Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Szukam pomocy....

Przymusowe Leczenie Alkoholowe

Polecane posty

Gość Szukam pomocy....

Witam. Czy jest może ktoś na forum kto składał taki wniosek?? Chciałabym wysłać męża na przymusowe leczenie alkoholowe ale nie wiem od czego zacząć... wiem, że muszę złożyć wniosek do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych tylko jak taki wniosek ma wyglądać? Czy znajdzie się tu ktoś kto udzieli jakiejś rady?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BabyBlue
Pojedzie na 6 tygoni do zamknietego osrodka, wyjdzie i bedzie pil dalej, tak wyglada przymusowe leczenie. Przymusowe leczenie to utopia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
Ale będę miała świadomość, że zrobiłam co mogłam aby ratować rodzine. Jeśli po takim leczeniu wróci do picia, wtedy podejmę ostateczną decyzje o rozwodzie ale chciałabym jeszcze coś zrobić, żeby było dobrze. Spróbować mogę.... I nie chodzi mi, żeby ktoś tu oceniał czy robie dobrze czy też źle... szukam tylko pomocy w danym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
Melpomena... dziękuję to wszystko już czytałam :) i wiem, że muszę udac się do owej komisji, a taka w moim mieście przyjmuje interesantów akurat jutro. Nie wiem tylko jak ma wyglądać taki wniosek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melpomena...
Juz wkleilam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BabyBlue
Tam na miejscu dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
BARDZO DZIĘKUJĘ!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melpomena...
Powodzonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
opisz swoj problem nie na wnioskulecz w formie listu, zaadresowanego na komisje, opisz sytacje od kiedy pije, czy jest agresywnyczy stosuje przemoc itd. i podpisz sie czytelnie. w odp na ten list komisja na pewno sie z Toba skontaktuje, a na pewno bedzie wezwany Twoj mąz na spotkanie. ponadto bedzie wzywany co jakis czas i bedzie sprawdzany co jakis czas przez komisje. byc moze skieruja go na dzienne leczenie odwykowe, w oddziale otwartym. w najgorszym przypadku prze;pisze mu kuratora. trzymam kciuki za Ciebie i męza. znam ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wysłałam męża na leczenie odwykowe,jak wrócił karał mnie za niby trzeźwość swoją nieobecnością .A to był w AA,a to w stowarzyszeniu AA,a to robił patenty żeglarskie,a to wypłakiwał się szeroko otwartych ramionach anonimowych alkoholiczek i terapeutek.Finał jest taki ,że jest z młodszą terapeutką ,której nie przeszkadza,że ex pije,byleby był . Wnieś o alimenty na dzieci i pozew o rozwód,albo zacznij z nim pić. Alkoholikiem jest się dozgonnie.Oszczędzaj siły dla siebie i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
Jeśli chodzi o leczenie to raz byliśmy u psychologa miał zgłosić się za tydzien ale stwierdzil, że on wie co beda mu mowic i nie ma sensu... prosiłam, błagałam i nic. Jestem w 8 miesiącu ciąży i bardzo chciałabym, zeby synek mial normalna rodzine dlatego chce ostatni raz sprobowac... Mimo wszystko kocham tego człowieka... jak nie pije to jest facet do rany przyłóż a jak pije to lepiej si enei zblizac.... pewnie tak jest u kazdego alkoholika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
w nawiazaniu do odp Dzidki52: nie zgadzam sie, poniewaz alkoholizm jest chorobą społeczna, która wymaga leczenia całe rodziny uzaleznionego, w przypadku uczestnictwa w AA spotykaja sie na meetingach, niepijący alkoholicy od kilkunastu lat kazdemu nalezy dac szanse i spróbowac. Ale warunek jest jeden alkoholikowi nalezy pomóc a rozwód jest ostatecznoscia. bo jesli pozwiesz go o alimenty to i tak ich nie otrzymasz bo zdołwany bedzie dalej pił i nie bedzie miał dochodów. mozesz udac sie z nim do lekarza, by przepisał srodki na Anicol, który po spozyciu alkoholu psuje samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
przeciez Ci napisałam co ma byc w tym liscie. Prosto i na temat jakbys pisała zwykły list. czytelny podpis to podstawa.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
nie wiem jak to zacząc... później juz sie rozpiszę :) ale jak zacząć? Nigdy nie pisałam takich wniosków ani podobnych rzeczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
Serdecznie dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
prosze bardzo, mi sie udało. trzymam kciuki:-) dbaj o dzidziusia, to dla Waszego dobra, wiadomo,ze bedzie zly... ale Ty mu pomagasz, a ta sytuacje opisz jak to widzisz prosto i na temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
A jeśli mąż robi awantury pod wpływem alkoholu i raczej nie mam na to świadków ani żadnych protokołów policyjnych to czy oni mi w to uwierzą? Jedynym świadkiem moze byc moja mama ale czy dla nich bedzie to wiarygodny świadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
jezeli staje sie czesto agreywny to wzywaj policje- zabiorą go na izbe wytrzezwien, mozesz go postraszyc ze zapłaci 200zł za nocke, ale wezwij pogotowie szpitala psychiatrycznego, gdzie zabiora gdzie na odtrutke. I nie mart sie uwierza w to na pewno, ze jest agresywny, bo wiedza jak zachowuja sie alkoholicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
Po ostatniej awanturze ( w czwartek) zebrał się i pojechał do mamy do Niemiec... Rzucił prace, mnie zostawił samą ze wszytskim, z remontem i ma wszytsko gdzies.... dzis dzwoni pijany ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
Mam pisać o tym, że aktualnie wyjechał???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
nie mozesz sie nad nim litowac, nie dogadzaj, nie okazuj wspólczucia. Napisz koniecznie ten list, a najlepiej zgłos sie tam osobiscie i przedstaw sytuacje-bedzie szybciej. jezeli sie nie wstawi w tej komisji to dostanie kuratora, lub komisja skieruje do sądu o przymusowe leczenie w odziale zamknietym ( w przypadku gdy nie bedzie sie stawiał na komisje) głowa do góry, pokaz, ze jestes silna, nie daj sie zdominowac, dobrze,ze masz oparcie w mamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
opisz wszystko wyjazd tez. podaj swój nr kontaktowy w przypadku powrotu z Niemiec powiadomisz komisje,ze wrocił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
a czy moglabym zglosic na swiadka jego mame? ktora byla swiadkiem awantur i tego jak mnie uderzyl? Czy musze pytac ja o zgode czy po prostu moge ją zglosic i bedzie musiala sie stawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
Pójdę tam jutro. Akurat jutro przyjmuje ta komisja przez 2 godziny, więc pójdę ale chyba lepiej jak z takim wnioskiem się juz zgłoszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
w tym liscie swiadkiem awantur jest mama, na pewno nie bedzie musiała sie wstawic,chyba,ze ostatecznie w sadzie. w przypadku jego powrotu i awantury natychmiast wzywaj policje. protokół z policji bedzie Ci potrzebny do złozenia w komisji jesli zajdzie taka potrzeba. najlepiej z rana idz do osoby ktora prowadzi te sprawy, bo na komsje chodza osoby zgłoszone. tak idz z listem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
poczatek urwało: w liscie napisz ze swiadkiem jest mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
Podania do Komisji o objęcie leczeniem odwykowym osoby nadużywającej alkohol można składać w dniu posiedzenie komisji tj. w każdy wtorek w godz. od 15.00 do 17.00 - tak pisze na stronie wiec tak sie zglosze :) A ile moga trwac cale te procedury zanim podejmą jakies kroki kierujac meza na odwyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtygajsjd
najpierw beda zbierac dowody, beda go wzywac zaraz po Twoim zgloszeniu, mozliwe,ze beda go odwiedzac w domu. na pewno skierują go na przymusowe leczenie w przypadku jego niezgłoszenia sie na wezwanie komisji przysla policje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukam pomocy....
A jeśli on jest w Nie,czech to mam podac adres lub jego telefon? Boże... żeby to tylko coś pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×