Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

fizjoterapia-fizykoterapia - jest jakas roznica??? warto???

Polecane posty

Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Witam chce isc na studia ale nie wiem czy dobrze chce wybrac kierunek/ myslalam o fizjoterapi lub fizykoterapi. ktos mni powiedzial ze nie ma roznicy - to poco inna nazwa. a wogole czy jest to ciezki zawod?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolka ;]
ja mam fizykoterapie jako przedmiot, mialam powiedziane ze fizykoterapia jest jednym z dzialow fizjoterapii. odradzalabym ten kierunek studiow, jak dla mnie nudny, promieniowanie, elektrolecznictwo, cieplolecznictwo itp itd wskazania przeciwskazania-duzo do wkuwania na pamiec i strasznie sie miesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
ale fizjoterapia czy fizjoterapia czy oba???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
ale fizjoterapia czy fizykoterapia czy oba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
ale fizjoterapia czy fizykoterapia czy wogole??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolka ;]
i to i to wiec odradzalabym, przejrzyj sobie choc jedna ksiazke, ciezkie jest do nauki i nudne jak juz mowilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcale nie jest nudne
jeśli się coś lubi :-) Dla mnie ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcale nie jest nudne
No właśnie - nie ma kierunku fizykoterapia. Jest Fizjoterapia, a jej działy to masaż, fizyko i kinezyterapia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizjoterapia = fizykoterapia+kinezyterapia+masaz :) sama fizjo jest bardzo ciekawa, oczywiscie jesli ktos lubi prace z ludzmi i nauki medyczne :) a fizyko... ja specjalnie nie przepadałam za tym przedmiotem, bo jest bardzo trudny do zrozumienia, duzo fizyki (jak nazwa wskazuje), ale niektórzy go lubia bardziej jak kineze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli masz dolegliwosci bólowe to pewnie ze warto wybrac sie na fizykoterapie ;) ja cierpialam na ból pleców, zapisałam sie na rehebilitache do http://actireh.pl i zajęcia przyniosly ulge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrzesiekP
Ja też tak myślę, że jedną z kluczowych ról fizjoterapii jest Kinezyterapia, tutaj macie fajny artykuł o tym sposobie leczenia: http://www.zdronet.pl/kinezyterapia-%E2%80%93-czy-jest-wlasnie-dla-ciebie,1385,news.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nysska
Ja wiem, że zawód fizjoterapeuty jest bardzo wartościowy, to na pewno. Sama korzystałam z pomocy Centrum Fizjoterapii Edukacyjnej w Wawie na Targowej. Bardzo skuteczna pomoc w przewlekłym bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makala42
Różnica jest taka, że do fizjoterapeuty jak najbardziej warto jest się zwrócić. Polecam tego fizjoterapeuta-edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zblojna
No ja się poddałam fizjoterapii w Centrum Fizjoterapii Edukacyjnej na Targowej, bardzo mi pomogli, efekty z czasem były coraz lepsze, ból ustępował, aż w końcu zupełnie minął. Warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wióła
Ja na tą terapię w Centrum Fizjoterapii Edukacyjnej się zdecydowałam jakiś czas temu i ból odpuszcza, generalnie czuję się lepiej, mam lepszy nastrój dzięki temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puffa45
Też chodziłam do tego Fizjoterapeuty. Bardzo skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam długo problemy z kregosłupem, zaczelam chodzic na fizykoterapie do http://www.mckenzie.pl/ i widze naprawde pozytywne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hex
Studiuję, fizjoterapię na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Według mojej oceny, poziom jest dobry. Z pozytywów również: studia są stosunkowo niedrogie, podyplomowe również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował połączenia  rehabilitacji i fizjoterapii - fizykoterapia? Ja jestem dość aktywny fizycznie i nie wyobrażam sobie siedzenia na kapnie przez cały dzień. Sprzęt do ćwiczeń jak np.:  kupuję w tym sklepie. Jest idealny gdyż ma ogromny wybór i atesty, a nie są to podróbki z Chin za 50% ceny. Rehabilitacja pozwoliła mi na zwalczenie dolegliwości i powrót do sprawności fizycznej. Polecam naprawdę warto kupować w sklepach oryginalnych i ćwiczyć w domu. Dla mnie ruch to zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuję jako fizjoterapeutka i wybrałam właśnie fizykoterapię i masaż na WSKZ. Studuję online, dlatego nie musiałam rezygnować z pracy i mogę łączyć pracę z nauką. to najlepszy wybór jeśli chcesz się w tym obszarze rozwijać. Lubię pracować z ludźmi i uważam, że nie jest to trudny zawód jeśli masz odpowiednie podejście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×