Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aiaiiaiai

czy warto kupic amarylis?

Polecane posty

Gość aiaiiaiai

nie mam reki do kwiatow, al podoba mi sie, kwitnieraz w roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
wpisz w Google hipeastrum - bo tak się nazywa fachowo, i będziesz miała sporo informacji. Nie jest trudny kwiatek, jak troche o nim wie sie. Możesz sobie kupić, a w tak zwanym miedzyczasie dokształć się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie znasz się na kwiatach, to będzie to dla Ciebie roślina jedno0razowego użytku - po przekwitnięciu do śmietnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znam się umiarkowania a właśnie zaczyna mi znowu kwitnąć. wszystkie kwiaty traktuje prawie tak samo i stoją od północy bo tylko tam jest możliwość. zawsze warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEATRISSA
Ja mam amarylisa już drugi rok,właśnieznowu zaczął wypuszczać liście,trzeba je obciąć tylko niewiem czy już teraz,czy jak będą długie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEATRISSA
Czy wie ktoś kiedy obciąć liście????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie obcina się żadnych liści na jesień same uschną, przed okresem spoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrissa
ewa33 uwazasz ze zakwitnie mimo ze nie obetne lisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrissa
WIDZIAŁAM dzis w sklepie te kwiaty sterczały same pąki i widać było że liście były niedawno obcięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to roślina cebulowa cykl rozwoju rośliny cebulowej jest następujący - na wiosnę wypuszcza pąk z kwiatowy z samej cebuli bezlistnej, pąk przekwita, wyrastają liście, przez całe lato roslina sie rozwija, rośnie i gromadzi zapasy, na jesień cebulka zamiera, liście usychają, przez zimę roślina jest w stanie spoczynku, trzeba ją przechowywać w chłodnym miejscu, podlewać minimalnie, i na wiosnę, bez liści wypuszcza pąk i tak w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami wiosną wypuszczają i liście i pąk-moje tak zrobiły.Jeden już przekwitł-a drugi ma liście i pąk.Po okresie spoczynku doniczkę przenosimy na parapet i podlewamy cebulę oraz nawozimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×