Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

edyt buu

zerwanie umowy zlecenia

Polecane posty

Moze ktos z was sie zna. Mam umowe zlecenie, ale jestem z pracy bardzo niezadowolona. Szukam nowej. Zgodnie z umowa obowiązuje mnie 2 tygodniowy okres wypowiedzenia, nie są przewidziane jednak sankcje za jego niedotrzymanie - kary umowne. Jeżeli znajdę interesującą pracę "na już", nie zamierzam z niej rezygnować, ale odejść (nie mówie, że z dnia na dzień, ale np w ciagu 2-3 dni). I teraz moje pytanie - co oprócz oczywistego niezapłacenia za nieprepracowane dni grozi mi ze strony zleceniodawcy? Gdyby domagał się ode mnie odszkodowania w sądzie, musiałby to chyba poprzeć dowodami "na papierze", że poniósł z tego powodu jakieś dodatkowe koszty/straty? Może ktoś z was byl w takiej sytuacji lub sie na tym zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umowa zlecenie
Zgodnie z art. 746§ 1 kc zarówno dający zlecenie jak również przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże dający zlecenie powinien „zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę”. Natomiast przyjmujący zlecenie, „gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę”. W treści umowy zlecenia strony mogą określić termin, z upływem którego wypowiedzenie zlecenia staje się skuteczne. Oznacza to, iż termin wypowiedzenia zawarty w umowie jest wiążący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle już właściwie doczytałam wcześniej. Termin jest wiążacy - ok. Ale co dalej? Skoro kary umownej nie ma, to co mi może zleceniodawca innego zrobic jeśli nie będą pracować do jego końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umowa zlecenie
jesli za proozumieniem stron zerwiesz umowe nic , jesli nie to moze sie domagac zwrotu tzw kosztow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak by chodzilo o rozstanie za porozumieniem stron, to by tematu nie bylo ;) tak latwo tu nie pojdzie raczej. I no własnie - zwrotu kosztów. To bardzo ogólne stwierdzenie, a ja bym chciała wiedzieć na jakiej podstawie może się ich domagać, jak musi uzasadnić kwotę, bo przecież " z głowy" jej nie wezmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umowa zlecenie
na podstawie wlaśnie tego paragarafu - Zgodnie z art. 746§ 1 kc , wyliczymy sobie szacunkwo i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale takie szacunki musza sie przeciez na czyms opierac, bo tak moznaby sobie "szacunkowo" dowolna kwote podac, a jednak nie wierze, ze tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umowa zlecenie
no wiadomo,że musi być realna i rzeczywista , bo inaczej każdy sąd by to odrzucil , gdybyś się sądziła że niechcesz zapłącić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×