Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

orinko29

czy to normalne ze 2 miesieczne dziecko zezuje?

Polecane posty

Wydaje mi sie ze nie powinno,,, ale moge sie mylic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazde dziecko jest rozne trudno to okreslic... moze ktos odpowie konkretnie na pytanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaniuniaaaaaaaaaaaa
normalne:) moja też zezowała, a teraz ma 4,5 roku i żadnych problemów ze wzrokiem.Zresztą byłam tak dociekliwa, że pytałam o to lekarza.to na szczęście dość szybko mija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kliklikla
Potwierdzam, to normalne. Nie pamiętam do ilu miesięcy to może występować (jako normalne), chyba do 6-ego, jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie że nie
podobno do 3 miesiąca to normalne moje ma 2,5 i już nie zezuje zapytaj pediatry na najbliższej wizycie kontrolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi to sporadycznie jak na przukłam w cos sie zapatrzy a przedmiot jest dosc blisko..nie zdaza sie to codziennie. no ale niepokoje sie tym troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kliklikla
poszperałam w necie i wielu lekarzy mówi,że okresowe, chwilowe zezowanie w zależności od kąta spojrzenia itp może występować i jest to fizjologia (nawet do 2 lat). Natomiast jeśli jest to stałe ustawienie, to należy iść do okulisty, niezależnie od wieku dziecka, bo nie jest to fizjologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest naturalna sprawa, tzw. zez fizjologiczny. Powinno jej przejść okoo 3-4 miesiąca. Większosc dzieci tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalne to jest.Ja z moją byłam u lekarza z tym i mówił że do roku powinno przejść.Chodzi coś o to że mieśnie gałki ocznej nie są wyćwiczone jeszcze i to dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak byłam u okulisty to zapytałam o to zezowanie u dzieci. Pani okulistka powiedziała że do 6m-cy prawie każde dziecko zezuje. Ale wszystkie takie zmainy powinny przejść dziecku do 1-ych urodzin. Tyle teorii a teraz praktyka :) mój synek jak maił pół roczku to zezował bardzo mocno. Teraz ma skończony roczek i po zezie nie ma śladu :) Przeszło mu gdzieś tak koło 9 miesiąca :) Nie przejmuj się to mija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×