Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasiulak

NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY-jak z tym normalnie życ?wasze doświadczenia!

Polecane posty

dokładnie,jutro iśę do szpitala,zobaczymy co będzie dalej,na prywatnego endokrynologa niestety nie stać nas,ale co do prywatnie to prywatnie,moje wizyty z nfz u enodorynologa trwały zaledwie 5 minut,lekarz nawet nie popatrzył na historie choroby,którą otrzymałam ponieważ musiałam zmienić przychodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można pomyśleć o chirurgicznym leczeniu tarczycy. Tutaj jest to wymienione, jako jeden ze sposobów: http://flmc.pl/l/e5233 . Nadczynność to zazwyczaj po prostu przerost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Choruję na nadczynność tarczycy od prawie 3 lat. Zawsze byłam szczupła ale przy nadczynności wychudłam jak szkapa. Jestem na lekach 3xdziennie Thyrozol 20mg i stała kontrola u endokrynologa. Tsh jest stałe: 0,005, Ft4 w okolicy 3, Ft3 tak samo. Wszystkie antyciała zrobione, ba, nawet próby nowotworowe. Nie mam guzów, mam potężne wole na szyi, które czasami okropnie boli. Tarczyca również wykończyła mi serce, pojawiła się arytmia, niewydolność, nadciśnienie typu 2, skurcze nadkomorowe, migotanie przedsionków, kołatanie itp. Wiem, że hormony twardo pokazywały nadczynność, ale nie jestem pewna czy dobrze zdiagnozowano mi tarczycę. Jakiś lekarzyna w szpitalu tylko rzucił okiem na badania i postawił diagnozę Graves-Basedow, skąd im się to wzięło??? Na antyciała spojrzał, nawet słowa nie powiedział. Ja nie mam wyłupiastych oczu! Owszem, zawsze byłam energiczna i mało spałam, prowadziłam bardzo intensywny tryb życia . Natomiast większość objawów przeczy nadczynności mimo hormonów. Było i jest mi cały czas zimno, mam lodowate ręce, palce, stopy, kolana. Pocę się jak drużyna piłkarska po meczu razem wzięta. Drętwieją mi kończyny, mam potworne obrzęki wszędzie, nawet na twarzy, czasem nie mogę spodni włożyć czy butów. Mam trudności w przełykaniu (jakby mnie globus dławił w gardle) i prawie zerowy apetyt (mój mąż mnie zmusza do jedzenia). Włosy mi leciały garściami, teraz się w miarę uspokoiło. Szumy uszne, zawroty głowy. No i nadwaga. Przytyłam ponad 35 (!) kg odkąd biorę Thyrozol. Na boga, ja rozumiem, że w głębokiej niedoczynności się tyje ale ja mam hormony na średniej granicy normy. WTF?! 10 kg, ja rozumiem, nadczynność napędza metabolizm ale z tym też nigdy nie miałam problemu! Wypróżniam się regularnie, biorę leki moczopędne (na nadciśnienie), piję zieloną herbatę, prawie nie jem, nie śpię a tu taki klops. Ważę ponad 90 kg, niedługo dobiję do setki! Coraz ciężej mi się ruszać i mam coraz większe nadciśnienie mimo leków a o puchnięciu i obrzękach do nadwagi już nie wspomnę. Ruszać się dużo nie mogę bo serce (biorę masę leków, których nazw nawet nie potrafię wymówić na zwolnienie, wyrównanie, rozrzedzenie krwi, zapobiegające zawałowi itp itp), pochodzę szybciej i puls 160 z nadciśnieniem 220/170. Endokrynolog mnie zlewa, wypisuje recepty i do widzenia (już któryś z kolei, lekarze w mieście mi się kończą) i wysyła mnie do szpitala na usunięcie tarczycy. Za nic! Nie dam się wpędzić jeszcze w większą niedoczynność bo do 200 kg dobije. Ludzie, co ja mam zrobić i na co ja właściwie choruję???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że warto wybrać się do dietetyka. dobry dietetyk przy oberzneiu wyników badań dopasuje odpowiednia dietę. warto też spróbować w miarę możliwości ćwiczyć. Uczulam jedna wszystkich, aby się badali kompleksowo raz na jakiś czas. np w medicoverze jest taki program. swiadoma kobieta, swiadomy mezczyzna. można dzięki niemu wykryć poważne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam. Mam pytanie czy do endokrynologa potrzebne jest skierowanie? Moj lekarz rodzinny zdiagnozował u mnie nadczynnosc tarczycy, nie wiem czy mu zaufac czy powinnam udac się do specjalisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bretka88
Moim zdaniem warto byłoby wybrać się do lekarza.Niestety ale do endokrynologa wymagane jest skierowanie. Nie ma zmiłuj. Czeka się bardzo długo. Z tego co słyszałam to w niektorych miastach ponad rok. Tak więc zastanów się nad wizytą prywatnie... Możesz jeszcze zajrzeć sobie tutaj: http://leczymytarczyce.pl/tarczyca/nadczynnosc-tarczycy/ Na stronie znajdziesz artykuł gdzie znajduje się lista objawów . Porównaj to do swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bretka88 dziękuję za odp. Troszkę niedokładnie opisałam moją sytuację. Objawy sprawdzałam i wychodzi na to co mowił mi lekarz rodzinny gdy zobaczył wynik tsh i zrobił usg. Nadczynnosc. Zlecił mi jeszcze przeciwciała. Natomiast zastanawia mnie czy taki lekarz rodzinny ma na tyle wiedzy żeby leczyc tarczycę czy powinnam isc do endokrynologa. Czytam ze robi się badania ft3 i ft4. Moj lekarz tego nie zlecił i nie wiem co mam robic. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że przepisal mi metizol 2 razy dziennie po 1/2 tabletki. I dodał że bede po nich tyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmnisz
witam mam pytanie moja corka odebrala wyniki tsh ma 53.17 reszta wynikow krwi -hematologia bardzo dobre wlosy nie wypadaja ,dziecko szczuple,nie jest zmeczona normalnie sie zachowuje .itp prosze odpowiedziec sie czy mamy martwic sie wynikami i czy to jest niedoczynnosc czy nadczynnosc odp prosze kierowac na meila mariusz.leju@op.pl lub na nr gg 6238697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wazny jest tutaj lekarz i sposoby leczenia, osobiscie do tego typu choroby moge polecic Ci lekarz www.one-med.pl naprawde warto, bo zaoszczedzisz po prostu czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swinska tarczyca
Naturalne rozwiązanie dla syntetycznych hormonów tarczycy. Potoczna "świnka" jest zdrowa, skuteczna i tania. Mam sprowadzany z Tajlandii suplement diety Thiroyd 1000 tabletek po 60 mg. Sprzedaję po 180zł + 20 zł przesyłka pobraniowa. Również mam suplement Thyroid TR (bez laktozy i glutenu), 1000 tabletek po 60 mg, za 250 zł, włącza to koszt wysyłki rejestrowanej z Tajlandii. Mogę też go wysłać z Polski, ale za 350 zł. Proszę przekaż znajomym. dziekuję z góry Jan Krongboon massagewarsaw@gmail.com https://www.facebook.com/kurs.tajski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×