Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona mama 123

3 letnie dziecko

Polecane posty

Gość bywaaa
No ok zdarzają się i 2 latki mówiące płynnie, jak raz taką słyszałam, to byłam w szoku, bo to jednak rzadkość, co nie znaczy, że każde dziecko w wieku 2 lat powinno mówić płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywaaa
Zgadzam się, to nie jest normalne, że mówi tylko KAKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to musi byc prowokacja
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadała pytanie i sobie poszła teraz sobie pewno czyta ze swoim mądrym 3 letnim dzieckiem siedzi i czytają jak my się tu produkujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmhmmhhmhhhm
mówi na tatusia KAKA , bo pewnie tatuś śmierdzi kalem , i nic innego biednemu chłopcu nie przechodzi przez gardło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duuuuuuuuuuza
ojj widze że nikt tu nie słyszał o opóżnonym rozwoju mowy....jest cos takiego i nie ma nic nadzwyczajnego ze dziecko w wieku 3 lat i w dodatku chłopiec nie mowi...zebrały sie tu pewnie super mamusie co to majonez maja na oczach i ich dzieci sa naj a fige wiedza o życiu...autorko z sikaniem to juz czas zdjąc pampersa a mowa cóż przyjdzie jak dziecko słyszy i rozumie polecenia to przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj ma 3 latka
i mowi tylko mama baba kaka i jakies tam swoje sylaby,do tego nosi pieluche-tylko,ze moj synek ma Autyzm:( nie rozumiem jak mozecie zwalac wine na matke:Onie wszystkie dzieci sa zdrowe i idealne! autorko ja radze Ci wybrac sie do dobrego lekarza,ja poszlam jak mial 2 latka- dzieki temu robi duze postepy:) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnego nicka mi nie puszcza!
Osobiście jestem mamą Bliźniaków po niebagatelnych pzejściach, teoretycznie mój Synek miał być roślinką, w najlepszym razie siedzącą......... Bliźnięta urodziły się w pierwszej dobie 27 tc. Sterydy na rozwój płuc podane za późno, nie zadziałały jak powinny, do tego Synek słabiuteńki, reanimacji nie zliczę, sama byłam świadkiem 4-rech....długo respirator, i wspomaganie tlenowe innego rodzaju, ciągłe spadki saturacji oraz akcji serca...........dodatkowo - jakby problemów było mało - 2 sepsy - jedna po drugiej.......... Pracowałam i pracuję nad rozwojem Maluchów bezustannie od 3 lat. Inetnsywnie rehabilitowane zaczęły poszły same w wieku: Synek 13, Córa 14-cie m-cy. Mówiły bardzo niewiele do 2-gio roku życia (cały czas pracowałam nad nauką słówek tłumaczeniem i opowiadaniem co jak i dlaczego robię) następnie w wieku 2,5 roczku Synek zaczął tak z dnia na dzień recytować wierszyki i śpiewać piosenki, Córcia natomiast liczyć do 10-ciu. Dziś Bliźniaki mają 3 latka i 4 miesiące, mówią wszystko, a czasem się zastanawiam skąd znają niektóre bardziej skomplikowane słowa i zdania...........liczą do 20-tu bezbłędnie, Córcia zna już większość literek a prostsze słowa literuje i składa w słowa "czytając" literki napisane na kartce papieru....... Zaczynają pięknie gadac po angielsku:) "Wspomagacze " to u mnie: Puchatek śpiewające piosenki i opowiadający historie, komputer z opcją - literki, słówka, liczby, dźwięki, bajki - edukacyjne, mądre, na pewno nie te z masą przemocy i tekstami typu " ty matole, głupku i nieudaczniku" po czym następuje regularna bitka. Cały rozwój moich Dzieci wspomagany i kontrolowany jest przez rzeszę Specjalistów, którzy również i mnie pomogli w kwestii wspierania tegoż rozwoju. Patrząc na moje Dzieci i wizje roztaczające się w pierwszych miesiącach po Ich narodzinach zaryzykuję stwiedzenie że "KAKA" w wieku 3 lat to chyba za mało....... Może udaj się do logopedy dziecięcego na konsultację? Raz - rozwieje Twoje wątpliwości Dwa - da zalecenia jak wspomagać Dzicię by się rozgadało...... Naprawdę warto czasem skorzystać z rad specjalistów...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupie krowy
a szkoda że wasze kaki nie używali gumek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRA SPACERÓWKA
a może ma kłopoty ze słuchem i temu nie mówi? byłaś u laryngologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja1111111111111
mój synek także w wieku 3 lat nie mówił i nie było to moje a lekarzy zaniedbanie, chodziłam z nim do pediatry i do logopedy, sama jednak musiałam wpaść na to, że dziecko ma przyrośnięty języczek i wymaga podcięcia, pediatra stwierdził, że dziecko jest leniwe i nie mówi a logopeda, że języczek jest ok &@?%$@# teraz synek mówi coraz ładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×