Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kyoto pearl..

Sałatka z tuńczyka.

Polecane posty

Gość Kyoto pearl..

Podzielcie się sprawdzonymi przepisami na sałatki z tuńczyka. :-) Z góry serdeczne dzięki :-) [cześć] 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo przepisów znajdziesz na Smacznie, zdrowo i... tanio. Mój najbardziej ulubiony przepis: puszka tuńczyka w sosie własnym, puszka groszku konserwowego, puszka czerwonej fasoli, wielki ogórek kiszony, 3 jajka na twardo, majonez, łyżka musztardy, sól, pieprz, ulubione zioła (ja dodaję tymianek, świetnie komponuje się z tuńczykiem). Wiadomo - fasolę płuczemy, co się da - kroimy/rozdrabinamy, odsączamy. wszystko łączymy, doprawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyoto pearl..
Dziękuję za przepis i wskazówki :-) Uważam,że pomysłów nigdy nie za dużo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hallle
moja ulubiona sałatka: puszka tuńczyka w kawałkach, makaron kokardki, słoik mieszkanki meksykańskiej z Pudliszek, czerwona cebula, ogórki kiszone, majonez, sól, pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuńczyk w sosie własnym, jajka, kukurydza z puszki, ser żółty, majonez, ewentualnie ogórek kiszony tuńczyk w sosie własnym, seler naciowy, trochę majonezu, ewentualnie ogórek kiszony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście przyprawiamy do smaku, osobiście pierwszej sałatki ja nie doprawiam niczym, drugą tylko pieprzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghgffghfhhffh
Ja najczęściej robię tak: tuńczyk w sosie własnym, dwa jajka, kukurydza, majonez Ugotowane jajka obieram, kroję w kostkę, dodaję ocedzonej kukurydzy z puszki, tuńczyka w kawałkach, ok łyżkę majonezu (może mniej), mieszam i doprawiam pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię taką warstwowa: ugotowany ryż, tuńczyk, ogórek korniszon pokrojony w koskę, kukurydza z puszki, cebulka w kostkę - posmarować wierzch majonezem i jogurtem nat oraz posypać solą i pieprzem i znó ułożyć podanymi warstwami i przykryć majonezem i jogurtem smacznego:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻYJĘ!!!!!!!!!
1. Ryż, tuńczyk w kawałkach w sosie własnym, kukurydza z puszki, ananas, majonez. 2. sałata lodowa, kawałek czerwonej, żóltej i zielonej papryki, pomidor, cebulki perłowe (takie malutkie w occie), ogórek konserwowy, kukurydza, tuńczyk w kawałkach w sosie własnym, duuuża łycha musztardy, przyyprawy wedle upodobania. 3. tuńczyk, jajka, ogórek konserwowy lub kwaszony, papryka czerwona, majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majonez to zlooo. majonez to ultra kaloryczna bomba, dlatego ja robie sobie najczęściej taką sałatkę: -tunczyk z puszki w wodzie ewentualnie w sosie wlasnym -serek wiejski, koniecznie lekki, badz light -ogorek konserwowy, ale może być również pokrojona w słupki papryka -szczypta ostrej papryki -jajko (1 lub2) wszystko mieszamy i jest pysznie, zdrowo i dietetycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robię taką sałatkę-tuńczyk, w kawałkach, w oleju, woreczek ugotowanego ryżu, puszka kukurydzy. Wszystko łączymy i dodajemy majonez i trochę musztardy-ja dodaję "na oko", ale tej mjusztardy ma nie być za dużo, tylko do smaku-powiedzmy 2 łyżeczki, majonezu więcej, wszystko mieszamy. Słatka może nie jest dietetyczna-ale pyszna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyoto pearl..
Dziewczyny super przepisy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wrzucam tuńczyka w pomidorach do fasoli cayenne z bonduelle i sałaty lodowej. Sałatka jest tak pożywna, że może spokojnie robić za obiad na przykład w pracy. Do tego można dodać ziemniaki, albo ryż, albo jako dodatek, albo wymieszać z wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włładzia
Ja lubię tak - tuńczyk, pomidory, ogórki, sałata, cebula, oliwki, jajko pokrojone, może jeszcze byc trochę kukurydzy - i sos vinaigrette (dużo oliwy z oliwek, trochę octu winnego, sól, pieprz). Nie znoszę połączenia ryby z nabiałem, dlatego dla mnie - jak tuńczyk, to nie ser (feta, twaróg, cokolwiek), a jak ser, to nie tuńczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×