Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kkrejjzoll

co do czego salon.

Polecane posty

Gość kkrejjzoll

wrocilam;) ostatnio uzyskałam wiele cennych rad, prosze o jeszcze:) Podobają mi się meble z tej fotki, konkretnie komoda http://www.rm.rzeszow.pl/wersja_ros/zestawy/brw/zestawy_stolowe/stylius.jpg zastanawiam się jakie panele drewniane będę do takiego koloru mebli najlepiej pasować, oprócz tego jaki kolor ścian i kanapy żeby wszystko razem współgrało. Chciałabym uzyskać konkretną nazwę farby i paneli, jeśli to możliwe. Dodam, ze mam już białe drewniane drzwi których nie chciałabym wymieniać i podobają mi się wnętrza w stylu klasycznym. Na zdjęciu wszystko tworzy fajną całość, jednak czegoś mi tam brakuje… Bedze wdzięczna za każdą propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komoda rzeczywiście imponująca!!! Ja osobiście nad tą komodą zawiesiłabym ogromne prostokątne lustro, mniej więcej na szerokość tej komody. Nad lustrem efektowną lampkę-kinkiet "konik". Jeśli interesuję Cię styl klasyczny- postaw na ciemną podłogę (ze słojami)- nawet na tym foto jest taka podłoga ;) i jasne ściany. ja uwielbiam tę podłogę: http://www.ruckzuck.pl/page,panele_wyswietl,id,113,poziom,3299,Podlogi_drewniane.html Natomiast w kwestii koloru ścian warto najpierw zastanowić się, czy pomieszczenie jest wystarczająco w dzień oświetlone (by zaakcentować pokój mocniejszym kolorem, np. jednej ściany)?, jakiej wielkości jest to pomieszczenie (wiadomo, że w małych pomieszczeniach należy uważać z ciemnymi kolorami, w większych pokojach nie ma to już takiego znaczenia)? Piszesz, ze masz białe drzwi...warto dobrać kolorystykę również do tego elementu pomieszczenia...np. zrobić pod sufitem biały gzymsik? napisz coś więcej o tym pomieszczeniu, wtedy łatwiej będzie Ci doradzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkrejjzoll
Dzieki za odpowiedz Eklerka:) Salon bedzie wygladał mniej wiecej w ten sbosób (mam na mysli ustawienie mebli) http://img695.imageshack.us/i/salonwgmnie.jpg/ Jeśli ktos ma inna opcje to czekam na propozycje, robota juz trwa wiec szybciorem;) Jednak kuchnia musi byc w wyznaczonym miejscu. Jest dośc sloneczny, ale dopiero od godziny 12-13. Eklerka, bialy gzymskik bedzie obowiazkowo:) ps. bardzo podobają mi sie średnie/ciemne panele , ciemne meble i ciemne sciany. Wiem, ze nie jest to najlepsze polaczenie pewnie ściany bedze musiala zrobic jasniejsze. Nie wiem tez jaki kolor kanapy wybrac, biala jak dzwrzwi, czy moze w kolorze scian kawowe, moze kremowe nie wiem... może jeszcze inne. Nie chce tylko zeby wszystko sie ze soba pogryzlo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie obchodzimy walentynek
ja zrobilabym panele jasniejsze od mebli, moze nie najjasniejsze ale zecydowanie nie ciemno-ciemne. do tego kremowa kanapa, kremowo-bezowe (sorki nie mam nazwy farby) cos w stylu jak jest na zdjeciu z komoda. jedyne co bym zmienila w tym pokoju na zdjeciu to dodala jakies ozywione kolory, obraz, jakas duza waza, rzezba, kwiat w duzej donicy, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja bym ten stół
przeniosła pod drzwi, a w tym przejściu na miejscu stołu pod oknem postawiłą komodę znajdująca sie po prawej (na zdjęciu) stronie drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha...gzymsiki rządzą;) takie niby nic, a zupełnie zmienia pomieszczenie- nadaje szyku;) ja proponuję zrobić ciemną ścianę (na której tak bardzo Ci zależy) tę naprzeciwko okna, tę z drzwiami po lewej stronie na rysunku (dzięki promieniom slonecznym nie będzie efektu grobowca;)). a kolory- tę ceimną ścianę zrobiłabym bordową, a pozostałe kremowe. Co do mebli...hmmm... obawiam się, że ustawienie tej kanapy na środku nie jest najlepszym rozwiązaniem... troszkę "zagraca" i zmienia ciąg komunikacyjny.... zastanów się jeszcze nad tym;) Proponuję przenieść tę kanapę, stolik i fotel na ścianę między drzwiami (właśnie na tę ścianę pomalowaną ciemniejszą farbą)... I zrezygnowałabym z tylu komód;) Wystarczy jedna a porządna;) na ścianie w miejsce kanapy. Nad nią piękny duży obraz lub lustro (wspominałam wcześniej). Natomiast tam gdzie są okna- wstawiłabym "ściankę" meblową- niskie szuflady(przez całą długość od jednej ściany +szafka na rtv (między oknami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach! no i zapomniałam dodać, że w mojej propozycji ustawienia mebli kanapę kupiłabym kremową- strzeż się ekoskóry!!!! biała jest raczej niepraktyczna. Kremowa kanapa na tle ciemnej ściany- świetnie! Jeśli pozostałe ściany będą jasne, możesz wybrać ciemne meble. Zapraszam na stronę www.meblesober.pl do zakładki "palety kuchnie aluminium" - możesz pooglądać kolorki płyt, z których robi się meble i wybrać najładniejszy ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matala
Chcesz 3 jednakowe komody?! Nudno i zagracone. Ciekawiej wyglądają zawieszone na ścianie, oczywiście nieduże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkreejzoll
Dzieki Eklerka:) ciekawi mnie dlaczego wybralas akurat bordowy? :) czy zamiast tego moglby byc czekoladowy, czy zburzy to caly efekt? I czy mozna taka sciane przeciągnąc emulsja z drobinkami zlota czy to juz wiocha?:D Jesli chodzi o komody to są z tej samej firmy i serii wiec siłą rzeczy będą podobne, ale nie jednakowe:) Sprobuje z części z nich zrezygnowac bo i tak najpierw bedziemy kupowac kanape, jesli sie ze wszystkimi naszymi rzeczami pomiescimy w szafach ktore sa w innych pomieszczeniach to komod nie bedzie tyle:) czyli tak: jedna sciana bordowa reszta kremowe drzwi biale komoda brazowa panele brazowe kanapa kremowa Fajny pomysl z tą komodą na scianie w miejsce kanapy, tylko że ta sciana oddzielająca kuchnie od salonu bedzie niska wiec lustra nie bedzie w tym miejscu... Gdzie w takim razie proponujesz umiescic lustro bo bardzo chcialabym je miec:) Ten stol jadalny tylko wyglada na taki duzy, w rzeczywistosci bedzie mniejszy i nie bedzie tak zagracal miejsca:) zreszta to nie problem przestawic, bedziemy kombinowac juz w realu:) Proponujesz "scianke" meblowapod oknami, na zdjeciu tego nie widac, ale beda tam kaloryfery, nie chcialabym ich zakrywac szafkami, jednak z 2 strony trzymac je tak na widoku tez nie bedzie dobrze... co myslisz, i myslicie??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkreejzoll
pomysl jest swietny, nie wiem czemu nie wpadlam na to wczesniej;) na pewno wezme go pod uwage, dzieki!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten bordo...tak zaproponowałam, bo ładnie wygląda;) brąz tez może byc ładny, tylko obawiam się, że za dużo juz by było tego brązu. jeśli scianka dzieląca salon od kuchni jest niska, to tym bardziej lepiej będzie wyglądać tam komoda- taka długa. Kaloryfery...hmmm...niszczą każde wnętrze;), ale żyć bez nich się nie da;( szkoda, że są akurat pod oknami... a nie dałoby się przesunąć jeden na ściankę między oknem a drzwiami (na zdjęciu na wprost)- czy taki manewr jest raczej niemożliwy? co do lustra...hmmm.... teraz troche mi się wizja zaburzyła;) nad kanapą- nie, bo to nie będzie dokładnie to, o co chodziło;), między oknami- beznadzieja... myślę, że jednak nie będzie ładnie wyglądało w tym wnętrzu...popatrz- na takie lustro potrzebna jest gładka ściana- bez okna, bez drzwi-wtedy najlepiej się prezentuje, jest takim punktem centralnym. może masz miejsce w korytarzu na taką komodę i lustro? korytarze zazwyczaj sa ciemne, a takie lustro dodatkowo oświetliłoby wnętrze. a mnie się podoba ten kącik jadalny między kuchnią a pokojem- to najlepsze miejsce na jadalnię! Blisko do kuchni, nie bedziesz musiała biegac po zakrętach z talerzami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkreejjzoll
Dzieki Eklerka, w takim zrezygnuje z lustra w salonie. 1 w przedpokoju wystarczy;) pBdoba mi sie bordo, tylko troche sie obawiam tego koloru, raczej wybiore braz... Chyba,ze masz jeszcze inna propozycje:) Kaloryfery niestety musza byc pod oknami... Na tej scianne oddzielajaca kuchnie od salonu moge postawic komode ale na jej srodku, dluga nie bedzie chyba dobrym rozwiazaniem bo nie otworze drzwi do malego pokoju;) Interesuje mnie ta dluga komoda o ktorej mowilas tylko nie wiem czy nie jest zarezerwowana do nowoczesnych wnetrz... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×