Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Różowe Anielisko

Pytanie odnosnie studiów.

Polecane posty

wybieram się na filologie i na pewnej stronie znalazłam dane dotyczące zasad przyjęcia na uniwersytet śląski oraz Jagieloński. szczerze powiedziawszy nie mogę się połapać co oznaczają te literki np : SM , NM ,MISH itd:) czy mógłby mi ktoś powiedzieć co mam zdawać : # filologia Uniwersytet Ślaski- specjalność: język hiszpański program tłumaczeniowy studia stacjonarne pierwszego stopnia (I) Zasady przyjęć:(NM - język obcy P lub R /pisemny i ustny/ - do wyboru: hiszpański, francuski, angielski, włoski /preferencje dla R/); (SM - język obcy /do wyboru: hiszpański, francuski, angielski, włoski - część pisemna i ustna lub tylko pisemna lub tylko ustna/; uwaga: nie uwzględnia się oceny poniżej 4,5); limit miejsc - 25 + 2 miejsca dla studentów MISH # filologia Uniwersytet Jagieloński - specjalność: filologia hiszpańska studia stacjonarne pierwszego stopnia (I) Zasady przyjęć:(NM, SM - dwa przedmioty spośród: język angielski, język francuski, język hiszpański, język łaciński i kultura antyczna /x2/, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski); z tego co zrozumiałam to na Uś trzeba zdawac normalnie obowiazkowo( matme , polski i do tego rozszerzony j.angielki np) i tyle wystarczy? a na UJ dwa przedmioty np angielski , polski i ( matma) tak mogłabym zdawac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traktorrrram
NM i SM to nowa matura i stara matura. reeszty jeszcze nie rozszyfrowałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żywytrup
MISH - chodzi prawdopodobnie o międzywydziałowe indywidualne studia humanistyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ok:) a teraz powiedzcie mi co mam zdawac :) wystarczy , ze na Uś zdam : podst.matme , polski , hiszpanski i rozsz-angielski? a na UJ : podst.matme , hiszpanski i polski oraz rozsz.anglieski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewrifin luks brajter
niestacjonarne i stacjonarne magisterskie - tak bym to raczej rozumiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żywytrup
Wygląda na to, że wystarczy. Doczytaj sie jeszcze, czy nie ma tam jakichś przeliczników. Np. czy nie jest tak, że zdanie któregos przedmiotu ma wyższą wartość niż innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żywytrup
do ewrifin.... Chodzi cały czas o stacjonarne I stopnia (czyli licencjackie)- anielisko zapodało to w pierwszym tekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ok:) dziękuje Wam bardzo:) a mam jeszcze takie pytanko..np jak wezmę sobie dodatwkowy przedmiot i go nie zdam to bedzie to odnotowane na maturze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewrifin luks brajter
a ok, nie doczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×