Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kachna89

Depo- Provera

Polecane posty

przez 4 lata stosowałam antykoncepcje doustną. W internecie znalazłam informacje o zastrzyku antykoncepcyjnym. rozmawiałam dziś o tym z lekarzem . i zdecydowałam się. Lekarz poinformował mnie o tym, że mogą wystąpić skutki uboczne (prawie takie same jak przy pigułkach) , że może zaniknąć miesiączka i, że po odstawieniu tego leku do 9 miesięcy może nie być płodności. ale jednocześnie powiedział mi, że dla kobiet , które przez długi czas nie planują dziecka to jest jedna z najlepszych metod. (a ja planuje dziecko dopiero za 8-10 lat) nigdy wcześniej nie miałam kontaktu z osobami,które stosowały taką antykoncepcje. chciałabym się dowiedzieć o waszych doświadczeniach z tym leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- skutki uboczne sa jak przy tabletkach, bo składnikowo to jest to samo, wiec czemu ma byc inaczej. jesli będa nasilone i dokuczliwe to bedziesz sie męczyc, bo zastrzyku nie da się odstawić tak jak pigułek; - pigułki mozesz odstawic w dowolnym momencie - masz krwawienie i po nim mozesz sie od razu starac o dziecko. w przypadku zastrzyku tak nie zrobisz; - zastrzykiem blokujesz sobie cykl od razu na trzy miesiace - jesli zakłada się ze po odstawieniu piguł cykl normuje się ok 3 miesiecy to po zastrzyku stosownie dłużej. no ale na 3 miesiace masz spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładny mi spokój - przez bite 3 miesiące czułam się, jakbym była w ciąży. nudności, senność, bóle podbrzusza, drażliwość piersi, brak okresu, zatrzymanie wody w organiźmie. już nie wspomnę o tym, że wydałam multum kasy na testy ciążowe, bo schizowałam, że antykoncepcja zawiodła skoro ja mam typowo ciążowe objawy. Potem brałam tabletki - skutków ubocznych już nie było tak wiele, "jedynie" zanik libido. Teraz mam Nuvaring i na razie ok, ale myślę o odstawieniu hormonów i zakupie Lady comp. Dla każdego coś innego jest lepsze, może depo będzie Ci służył. ja go przeklinałam. a najlepszym wyjściem dla kobiet, które nie chcą w najbliższym czasie mieć dzieci jest spirala, ale ja mam jakieś psychiczne fobie przed nią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja żałuję że to brałam.Czułam się jak w ciąży a gin to nawet raz powiedział że dużo kobiet ma po tym urojoną ciążę...Do tego bóle głowy,nudności,senność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×