Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Onka889

Była firma nie chce zapłacić odprawy co robić ?

Polecane posty

Gość Onka889

Mój mąż pracował prawie 2 tala w prywatnej firmie , dostał wypowiedzenie , ale firma nie chce zapłacić odprawy co robić ? mieliście podobna sytuacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniammniam333
a czy kazda firma zwalniajac pracownika powinna mu wyplacic odprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli spełnia odpowiednie warunki, odprawa się jak najbardziej należy - trzeba poczytać kodeks pracy. Najlepiej zadzwoń do PIP albo napisz i spytaj czy odprawa przysługuje. Jeżeli tak, to trzeba się pisemnie do pracodawcy zwrócić o jej wypłacenie. W przypadku odmowy to już chyba do sądu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona...
jestem w podobnej sytuacji,tylko,że ja dostałam wypowiedzenie zmieniające...na które nie zgodziłam się...a teraz będę pewnie sądziła się z firmą...twierdzą ,że to moja wina bo nie przyjełam nowych warunków...ale jak mogłam je przyjąć??Przecież każde wypowiedzenie zmieniające o którym mowa w art.42.kodeksu pracy z reguły ma na celu pogorszenie warunków płacy i pracy...i to nie z mojej winy zmienili mi cały etat na pół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona...
zmieniając mi etat...to firma ponosi wszelką odpowiedzialność...tak,że moim zdaniem odprawa mi się należy...Poszperałam trochę w internecie i nie tylko bo byłam u radcy prawnego i powiedział,żebym jeszcze poczekała zanim wniosę pismo do sądu pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona...
i jeszcze jedna wiadomość co do odprawy...Twój mążma prawo do odwoływania się co do odprawy przez 3 lata...a później przepada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×