Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Krystyna Wąsykowska

Przedszkole Dwujęzyczne

Polecane posty

Gość Krystyna Wąsykowska

Czy warto posłać dziecko do takiego przedszkola? Ile taki mały 2-3 latek skorzysta? Czy nie są to wyrzucone pieniądze bo jest za wcześnie? Czy macie swoje własne doświadczenia z posiadania dziecka w takim przedszkolu? Jakie polecacie ? Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna......
Jest bardzo fajne przedszkole międzynarodowe w Warszawie na starym Mokotowie (koło Królikarni) - IPW, ale niestety dość kosztowne. Chodzą tam dzieciaki z całego świata, których rodzice ze względów zawodowych musieli tymczasowo osiąść nad Wisłą. http://www.preschool.pl/ "Sama śmietanka", że tak powiem - ale trzeba sporo zainwestować, by utrzymać tam dziecko. Za to z pewnością skorzysta zarówno sam maluch jak i jego rodzice (bo są tam maluchy praktycznie samych "dyrektorów i ambasadorów"). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna......
Jest jeszcze Lauder Morasha na Woli - tam uczą dzieci hebrajskiego. A na Saskiej Kępie są dwa przedszkola francuskie Ecole Antoine de Saint-Exupery i Trampoline. Jest jeszcze kilka niemieckich np. Willego Brandta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prestol
hmmm.. jest wiele innych przedszkoli dwujęzycznych nie aż tak bardzo drogich jak to o którym wspomniano tutaj wyżej. Mozna poszukać wśród przedszkoli prywatnych. A czy warto posłać dziecko do takiego przedszkola? Oczywiście że tak!!! Dziecko juz od najmłodszych lat potrafi uczyć się 2 języka , szybko chłonie nowa wiedzę, nawet jak na początku nie wiele mówi w 2 języku to i tak zapamiętuje i jeśli utrzyma się stały kontakt z 2 językiem to nie będzie miało problemów z doskonałym porozumiewaniem się. A teraz wiadomo bez 2 czy nawet 3 języka to jest straszna lipa - prawie każdy pracodawca tego wymaga. Więc jak nam zalezy na przyszłosci naszych dzieci - inwestujmy w obce języki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem lepiej
indywidualnie zapisac na lekcje - moje dziecko chodziło do przedszkola w którym codziennie był anglielski i niewiele sie nauczyło - a kosztowało to sporo - znajomi wozili indywidualnie dziecko na zajecia i było widac wieksze efekty tzn - np moje dzecko nauczyło sie głównie pojedynczych słów, a dziecko znajomych operowało zwrotami i wplatało angielskie słowa do swoich wypowiedzi mój syn owszem umiał powiedzieć pies jabłko itp ale jak sie go zapytało - a tego to równie dobrze mozna się póxniej nauczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejq1
Ja własnie teraz od kwietnia posyłam swoje dziecko do Madrych Główek ,w którym to przedszkolu sa zajecia z j.angielskiego.Moj synek ma 4 lata i nie uczył sie wczesniej tego jezyka.Myslicie ze sobie poradzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleksanra
Myślę że spokojnie akurat w tym przedszkolu sobie poradzi. Tam są zajęcia z angielskiego codziennie , normalnie native speakerzy zwracają się do dzieciaków po angielsku, one szybko chwytają nowy język. Myślę że jak Twój synek ma już 4 latka i wcześniej nie uczył się w ogóle języka to zostanie opracowany dla niego specjalny program. Na pewno musisz to zaznaczyć nauczycielom ale to jest do ogarnięcia bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejq1
W takim razie - ja jako rodzic bede rzeczywiscie czuł sie lepiej podobudowany psychicznie ;-) I tez uwazam ze im wczesniej nasze dziecko bedzie oswajało sie z j.obcym tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pjorunek
a jaki to koszt? dodatkowo się płaci czy w opłacie za przedszkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleksanra
Za lekcje języka angielskiego w mądrych główkach nie płaci się dodatkowo - one są w opłacie miesięcznej. Sama się przekonasz jak dużo dają zajęcia z Sionią - ona roztacza taką fajną aure wokół siebie :) Ośmielę się powiedzieć że mój syn jest nią zauroczony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrowska
W sumie to przedszkole jest niedaleko mnie to chyba się przejde . A z tego co widze to mają jeszcze dni otwarte w te sobote (24 kwietnia) :) Mam nadzieje ze będzie z kim porozmawiać (bo chciałabym zasięgnąć rady pedagogicznej i psychologicznej odnośnie syna dla którego szukam odpowiedniej placówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta19800
ja tez sie własnie wybieram a nawet większa grupą zamierzamy się pojawić :) mnie najbardziej interesuje na ten moment opcja żłobkowa :P niedługo chciałabym wrócić do pracy i chcąc nie chcąc musze zapisac swojego maluszka do jakiegoś żłobka. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mi-lena
I jak ? był ktoś w koncu na tych dniach otwartych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresa ul.
Ja na dniach otwartych nie byłam ale za to byłam na pikniku w ostatnią sobotę - bardzo fajnie wyszedł :) Dobrze że pogoda dopisała :) Podobało mi się jak to wszystko zostało zorganizowane - bo były takie stoiska na których " odwiedzało się" poszczególne kontynenty ;P Dla dzieciaków to z jednej strony było b. edukacyjne a z drugiej - świetna zabawa :) a o to własnie chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolejarka
Oczywiście, że warto uczyć małe dzieci języka obcego. i to jak najwcześniej! :) Maluchy szybciej się uczą i przyswojony materiał jest trwalszy. Im wcześniej zacznie się wprowadzanie drugiego języka, tym lepiej dziecko będzie nim później władać, i co najważniejsze, w sposób bardziej naturalny. Swoje dziecko posłałam do Pomarańczowej Ciuchci. Mój wybór był podyktowany innymi (niż nauka języka) czynnikami. Teraz jednak, widząc, jaką mała ma frajdę z nauki nowych słówek, cieszę się, że wybrałam przedszkole, w którym jest obowiązkowy angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko -3 latka- będzie chodziło do Pomarańczowej Ciuchci. Zastanawiam się jak wygląda nauka angielskiego takich maluchów. Wiem od pań opiekunek, że jest to nauka przez zabawę i ma dzieciom sprawiać przede wszystkim frajdę. Chciałabym się jednak dowiedzieć od rodziców jak to wygląda w praktyce. Jak to wygląda w przedszkolach Waszych maluchów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_pa
Na parę godzin myślę że warto dziecko posłać do przedszkola. Po mału zacznie przystosowywać się do innych dzieci itd. Moje dziecko chodzi do pomarańczowej ciuchci i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mały ma wielu kolegów, czasami nie chce wracać do domu, tak dobrze się bawi :) Oczywiście wszystko zależy od dziecka i przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka*
Ja chciałabym posłać moją córcie na lekcje z języka angielskiego,ma 5 lat,ale nie wiem czy na prawdę może się czegoś nauczyć na nich prócz pojedynczych słówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmknhuhhddd
nic się nie nauczy poza paroma słowami o których za 3 lata zapomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmi-mi
moje dziecko uczęszcza na takie lekcje i jestem bardzo zadowolona..nauczyło się już wiele,a poza tym przynajmniej spędza miło czas zamiast nudzić się przed telewizorem jak reszta dzieci..wiec myśle,że warto tak organizować dziecku czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmknhuhhddd
Alutka moja dwójka dzieci chodziłą nadodatkowe zajecia i przez 5 lat ciągle to samo. Dopiero w 2-3 kl podstawówki mozna się nauczyć konkretów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmi-mi
nie wiem,może to kwestia szkoły gdzie uczy się dziecko.Moje chodzi do Empik school i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahalyna
Przedszkole z nauka jezyka a przedszkole dwujezyczne to dwie zupelnie rozne sprawy. Zadne lekcje nie dadza tego,co da placowka dwujezyczna. bo w takiej placowce po prostu sie MOI po angielaku czy niemiecku czy w innym jezyku. nie ma tak,ze sie wbija slowka,tylko sie do dzieci normalnie mowi non stop w obcym jezyku. no moze polowe xzasu,bo ono jest dwujezyczne,a nie obcojezyczne. ale to jest calkiem co innego niz lekcje jezyka. Moj maz byl w niemiecko-amerykanskiej szkole (jest niemcwm). Szkola obejmowala lata od 4 do matury. Mowi po angielaku,jakby to byl jego jezyk ojczysty. Samo przedszkole i zero kontynuacji pewnie nie da wiele,ale jak sie potem wyboerze dwujezyczna szkole,to dziecko dostanie ten drugi jezyk ot tak w prezencie bez zadnego wysilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmi-mi
Alutka tu masz link http://tinyurl.com/empik-kids i tam można się umówić na spotkanie by zobaczyć jak funkcjonuje szkoła...najlepiej sprawdź i nie polegaj na opiniach innych:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikalinka09
Moim zdaniem warto! Dzieci chłoną język bardzo szybko, uczą się bardzo naturalnie i bezstresowo. My zapisaliśmy córkę do dwujęzycznego przedszkola Academy International. Cały dzień ma kontakt z językiem, nauczyciel mówi do dzieci w tym języku. Mała zrobiła ogromne postępy, dużo rozumie, chętnie śpiewa piosenki po angielsku. W takim wieku nauka odbywa się głównie poprzez zabawę, jest to bardzo skuteczne i napewno ciekawsze niż nauka na sucho w szkole na lekcjach angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z Acadymy International też mamy bardzo dobre doświadczenia, mają super metody. Nasz synek bardzo polubił angielski. Co jak co ale nauki w dwujęzycznym przedszkolu żadne kursu nie zastąpią. To jak nauka drugiego języka ojczystego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maporty
A my raczej nie chcielismy wysyłać dziecka do przedszkola dwujęzycznego. Mamy złe doświadczenia ze starszym dzieckiem, który nie lubił strasznie tego typu rzecyz. Mlodsza cora teraz chodzi do Akademii Językowej w Gdańsku na angielski dodatkowy, gdzie poziom tych zajęć jest duyżo wyższy niż w takich placowkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zedrknij na ofertę tego przedszkola www.wielkaprzygoda.com :) moje dziecko tam chodzilo i uczylo sie angielskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki, właśnie szukamy przedszkola z językami. Nie chcemy dziecka zapisywać bo przedszkolu, bo to tylko zabieranie wolnego czasu. Najlepsza metoda w tym wieku, to uczyć przez zabawę i bez stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia80
Właśnie najlepiej zacząć naukę drugiego języka jak dziecko jest małe, bo szybciej przyswaja taką wiedzę. Nasze bliźniaki chodzą do dwujęzycznego przedszkola Rubik Music School (w Warszawie) i coraz lepiej mówią po angielsku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×