Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niemowiniemowi

co mowi 1,5 roczne dziecko???

Polecane posty

Gość to wcale nie takie super
jak dziecko mówi w tym wieku, bo to może być też objawem wielu zaburzeń.... ja tak miałam jako dziecko, w wieku 1,5 roku nawijałam całymi skomplikowanymi zdaniami, jak jakiś profesor, jako kilku latek recytowałam całe strony tekstu na pamięć, długie wiersze typu Ptasie radio, rodzice pękali z dumy, ale później zaczęły się problemy z socjalizacją i nie tylko, w rezultacie nie chodziłam do przedszkola... były też inne problemy... ... autsiderem jestem do dziś, w sumie z tego wszystkiego to tylko uzdolnienia matematyczne mi się przydały w życiu reszta to tylko same problemy... ...dziś jest to diagnozowane jako zespół aspergera, który znajduje się w spektrum autyzmu.... tak ze nie ma się co cieszyć za bardzo jak dziecko za szybko zaczyna mówić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A moj syn to jakos
Dziwnie to przechodzil.Jak mial 1,5 roku potrafil powiedziec tata placa,czyli tata w pracy a nie potrafil babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinka9022
moja Julcia ma skonczone 16 miesiecy i mówi: mama, tata, baba, ciocia, dziadzia, dzidzia, ania, nie, dydy, ba, odi (odejdz) apa (lampa), ako (oko), abko (jabłko), obi (obrót), papa, dada, bum bum (brum brum), tab tab (na kąpu lompu ) mniam mniam, eni (nosek), nena (lena-imie psa) puti (puszek-rownierz imie psa), ati (dafi-znowu imie psa), cici (na kota), pipi (na ptaszka) muuu (na krowe) kaka (kaczka) koko(kura) am (jak jest glodna), da (daj), dzia (dziekuje), i o najwzniejsze umie złaczyc ze soba te dwa małe przykłady: a ku ku (mówi to bardzo wyraznie:) ), i oć tu (chodz tu), no i na siebie mówi Aka. :) wydaje mi sie ze o kilku slowach jeszcze zapomnialam:) no i bardzo duzo mówi po swojemu.. np jak czyta ksiazke, albo jak sie bawi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasnoludzia
Wczoraj byłam z synkiem rok i 7m-cy na szczepieniu i tam usłyszałam od pielęgniarki jak to jej wnuczek rok i 8m-cy recytuje już 11 zwrotkowy wiersz... snuje opowieści ze szczegółami mówiąc jakie piórka mają ptaszki i co to za ptaszki itd. trochę się załamałam bo mój synek mówi mało, za to dużo po swojemu.... czy w ogóle jest możliwe żeby dziecko rok i 8mm-cy recytowało wiersze i opowiadało ze szczegółami co widział itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkamm
Filip majac rok pieknie i wyraznie mowil Ewa ( pierwsze i jedyne wtedy jego slowo) ze zrozumieniem bo na pytanie gdzie Ewa spogladal w strone ukochanej cioci, a teraz ma 1,5 roku i jedyne co mowi to mama, meme, brum brum i za nic nie powie nic wiecej. Poki co nie panikuje, poczekam na magiczne 2 lata i wtedy bede sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111
Mój synek ma dokładnie 1,5 roku i nie mówi jeszcze nic, czasami powie ne czyli nie, a poza tym to żadnego słowa tylko samogłoski yyy, eee i aaa. Narazie się nie przejmuję ma jeszcze czas na naukę, a tak poza tym to podobno dzieci które wcześnie zaczęły chodzić to później zaczynają mówić, mój synek miał 9 miesięcy jak zaczął chodzić a teraz jest taki skręcony że wchodzi do łóżeczka przez wierzch mimo iż tak ma wyjęte szczebelki. Przyjdzie pora to zacznie mówić, a jak narazie jest zajęty wchodzeniem na każde drzewo i każdy płot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możliwe . Ja podobno przed drugimi urodzinami mowilam pelnyni zdaniami , znajomej corka tak samo. A moje dziecko ma 22 miesiace i mówi sporo pojedynczych slow typu mama tata dziadzio ciocia babcia i duzo dzwiekow nasladuje ale glownie gada po swojemu. Uwazam ze ma czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poltoraroczny chlopiec Mama Tata Kaka-kasia Siostra- śośta Jak widI duze auto autobus -titi Auto ato Baba Jesc-am Jak widzi psa hau hau Jak slyszy Zuzia lalka nie duza to spiewa w rytmie juja lala juza cos w tym stylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pokazujac na siebie mowi JA oj ciezko tak. Gada duzo po swojemu. Psa wola poprzez cmokanie. Spac to kaj kaj Gaga gorace Fe to smieci Nunu to nie jak np starsza siostra zabierze mu zabawke poucza ja:) dziexko z tygodnia na tydzien uczy sie czego nowego. Moj siostrzeniec nie mowic nic poza mama tata daj dydy do 2 lat praktycznie a jest bardzo inteligentnym 12 latkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krasnoludzia mozliwe. Moj chrzesniak jak mial ok roku to juz mowil proste zdania. Jak poltora roku to juz konkretnie mozna sie bylo z nim dogadac. Moj synek,16 miesiecy mowi pojedyncze slowa: Mama,tata,baba,dziadzia,kicia,miauu,am,nie,tik tak,ania,bam,emy(idziemy),trrrr(traktor),brrr(brum-samochod). Zdarza sie zbudowac mu proste zdanie,raz powiedzial:mama da am. ale to kosztowalo go duzo wysilku i skupienia,zobaczyl butelke z mlekiem,zamilkl na chwile.i z przerwami powiedziam wlasnie te trzy wyrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mała ma 1,5 roku i mówi zdania np. 'Taty nie ma,'foki nie ma,zarka (to imie psa)da to,ojej pipi(pingwin) nie ma,a wyrazy np. Żaba,śnieg,ciacho itp itd Pewnie to kwestia indywidualnych predyspozycji ale też bycia z nią w ciągłym kontakcie i raczej z bajkami czytamymi niż oglądanymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mowi ajć,huj,kuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mowi ajć,huj,kuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soundsider
Moja ma właśnie 1,5 roku. Mówi mama, tata, baba, dzadza, wuła (wujek), ciocio (ciocia), Lili (siostra), szym (szymek), lala, myjmyj, pukpuk, papa, pi (śpi) , mumu (samochód), stań, choć, czyta, sisi, kałkałkał (kakałko), mniam mniam, tak, nie, kot, dom, odgłosy krowy, węża, psa, kota, konia, indyka, kaczki, gęs,i kozy, owcy, kury, dziecioła, żaby, słonia,pociągu. Ale niemówieniem bym się nie przejmowała, ma dziecko na to czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Policzylam i zapisane mam ponad 50 slow to napewno w wieku 1,5 roku. Przed 2 ur krotkie wierszyki z moja pomoca dokanczal, spiewal. Mam to nagrane. Jako dwulatek moznabylo spokojnie z nim pogadac, z tym ze wiadomo nie zawsze brzmial wyraznie i zrozumiale dla innych osob. Tak tak pewnie dla niektorych zmyslam hehe :) taka prawda. A ze niski i taki gadatliwy to kazdy, gdzie sie pojawialismy, sie dziwil sluchal i wgapial na nas z niedowierzaniem jak to dziecko mowi hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StevBick

Topical Propecia Side Effects Hair Loss Medication Can I Buy Doxycycline Over The Counter Propecia Low Sperm Count Hair Loss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×