośka ma bardzo łagodne, ale w zasadzie od 6 m-ca aż do teraz. Nawet dzisiaj widziałam, jak ją trząchało :) Zauważyłam jedno: im mniej dziecko ma możliwości rozładowania tego napięcia, tym mocniejsze są to napady. Potem, jak dziecko ma większe pole manewru, czyli np. samo chodzi, jakby część napięcia idzie właśnie w tą aktywność i atak nie jest tak silny. Z Julią prawe, że osiwiałam przez te naprężenia, więc doskonale Was rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaajjjaaa
moj synek ma prawie 6 m-cy a te napinanie to tak od ok 2,3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalucha10
Moja coeczka tez sie czasem tak napina i ja potem telepie tak smiesznie. U niej to jest zwiazane z robbieniem siusiu lub kupy - nie za kazdym razem oczywiscie. Corka kolezanki tez tak miala i jej lekarz powiedzial , ze dziecko pewnie siusiu robi - latwo sparwdzic wystraczy szybko podejsc i powachac - u mnie to na 100% jest to. Ale jak sie bardzo martwisz o lepiej idz do lekarza a jesli to zatwardzenia to podawaj wiecej owocow, ktore maja dzialanie rozluzniajace bo po co ma sie dziecko meczyc:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankalena
Moja mała ma identycznie ma 7 m-cy i też zaczęła się napinać, zaciskać piąstki telepać. Miałam nadzieję że to etap rozwojowy ale jednak się martwiłam, dobrze że o tym napisałyście teraz się uspokoiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbumbumninininin
hej podnosze temat aby nie zakladac nowego-moja ma ok 6m i od 3 dni zaczela sie spinac tak ze na czole i buzi az sie robi purpurowa i wyskakuja plamyi znikaja od razu zaciska piastki i nic jej nie pasuje nie chce jesc o tych godzinacg co zawsze nie wiem o co jej chodzi bo w lezaczku nie chce na lozku tez nie pic nie chce tez-doslownie nic nie chce i nic nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbumbumninininin
dodam,ze to wszystko z dnia na dzien sie zaczelo od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta6776
MOJA córka tez tak napina i prostuje raczki i nozki do tego zaciska piastki i otwiera ,kreci paluszkami,i sie trzesie. zaczela tak robic jak miala 6m , teraz ma 2 lata i nadal tak robi ,bylam zz nia u psychologA powiedziala ze to emocje i z czasem przejdzie. no niewiem ale chyba jeszcze wybiore sie do neurologa bo mnie to troche niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta czy cos sie wyjaśniło? Moj synek niedlugo bedzie mial 2lata i wciaz tak robi tzn spina sie ze zgietymi raczkami i zaciśniętymi pięściami i buzia szeroko otwarta :/ wydaje mi sie ze to cór raz czesciej sie zdarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efka81
hej! Moja 6 miesięczna córcia też się napina. Rozkłada ręce, mocno zaciska piąstki, nogi podnosi, prostuje i usztywnia. Na buzi widać napięcie, usta trochę otwarte, język jakiś przekrzywiony, głowa przekręcona w jedną stronę, no masakra :). Zaczęła jakieś 3 tyg. temu. Pediatra powiedziała,że to może być onanizm dziecięcy, neurolog, że to przygotowywanie się do przewrotów (?). Najczęściej tak robi przed zaśnięciem, ale też w wózku, na podłodze, na przewijaku. Czasami ciężko to przerwać przez odwrócenie uwagi. Mam nadzieję,że jej przejdzie :/.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria Pomocy
Witam mój syn ma 7 tygodni i od jakiegoś miesiąca najczęściej po jedzeniu się napina, robi się czerwony, jęczy, wydaje dziwne dzieki ale nie płacze i oddaje gazy. Pomożecie go to puszcza co to może być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 12 lat i nadal się napina. Parę lat temu okazało się, że ma kłopoty z koncentracją (szeroko pojęte). Dopiero wtedy zaczęliśmy coś z tym robić- trochę późno... Proszę nie bagatelizować, poszukać dobrego neurologa, albo zwrócić się do Ośrodka Wczesnej Interwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiafeliks
Dziewczyny czy to napianie faktycznie minęło? Mój synek robi dokładnie to samo... Ale robi tak od miesiąca ponad, prawie codziennie, a czasem ma z tydzień przerwy... Nagle go spina w barkach, robi wtedy taką minę na chomika i go puszcza. Mam wrażenie, że robi to świadomie... ale pewna nie jestem. Mieliśmy EEG które nic nie wykazało, ale też podczas badania nie zrobiłtego spięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 777
Hej mam ten sam problem tyle że mój synek ma 5 miesięcy i od pewnego czasu zaobserwowałam właśnie to napinanie stękanie czasem płacze przy tym... wykluczam onanizm...rozwija się niby ok ale martwi mnie to, EEG też miał i też niby ok. Co to może byc.? Dodam że kupki robi ostatnio co 3 dni około ale zastanawiam się czy przez to tak codziennie kilka razy dziennie by to robił...? W znaczeniu że coś mu przeszkadza ale nie chce wyjść... Aa i zastanawiam się nad refluksem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylica
Dnia 1.02.2016 o 18:29, Gość efka81 napisał:

hej! Moja 6 miesięczna córcia też się napina. Rozkłada ręce, mocno zaciska piąstki, nogi podnosi, prostuje i usztywnia. Na buzi widać napięcie, usta trochę otwarte, język jakiś przekrzywiony, głowa przekręcona w jedną stronę, no masakra :). Zaczęła jakieś 3 tyg. temu. Pediatra powiedziała,że to może być onanizm dziecięcy, neurolog, że to przygotowywanie się do przewrotów (?). Najczęściej tak robi przed zaśnięciem, ale też w wózku, na podłodze, na przewijaku. Czasami ciężko to przerwać przez odwrócenie uwagi. Mam nadzieję,że jej przejdzie :/.pozdrawiam

Mamy identycznie. Przeszło? Coś się wyjaśniło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×