Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Clauidna

15 lat brak okresu a tampony

Polecane posty

Gość Clauidna

Hej mam nadzieje że mi pomożecie. Otóż tak mam 15 lat i nadal nie mam okresu i tu moje pierwsze pytanie czy powinno byc to niepokojace i czy powinnam wybrac sie do ginekologa. I drugie pytanie od dłuższego czasu mam białą wydzieline i czy moge wtedy stosować tampony wrazie W jak bym dostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość storczyk88
jak bedziesz miala dostac to bedzie Cie napewno bolal brzuch i poczujesz to,ale radzilabym Ci podpaski na pierwszy raz a nie tampony.Tampony powinno sie uzywac w wyjatkowych sytuacjach np jak idziesz na basen,bo jednak zatrzymuja ta krew,ktora powinna z nas wyplynac.Od ciaglego uzywania tamponow mozna dostac krwotoku. Powinnac isc do ginekologa,bo to nie jest normalne,ze jeszcze nie dostalas okresu.Porozmawiaj o tym z mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt cie nie zmusi do badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie,jeśli do 16-stego roku życia nie pojawi się okres,wtedy warto przejść się do ginekologa. Jeśli chodzi o tę białą wydzielinę,to po prostu stosuj wkładki higieniczne.Wybór masz ich ogromny.Tamponów w żadnym wypadku nie stosuj przy tej wydzielinie!!! A do koleżanki która napisała te bzdury o tamponach,że zatrzymują krew i można od nich krwotoku dostać....No cóż,chyba chciałaś tylko nastraszyć dziewczynę takimi głupotami. Tampony są chłonne i wchłaniają na bieżąco wydzielinie miesiączkową. W rzadkich wypadkach powodują "wstrząs toksyczny" ,jednak bardziej szczegółowe informacje uzyskasz z załączonej ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tampony sa bardzo wygodne ja stosuje od kilku lat nawet na noc to zalezy od ciebie w czym ci bedzie wygodniej.A poki nie ma miesiaczki stosuj wkladki zawsze to jakies zabezpieczenie przed przyjsciem @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazna porada
Posłuchaj...pierwszy okres dostaje się zazwyczaj w wieku mniej więcej takim , w jakim swój pierwszy okres dostała Twoja mama. Jest to genetycznie poustawiane. Po drugie - wydzielina o której piszesz, jest zwiastunem, ze niebawem pojawi się miesiączka, z reguły na rok przed wystąpieniem okresu się ona pojawia. Po trzecie - jeśli okres się nie pojawi do 17 roku życia to masz obawy żeby się martwić. Poza tym - jeśli jesteś nieletnia - to niestety ale wizyta u ginekologa wymaga obecności Twojej mamy. Więc sama nie możesz się zgłosić do lekarza. Po czwarte - kochana, wierz mi nie masz czego żałować, że nie masz jeszcze okresu. Dla mnie okres to istne piekło, mam takie bóle ze aż mdlałam. Jednym słowem nawet lekarz był bezradny, a tabletki mogłam brać dopiero przy przekroczeniu wieku 18 stki. Mam taką budowę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr Grażynaj Ruchajło-Zwisowicz
To zwiastuje, że później przekwitniesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
jakby co, to nie ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×