Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pytająca_mama

Do jakiego wieku Wasze dziecko sikało w nocy w pieluchę?

Polecane posty

Jak skończyła dwa lata wyrzuciłam wszystkie pieluchy w jej rozmiarze i od tego czasu nie sikała do pieluchy (ani w majtki) wcale ani w dzień ani w nocy ani na wyjścia ani nawet jak jechaliśmy kilka godz autem bez postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjhkjkhkjhf
co jesli 3 latek ma 39 stopni goraczki i nie kontroluje sikania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilość picia nic nie ma
do rzeczy, zwłaszcza w przypadku kilkulatka - jeśli zdrowe dziecko (jak i dorosły) dużo wypije przed snem to po prostu obudzi się pod wpływem parcia na pęcherz (nie obudzone przez mamę, mama co najwyżej może przyjść i pomóc jeśli dziecko jest zaspane itd.), a nie zmoczy przez sen. Dobrze więc się przebadać, życzę jednak mamom, aby moczenie ich dzieci wynikało tylko ze złego nawyku a nie choroby, bo to o wiele trudniej zwalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja taka saka maka
Mój syn sam powiedział, że nie chce pampersa bo jest już duży jak miał 3 latka i 4 miesiące (no bo faktycznie był już na to za duży) i od tego czasu nie śpi w pampersie. Pampersy na dzień odrzuciliśmy jak miał troche ponad 2,5 roku. W sumie chyba 2 razy zesikał się w nocy od kiedy pampersy odrzuciliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każde dziecko inne doradzcie!!
Witam, moja córka ma 4 lata, wysadzam ją w nocy siku od tygodnia dopiero, bo wcześniej w ogóle nie chciała w nocy usiąść na nocnik, był jedynie płacz i "uciekanie" spać... Wszyscy mówili "Zaczekajcie,. moje też tak miały, dorosnie , zrozumie". No więc czekaliśmy ale ileż tak można... Niby rozumie, że nie wolno sikać w nocy, że trzeba wstawać, spi bez pieluch, ale niestety na ten tydzień tylko raz było sucho. Poza tym przeważnie co noc zmiana podkładu, ale tylko raz to chociaż tyle pocieszające, że nie np 2-3 razy zmiana podkładu... Ostatnio to jak ją pytam w nocy czy chce siku odp ,ze NIE, wysadzam na siłę, posiedzi i nic nie zrobi... Męczy to mnie, staram się wstawać średnio co 2 godziny by ją wysadzić, by nie było mokro...a ona NIC nie robi, bo jej się nie chce...a potem nagle raz jest mokry podkład... Miałam już momenty "załamania", bo wybudzam siebie i ją i efektów nie ma :-( Nawet przeszło mi przez myśl, by powrócic do pieluch... ale NIE, NIE MOGE na to pozwolic, bo wtedy nigdy nie oduczymy...Pozostało czekanie, cierpliwość... Ale jak długo??? Poradzicie coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1234
syn miał 2lata i 3miesiac ani w dzien ani w nocy nie sika w pampersy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masakra masakra masakra
3-4 latki w pieluchach w nocy?????????????? Tragedia i wygodnictwo rodzicow. Moje dzieci ja tylko zaczęły sikac do nocnika, przestały nosic pampka w nocy!!!! Czyli miały: jedna rok i 7 mc-cy a druga rok i 9 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo cieekawee
Ciekawe czy to prawda ze taki maluch póltora roku już śpi naprawde bez pampersa...Jak tak to mało który... W takim wieku to dzieci uczą się chodzić w dzień bez pieluchy i sa za małe by spać bez pampersa, by kontrolować nocne sikanie, wstawanie itp. Myslę że mało które dziecko nadaje się do tak wczesnej nauki spania bez pieluchy, a wiek odpowiedni to ok 2-3 lata, bo 4 latek to już za duże dziecko na pamersy w nocy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani itlerowa
moja ma 2 lata i 7 mies i tylko i wylacznie z naszej wygody zakladamy pampersa w nocy... mysle ze tak od dobrych kilku miesiecy mogla by spac bez tyle ze musielibysmy przed spanie zrezygnowac z mleczka co bylo by bardzo bardzo trudne...daje sobie czas do lipca i zanim skonczy 3 lata zaczne szkolenie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 po 3
Mam dwoje dzieci. Córka gdy miała 1,5 roku to zrezygnowaliśmy z pieluch w dzień (było bardzo gorąco i szkoda było żeby parzyła się w pampersie). Potem jeszcze do drugich urodzin zakładałam pieluchę na noc ale gdy zauważyłam kilka nocy z rzędu że pielucha jest sucha to przestałam zakładać. Efekt był taki, że jak rano ja zaspałam to mała dopiero rano nasikała ale rzadko to się zdarzało. Teraz "walka" z synem. Ma prawie trzy lata i dopiero od tygodnia śpi bez pieluch, jednego wieczoru kazał mi zdjąć pieluchę bo "dupa boli" (pewnie gumeczki mu przeszkadzały. W nocy nie sika, jak chce to wstaje i przychodzi do mnie zaspany. Dopiero rano jak wstanie wcześniej ode mnie to potrafi nasikać w piżamę ale przynajmniej nie do łóżka. Ale najdziwniejsze jest to, że w dzień to nawet mi nie powie, że chce siku tylko zawsze ja go prowadzę do łazienki, a jak nie to sika w majtki. Może taki zajęty, nie wiem. Jak widać każde dziecko jest inne. Pozdrawiam walczące mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mart_uska
🖐️ Hej, ja "walczę" dzielnie, dziś pierwsza noc bez zmiany podkładu czyli CAŁKIEM SUCHO hurrrraaa!!!!! :-) Zobaczymy jak dalej będzie... Zdaję sobie sprawę, że czasem nadal podkłady będą mokre, do wymiany, ale naprawdę ogromnie się cieszę, że wreszcie suchutka noc (uczymy spać bez pampersa od paru dni, dzis dokładnie 5 noc, wcześniej kazdej nocy była zmiana podkładu ale tylko jeden raz ta zmiana). Trzymam kciuki i pozdrawiam inne mamy, które "walczą z pampersem" i "podkładami" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja spala juz bez pampersa
jak skonczyla 20 miesiecy i nie bylo juz zadnych wpadek a w dzien chodzila bez pieluchy jak skonczyla 18 mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek w lutym skończył 2 latka, a nauczyłam go korzystać z nocnika na początku stycznia, jakoś nie było z tym większych problemów(ze starszym było trudniej). Tak jak tu wszyscy radzą- najlepiej położyć w łóżeczku podkład i jak się zsiusia w nocy to przecież nie katastrofa :) bo wszystko można wyprać, a materac się nie zamoczy. Ja zrobiłam tak, że jak zdjęłam już pieluchę to od razu na dzień i na noc, wtedy dziecko wie, że musi sie pilnować i woła siku. Aha i nie poić dużo przed snem, paciorek, siusiu i spać ;) i wszystko będzie ok. Gdy da się dużo pić przed snem i dodatkowo w nocy(ja nie daję bo synek przesypia całą noc) to wiadomo, że jak twardo zaśnie to pełen pęcherz swoje zrobi :) Więc najważniejsze: ostatnia rzecz przed zaśnięciem i pierwsza po przebudzeniu to posadzić na nocnik, a pieluchy schować żeby dziecko o nich zapomniało ;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mart_uska
Hej !!! Kolejna suchutka noc :-) Cieszę się ogromnie :-) Czy Waszym dzieciaczkom już wcale nie zdarza się posikać pościeli w nocy??? Czy czasem, sporadycznie się to przytrafia??? Pozdrawiam :-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odmawianie picia
to jakis terror normalnie :O Niech pije ile chce. Kolo lozka jej postawic nocnik i jak w nocy sie jej zechce to skorzysta i tyle. Ja tez w nocy do kibelka czasem chodze jak wieczorem sie napije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odmawianie picia
po co zmieniac podklad jak sie zesika w nocy! Wlasnie nie! Niech lezy w mokrym do rana, to samo odwyknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odmawianie picia
moja corka ma mocny pecherz. Sporo pieluch zwyczajnie sie zmarnowalo, bo miala 2 latka jak zakladalam na noc. A ta po przebudzeniu cale przedpoludnie latala i nic... Dopiero przed obiadem, wlasciwie za moja namowa udalo sie ja wygonic na siku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mart_uska
🖐️ nasza kolejna 3 całkiem sucha noc :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mart_uska
Nikt już tu nie zagląda???? Kolejna sucha noc, tym razem druga z rzędu :-) Czyżby cel suchych nocy był już tuż, tuż ...??? Ciszę się ogromnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie mogę oduczyć
od pampersa a ma już roczek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewellkkaaa
moja córka ma 2 lata nie nosi pieluch i nie sika w nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko ma 17 lat i nadal sika do pieluchy jest zdrowy on to lubi on nawet na lekcjach sika co godzine dla tego zakłada az 3 pary tych majtek chłonnych no i 1 pieluche nie dosyć że sika to spi ze mną na noc on nie zakłada pieluch wiec cały czas ma zasikane łóżko powiedział że lubi jak ma mokro pamietam jak miał 14 lat to nie nosił tych majtek ani pieluchy koledzy sie z niego śmiali a nauczyciele mnie wzywali do szkoły dawałam mu do szkoły 8 par majtek pomożecie mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dużo pije wstawaliśmy przez pół roku po parę razy w nocy i zasadziliśmy na nocnik, nic to nie dało, dziecko się samo nie wybudza do sikania, zakładamy na nowo ale wstajemy, zakładamy dlatego że jak dziecko się zasika to się nie budzi w ogóle jej to nie przeszkadza i dwa razy przepłaciło to chorobą, ma 4 lata, nic na siłę. Ja też jako dziecko sikałam jeszcze w podstawówce miałam wieczne wpadki - zresztą jak się okazało mam lekką wadę pęcherza, może córa ma to po mnie,. U znajomych zwykle około 3 lat nie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj syn ma 4,5 roku.i dalej sika w nocy.przestalam mu kupowac pieluchy klade pod przescieradlo folie budze go 2 razy.wyskia sie ale i tak nad ranem przescieradlo jest olane;/i nie daje mu pic na noc.zalamka;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia skończy 2 lata za tydzień. W dzień nie nosi pampersa od maja. Tak do lipca zakładałam jej tylko na drzemkę. Od ponad miesiąca nie zakładam też na noc. Sama się przebudza gdy chce sikać. W dzień załatwia się sama na nocnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam syna który ma cztery lata i tez śpi w pampersie jak chce go odzwyczaić to placze jakby sie bal nocy wiec nie widzę jak na razie w tym nic złego.koleżanki córka chodzi do szkoły a na noc też ma pampersa.ja poczekam do piątych urodzin i wtedy wydaje mi się że uda mi się go odzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×