Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neonka

Rzadki ajerkoniak

Polecane posty

Witam :) zrobiłam wczoraj ajerkoniak, niestety nie zgęstniał mi prawie w ogóle :( Czy ma ktoś jakiś pomysł jak go zagęścić? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuuulka
odstaw na jakis czas to zgestnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sęk w tym , że stoi już całą dobę w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przynajmiej w smaku jest super :) ale i tak czekam na jakieś propozycje jak go zagęścić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to go raczej nie zagęścisz, no chyba , że chcesz zmienić jego smak to możesz go zmiksować z masą krówkową z puszki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może trzymać poza lodówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak go zrobiłaś
Podaj przepis, może w proporcjach coś zamieszłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób ala bombardino
weź wysoką szklankę, ajerkoniak mocno podgrzej, dodaj rumu albo koniaku, na górę bitą śmietanę, możeszwszystko posypać kawą rozpuszczalną albo sosem czekoladowym, pić przez słomkę :) mniami mniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki 1/4 litra wódki, 1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego, 1 szklanka cukru pudru, 4 żółtka, 1 opakowanie cukru waniliowego Miksujemy żółtka z cukrem na jednolitą masę. Dolewamy mleko i miksujemy dalej. Teraz dodajemy alkohol i miksujemy jeszcze chwilkę. Nalewamy do butelki i odstawiamy do lodówki, żeby zgęstniało. Można pić następnego dnia (a tak naprawde to już po godzinie ). Przepis oryginalny http://www.wielkiezarcie.com/recipe23975.html fakt trochę namieszałam ze składnikami. Mleka miało być cos ponad 500 g a ja miałam mniejszą puszkę 411 g. i alko dałam trochę więcej niż 250 ml :) jak doleję mleka to pewnie to nic nie da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleka nie dolewaj
Myślę, że za krótko ubijałaś żółtka. Trzeba długu ubijać aż żółtka z cukrem ubiły się na gęstą aż białą masę. Ja to nawet stawiam tą masę na garnku z gorącą wodą i ubijam na parze. Albo dałaś za mało cukru. Dodałaś więcej wódki to rzadkie. Teraz możesz wziąć 2 - 3 żółtka i ubić z cukrem (2 płaskie łyżki na jedno żółtko), ubijaj długo aż nie będzie czuć cukru, a najlepiej postaw miskę z żółtkami na parze i ubijaj aż zgęstnieje. Odstaw do ostygnięcia i wtedy wlewaj powoli swój rzadki ajerkoniak i nadal ubijaj mikserem albo trzepaczką, odstaw do zgęstnienia. Ile masz tego ajerkoniaku - jeśli ok 1 litra to weź trzy żółtka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zamiast mleka skondensowanego daje pol kostki masła.Wychodzi pyszny i gesty jak marzenie.Spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleka nie dolewaj
Z masłem nie jest tak smaczny, mi nie smakuje, a poza tym z masłem nie powinien stać długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś próbowałam robić ajerkoniak,ale nigdy nie wyszedł mi naprawdę dobry. Zawsze coś musiałam sknocić- albo smak nie ten albo konsystencja. Teraz kiedy mam na niego ochotę to już nie bawię się w Perfekcyjną Panią Domu i kupuje go w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleka nie dolewaj ----> Tak to prawda, żółtka ubiałam dość krótko, następnym razem będę pamiętać. A ajerkoniaku wyszła mi butelka 0,7. Spróbuję dodać żóltka według Twojej rady :) Bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubię kupnych likierów
tonx5 - te kupne to wogóle są bez smaku i mdłe a do tego słabiutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pol litra wodki zmiksowac z masą krowkową,i gotowe.po co te jajca,mleko.jak mozna prosciej to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo z jajkami lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można ubijać jajka na parze mikserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hub

Jak komu wyjdzie rzadki to butelkę do gorącej wody, potem wyjąć ją kilka razy a wodę podgrzać wrzątkiem. Efekt natychmiastowy po przekroczeniu 80*C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata

Najlepszy sposób sprawdziłam wyszedł jak aksamit . A był jak woda .  Teraz jest wspaniały. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×