Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mickey69

stwardnienie rozsiane - stenty i balonikowanie

Polecane posty

Zapraszam wszystkie osoby chcące tu zaglądać . Piszcie ile czasu juz macie i jak sie czujecie ? I o wszystkich codziennych sprawach. Ja mam diagnozę od 2005 roku , obecnie trzeci rok lecze się interferonem 3 razy w tygodniu zastrzyki i jakoś sie trzymam. Ostatnio nawet lepiej się czuję. W porównaniu do czasu sprzed choroby muszę więcej odpoczywać. Poza tym nie moge nic pić przed wyjściem z domu bo siusianie łapie od razu jak pomyśle żeby tylko sie nie chciało. A jak mam łazienke pod bokiem to nie łapie Tak tak sm to choroba mózgu dla tych co nie wiedzą piszę. Psuja sie połaczenia mózgowo- nerwowo-miesniowe. Na szczęście czasami moga się naprawić samoistnie . Ostatnio w niektórych przypadkach stenty lub balonikowanie pomaga. Mam prośbe piszcie tutaj jak się czujecie po tych zabiegach bo interesuje mnie ten temat. Marzna mi bardzo nogi chociaż chirurg naczyniowy stwierdził że krażenie w nogach mam prawidłowe. Czy może to być związane z żyłami w szyi ? Czy warto ? Czytałam że po stentach nie można już robic rezonansu bo szkodzi. No ale najważniejsze żeby czuć się dobrze !!! Piszcie kochani !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykły naczyniowiec poprzez
usg nie wykryje zwężeń na szyji(nawet jak będą) Jak USG to tylko w Katowicach u dr Simki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Albo niecg zrobi to inny lekarz ale wg instrukcji dr Simki,znajdziesz ją na tamtym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odp . Wchodze na bieżąco na ogólnie dostepne strony , dziekuję za linki. Bardzo interesują mnie jednak opiniae osób po zabiegach bezpośrednie. Widze tylko pozytywne w internecie, Widział ktos cos złego o stentach ? Bo ja tylko to że mri później nie mozna robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie tym mri bo
technika idzie naprzód i pewnie niedługo pojawią się takie rezonanse,że stenty nie będa przeszkadzac z badaniu mri.Zreszta wole mieć stenty,byc zdrowa i nie móc miec mri niż móc bez problemu robic mri ale miec sm:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam opinie i już sama nie wiem. Poczekam jeszcze. Nie jestem aż tak zdeterminowana. Prawda że lepiej być zdrowym niż móc robić mri. Bo co mi po mri , ono tak napradę jest dla lekarzy do pisania prac naukowych a my chorzy to biedne króliki doświadczalne :( chwytające się każdej nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surrealistka
Zapisy na stenty mailowo info@euromedicpoland. com. Jak będziecie się rejestrować mailowo to trzeba podać swoje dane: imię i nazwisko, adres i telefon... Natomiast wszystkie informacje znajdziecie na stronie www.euromedicpoland.com Jestem zapisana na 2011 rok bez dokładnej daty, bo nie napisali, ale już jestem!!! Wniki po zabiegach zapraszam na http://helpful-hand.frix.pl/tematy/41275/wrazenia-osob-po-zabiegu-wszczepiania-stentow LInk przekopiować i usunąć spację !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenty i balonikowanie
pomaga przy sm!!Jebac zakłady farmaceutyczne!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brał ktoś z Was Viregyt K i jak efekty po nim? Brałam pomagał ale nie na zmęczenie. I jakaś taka rozbita i śpiąca po nim byłam, nie do życia. Jest to chlorowodorek amandantyny. Obecnie zaczęłam brać Amanix , jest to siarczan amandantyny i po 5 dniach widzę że działa inaczej , dużo lepiej. Przez ostatni rok Amantix był wycofany z aptek ale już wrócił :D Przez 3 dni brałam po 1 tabletce rano, dalej po jednej tabletce rano i w południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych szybszym terminem badań CCSVI. Pod adresem www.ameds.pl, na której znajdują się informacje dotyczące AMEDS Centrum. Ponadto, nowa strona umożliwia dokonanie rejestracji po wybraniu linku: http://www.ameds.pl/Registration Szpital jest w Grodzisku Mazowieckim. Jadnak ceny jak dla mnie są zaporowe. Kontakt na @ za to szybki i rzeczowy. Więcej o szpitalu można znaleźć pod adresem: http://www.szpitalzachodni.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mickey69
czyli Amantix dziala lepiej od Viregytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bralam kiedy Amantix a
ostatniio lekarz zapisal mi Viregyt(mowil ze to jest ta sama substancja amantadyna z tym ze Amantixu mi nie zapisze bo co wycofali z aptek)Wzielam wiec te Viregyt i gorzej na mnie zadzialal niz Amantix:oZamiast mnie pobudzic to chcialo mi sie po nim spac:(czy to mozliwe ze choc oba te sdoki zaiweraja amantdyne to tak roznie dzialają? I czy na pewno juz Amantix wrocil do aptek? jesli tak go ide do lekarza zeby mi go zapisal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bralam kiedy Amantix a
up:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mnie identycznie jak na ciebie działały te leki: -Viregyt źle + Amantix dobrze. Wychodzi na to że ma znaczenie jaki to związek chemiczny albo jaka firma produkuje lek . Mój obecny Amantix kupiony w aptece ok. tydzień temu jest fimy MERZ. Nie było Amantixu od razu w aptece , musiał przyjechac z hurtowni ale na 100 % obecnie jest przywrócony do aptek. Ja wchodzę na internet niecodziennie ale zawsze w końcu mnie ten brutal przyciągnie :p A w ogóle to jeszcze napisze zdanie na temat stentów jakie ostatnio słyszałam że to następny sposób na wyciąganie wielich pieniędzy z chorych ludzi i że mało komu to pomoże na takiej samej zasadzie jak u każdego ms przebiega indywidualnie i nie ma dwóch takich samych przypadków ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki Mickey69 za opowiedź
:)Taaaak,internet przyciąga i to mocno:P A co do tych leków to wydaje mi się,że chyba znaczenie ma to czy jest siarczan amandatyny(Amantix) czy chlorowodorek(Viregyt) Amantix brałam już kilka razy i czułam się świetnie po nim ale będąc ostatnio u dr poprosiłam o ten lek,dr powiedział,że w aptekach nie ma Amantixu więc przepisał mi Viregyt mówiąc,że jest to to samo...ale wg mnie jest jednak różnica i to duża!Viregyt zamiast pomóc mi na zmęczenie spowodował mega senność i ogolnie byłam jakaś tak niemrawa po nim:oPo Amantixie zaś było wszystko ok:)Więc zdecydowanie zamieniam Viregyt na Amantix:) Fajnie więc,że Amantix wrócił już do aptek;) A co stentów,to wiadomo,że każdy(zakłady farm.,lekarze itp.)chca zarobić:oAle moim zdaniem stenty to jednak jest jakiś przełom w leczeniu sm.Jakaś przeczyna tej choroby musi być a zapchane żyły jako przyzyzna sm wydaje się być dobrym tropem;)Wiadomo,że każdy inaczej przechodzi sm ale na pewno warto sprobować tych stentów jak się ma okazję,może akurat pomoże,jeśli nie wyleczy sm to chociażby poprawi komfort życia:)Tym bardziej,że słyszłam,że juz w latach 80-tych jakiś austriacki dr odkrył,że te zapchane żyły mogą powodować sm ale podobno zakł.farm.skutecznie go uciszyły bo wiadomo,że na stentach to oni nie zarobią:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki Mickey69 za opowiedź
mój Amantix tez był z firmy Merz(chyba tylko ta firma go produkuje o ile się nie mylę)A powiedz mi jeszcze proszę ile masz tabletek w opakowaniu-30 czy 100? Bo ja zawsze miałam 30 ale podobno są też opak. po 10 tabletek: http://mediweb.pl/drugs/wyswietl_brand.php?id=351

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki Mickey69 za opowiedź
przepraszam za pomyłkę,miało być 100 a nie 10 tabl.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ż 100 też poninno być opakowanie , trzeba tylko lekarza przypilnować by dobrze przypisał. Moje opatowanire to 30 tab pomarańczowych w dwoch blistrach, koszt PLN 13,34 . Czesto większe opakowanie jes tańsze ekonomiczniejsze jak sie juz wie że lek będzie potrzebny, fakturę mozna wziąc i później od podatku odpisać nadwyżke ponad 100 zł. A ile i jak bierzesz Amantixu ? Ja jestem jak najbrardziej za badaniem żył tylko zdaję sobie sprawę że rózne sa przyczyny sm jednemu pomoże więcej jednemu mniej a nie wykluczone że zabieg moze równiez komuś zaszkodzić. Nadzieja jest duża ale liczyc na cud nie ma co. To takie moje logiczne rozumowanie. Ale jak to u osób z ms moze mi sie całkowicie odwrócić. Na sm choruje od prawie 5ciu lat , coraz bardziej mnie zadziwia, juz wydaje sie że cokolwiek rozumiem co sie ze mną dzieje a tu nowa niespodzianka. Ostatnia niespodzianka to porażenie nerwu twarzowego , znieczulony język, policzek, usta , pobolewające ucho, migdał w gardle, zanik wydzielania łez w jednym oku. Już polwoli to wszystko sie cofa ale szok przeżywał jak to sie zaczynało. Specjaliści okulista i laryngolog patrzyli badali i było ok. Tylko czasami lekko podwyzszona temp.37,2 . Dopiero jak usta zdrętwiały to było wiadomo co to bo nie mogłam gwizdać na psa ;) Za to dużo rozmawiam z psem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki Mickey69 za opowiedź
ja Amantix biorę okresowo tzn.jak występuje większe zmeczenie np.teraz w czasie przesilenia wiosennego(biore 1-2 opk.)Gdy czuję,że jest lepiej to odstawiam lek.Ostatnio brałam Amantix jesienią,gdy też byłam osłabiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zaraz wychodze ale wieczorem napiszę co mój lekarz radzi mi na temat zmęczenia i leków w ogóle w sm. To na razie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki Mickey69 za opowiedź
ok,fajnie będzie jak napiszesz co Ci lekarz powiedział:)Oraz to w jakich dawkach i jak długo masz brać Amantix.Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady:)Ja choruję od 8 lat ale czasem sobie nie radzę z tą chorobą:oWięc wszelkie rady,sugestie bedą mile widziane:) Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mickey69 proszę napisz co
powiedział,zalecił Ci lekarz na temat leków,zmęczenia w sm...Im więcej dobry rad tym lepiej dla wszystkich chorych na tę chorobę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat Amantixu jeszcze nie miałam okazji porozmawiać ale na temat marznięcia nog mam porady od lekarza. Zaleca z domowych sposobów brodzenie w zimnej wodzie po kolana najlepiej w strumyku. W domu mozna nalać dwa wiadra wody: lodowatej i ciepłej. Wejśc do zimnej wody i jak nogi przemarzna do szpiku kości zmienić na ciepłą ile kto chce razy zmieniać. Z leków Buflox podobnie działa: http://www.doz.pl/leki/p943-Buflox. U mnie razem z sm pojawiły sie problemy z krążeniem żylnym i niby jest to choroba nie związana z ms ale zauważyłam że w jakis sposób sie wiąże i czuję się mniej zmęczona jak poprawiam krążenie w nogach bo dzieki temu są lepiej odżywione i mieśnie i nerwy i co tak jeszcze może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neurolog natomiast zalecił zastrzyki cocaroxylazum i wit b6 . B6 podobno nie ma juz z zastrzykach a aptece. Ja sie nie zdecydowałam bo i tak kłuje sie 3 x w tygodniu Rebifem to mam dosyć zastrzyków. Przy nastepnej wizycie jednak chyba poświęcę tył na domięsniowe bo pomagają na układ nerwowy. Nawet w dopingu stosowana jest cocaroxylaza :p To sprawdzę jak działa na mnie osobiście :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki za odp.
Cocarboxylaza brałam wiele razy i mnie pomagała bo działa ogólnie wzmacniająco:) Dobrze ją brać tak okresowo,np.na przesilenie wiosenne.A co do krążenie zylnego a sm to się wiąże jedno z drugim.To by wyjaśniło odkrycie doktora Zambonego i jego teorię na temat CCSVI i sens zakladnai stentów...Wg jego teorii sm to chorba żylna więc wiele się wyjaśnia(zimne nogi w sm,które są też moim utrapieniem:o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×