Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdrowie najważniejsze

Czy jest ktoś kto otworzył własną działalność??????

Polecane posty

Gość Rillla
JESZCZE JEDNO -ILE % WYNOSI PODATEK WAT OD OBROTU NIE 22% CZASEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak jest kiedy
a jak ktos jest zwolniony z podatku vat (tzn zlozyl wniosek ze chce skorzystac ze zwolnienia) i jest na ryczalcie czy wtedy mozna odliczac koszty uzyskania przychodu ?? czy niezaleznie od kosztow uzyskania przychodu placi sie staly % podatku nie odejmujac kosztow poniesionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajhawwka
dziewczyny te co maja zarejestrowana dzialalnosc w domu to jakiego typu dzialalnosc prowadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka43..
a jak to jest z ksiegowa czy ja musze miec ja jakos na pismie zatrudniona czy nawet jakbym sama umiala to moge sama prowadzic ksiegowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak jest kiedy
ja mam dzialalnosc zarejestrowana w domu. jest to dodatkowo spolka cywilna. z kolezanka organizujemy imprezy okolicznosciowe. tylko zastanawiam sie czy nie trzeba placic zadnego podatku z racji tego ze siedziba firmy jest mieszkanie, w ktorym jest meldunek ?? i czy ktos wie czy na ryczalcie mozna odliczac koszty uzyskania przychodu ?? (np, paliwo, faktury na towary itd ) i wtedy obniza to sume podatku jaki trzeba zaplacic ?? czy odliczac mozna tylko jak sie jest vatowcem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak jest kiedy
nam powiedziano w urzedzie skarbowym, ze mozemy same prowadzic ksiegowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka43..
ok dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od ryczałtu
nie odlicza się kosztów uzyskania przychodów , możesz odliczyć tylko stratę z lat ubiegłych, składkę na ubezpieczenia społeczne, tj. ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe oraz wypadkowe podatnika oraz osób z nim współpracujących, Może też uwzględnić ulgę internetową, a zatem odliczyć od przychodu wydatki ponoszone na użytkowanie internetu w miejscu zamieszkania do kwoty 760 zł, a także darowizny.Ryczałt w pierwszej kolejności ulega obniżeniu o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne opłaconej przez podatnika, o ile nie została odliczona od podatku dochodowego. Kwota składki na ubezpieczenie zdrowotne, o którą pomniejsza się podatek, nie może przekroczyć 7,75 proc. wymiaru tej składki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od ryczałtu
14:50 [zgłoś do usunięcia] Rillla JESZCZE JEDNO -ILE % WYNOSI PODATEK WAT OD OBROTU NIE 22% CZASEM? Czynności opodatkowane podatkiem podlegają następującym stawkom: * 22% - stawka podstawowa, stosowana w razie braku stawki preferencyjnej albo zwolnienia (stawki zwolnionej); * 7% - stawka preferencyjna VAT: (remonty, importy dzieł sztuki etc. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od ryczałtu
5% - stawka VAT naliczana przez nabywcę towarów od rolnika ryczałtowego (art.115 ust.2 ustawy o VAT); # 3% - stawka VAT: * na towary i usługi związane z rolnictwem, w tym produkty rolne, głównie wymienione w ząłączniku nr 6 do ustawy (okres przejściowy do 30 kwietnia 2008r.), a także * stawka VAT należna od taksówkarzy rozliczających się VAT ryczałtowo; # 0% - stawka stosowana głównie: * w eksporcie, wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów; * do towarów i usług wymienonych w art.83 ustawy o VAT (i w związanym z tym przepisem załącznkiem nr 8 do ustawy); * przy świadczeniu poza UE usług turystycznych przez podwykonawców; * w eksporcie towarów przez pośrednika opodatkowanego; * dla dostawy przez sprzedawcę towarów, w stosunku do których zwrócono kupującemu VAT (taxfree); * a w okresie do 31 grudnia 2007r. również dla dostawy i WNT książek oraz czasopism specjalistycznych; * przy świadczeniu usług sfinansowanych ze środków UE; * w okresie przejściowym do czynności określonych w rozdziale 15 rozporządzenia w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o VAT;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riilla
hej od ryczałtu kim jesteś ?księgową tak doskonala operujesz przepisami? dziękujemy za info myślę że będziesz tu zaglądać ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riilla
OCZYWIŚCIE PRZEJĘZYCZENIEMIAŁO BYĆ TAK DOSKONALE OPERUJESZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prowadzę samodzielnie książkę przychodów i rozchodów, nie jest to specjalnie skomplikowane, ale na początku trzeba nabrać wprawy, najlepiej poprosić kogoś, kto się na tym zna o pomoc. Trzeba pamiętać, żeby mieć porządek w papierach i wpisywać wszystko w odpowiednie kolumny, przydatne są specjalne programy komputerowe do prowadzenia ksiągowości, ja posługuję się takim, który był jakiś czas temu dołaczony do "Dziennika" plus robię osobno ewidencję sprzedaży a rachunki drukuję sobie ze strony porachunek.pl. Jako że mam znajomą księgową, czasami ją o coś podpytam i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od ryczałtu
skońćzyłam ekonomię, a teraz robię kurs samodzielnej księgowej nie jestem księgowa jeszcze ;) poza ty, prowadze własną działalność gospodarczą też na ryczałcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upuppupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociakk
Ja otwierałam poł roku temu i teraz własnie jeszcze kompletujac wszystko dla biura trafilismy na taka oferte http://www.teleok.pl/ skorzystalam z tego,bo tak naprawde teraz trzeba liczyc sie z kosztami ,a tutaj nie trzeba drugiej linii (odpada zbędny koszt abonamentu, niższy koszt zakupu urządzenia wielofunkcyjnego ponieważ jest bez modułu faksu, mniej papieru i toneru, archiwizacja dokumentów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfdds
dorociakkk zgadzam sie z Toba ,zwłaszcza ze jednak na poczatku działalności liczy sie własnie to aby zminimalizowac koszty a to moze sie spokojnie tutaj udac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bendek_P
Aktualnie to jestem w stałym kontakcie z panem Adrianem Kołodziejem, jeśli chodzi o marketing w mojej firmie. Pisze bardzo dobre oferty, daje konkretną wiedzę i rozwiązania, które można z miejsca zastosować w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia67
Założenie własnej działalności to tylko początek. Później przychodzą kolejne problemy. Dla mnie najgorsza była księgowość, sama nie dawałam rady wszystkiego ogarnąć. Tak właśnie trafiłam na https://wfirma.pl Prowadzenie rachunków z nimi stało się szybsze i bezproblemowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×