Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tajlannna111

CHOROBY WENERYCZNE A BADANIE KRWI

Polecane posty

Gość tajlannna111

Witam... mam pytanie, jakie konkretnie badania krwi trzeba zrobić na obecnosć chorób wenerycznych?? Wiem, że nie wszystkie mżna wyryć poprzez badanie krwi ale które mozna i jak nazywa sie badanie? Z gory dziekuje-wiem ze temat pewnie juz byl nie raz ale strasznie pomieszane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajlannna111
Z tego wynika, że tylko kiłę mozna wykryc poprzez krew? A co z chlamydią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlamydie mozesz sobie sama wykryc... mozna kupic do tego test... ale musze go poszukac... chwila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajlannna111
ale badanie krwi tez jest na chlamydie prawda? Tylko czym sie różni IgG od IgM i IgA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlamydie pod kontrolą Zakażenie bakterią Chlamydia Trachomatis przebiega na ogół bezobjawowo, ale nie wykryte w porę może prowadzić do wielu poważnych powikłań: zapalenia przydatków czy zakażenia dróg moczowych. Niektórzy lekarze uważają, że wpływa nawet na rozwój raka szyjki macicy. Dlatego temu testowi powinna poddawać się raz na 612 miesięcy każda osoba aktywna seksualnie (to zakażenie przenosi się drogą płciową). Szczególnie zaleca się wykonanie testu kobietom w ciąży, ponieważ noworodek urodzony przez zakażoną matkę może zachorować na chlamydiowe zapalenie płuc lub spojówek. Nazwa: HandiLab-C. Cena: 60 zł Jak działa: wykrywa enzym wytwarzany przez chlamydie. Kiedy zrobić test: w dowolnym momencie. Za pomocą załączonego patyczka pobiera się wymaz ze ścianki pochwy (pocierając przez kilka sekund wacikiem o śluzówkę). Następnie patyczek umieszcza się w pojemniczku ze specjalną substancją. Wynik jest po kilku minutach. Rada: jeśli test wykazał zakażenie chlamydią, zgłoś się do ginekologa. Leczenie powinno dotyczyć także twojego partnera. Wszystkie dostępne w polskich aptekach testy mają niezbędne certyfikaty jakości, wymagane na terenie Unii Europejskiej. Można je kupić bez recepty. Zawierają gotowe zestawy do wykonania poszczególnych badań. Próbkę krwi pobiera się z palca, nakłuwając go bezboleśnie specjalnym lancetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooona
Tak,tak-wlasnie tam idę :) Tylko nie chce zrobić z siebie idiotki,która nie wie jakie dokladnie badania chce zrobic;/... Nie wiem na ile bedzie uprzejma obsługa... Ale myśle, że zrobie USR i na chlamydie... Coś pominęłam? (pomijając HIV)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, Chyba dostalem prezent od nowej kobietki ktorej zaufalem :/ Po 1-szym stosunku bez zabezpieczenia mialem jeden dzien na poczatku jakby jakis wampir wyssal ze mnie cala enerie i tylko spalem. Po dwuch nastepmnych rozpoczely sie bole glowy i czasami brzucha. Przy potarciu tworzy sie dziwna substancja pod napletkiem, wzmozony apetyt / oddawanie moczu oraz lekkie wewnetrzne klocia na koncowce przewodu moczowego w penisie. Wspomne rowniez o ciaglym zmeczeniu i braku koncentracji. No nic, trzeba poczekac na testy i ewentualnie poscierac rozlane mleko. Wlasnie... testy... Zylem poza krajem gdzie tego typu badania byly jednorazowa wizyta w klinice tzw. walk-in bez rejestracji, biurokracji czy skierowan. Wstepna rozmowa oraz probki pobierane sa w przeciagu 30-45 min. Jak cos znajda to dzwonia, jak nie to cisza albo mozna samemu sie upewnic dzwoniac do nich. Sami dokladnie wiedza jaki zestaw badan maja wykonac z krotkiego wywiadu (jakies objawy wiecej, brak - srandardowe) W Polsce sprawa wydaje sie byc nieprawdopodobnie skomplikowana i jeszcze taboo! Dzwonie po przychodniach, szpitalach, laboratoriach i innych tam prywatnych klinikach. Najczestsza rzecza na jaka sie napotykam to brak informacji i jakies dzikie zaskoczenie. Ku mojemu zdziwieniu i zasmuceniu otrzymuje czesto odpowiedz - "takich badan u nas bardzo malo sie robi". Pytam sie jakie badania powinienem wykonac a pracownicy nie do konca wiedza co mi odpowiedziec. Cos niby wiedza ale na szczegolowsze pytanie informacji juz nie udziela. Pakietow dla "aktywnch seksualnie" szukac mozna w polu bo i tam tez wiedza lezy. Moze dlatego ludzie boja albo gorzej wstydza sie wejsc i nawet zapytac o tego typu badanie bo przerodzi sie ono w zbedna kompromitujaca konwersacje obok innych z gumowymi uszami? Przez to wlasnie sie zarazamy i wydajemy kupe pieniedzy na badania, lekarzy i koncerny farmaceutyczne. Na stronach laboratoryjnych ciezko znalezc np. rzezaczke czy kile. Moze pod skrotami albo wcale? Chlamydia na szczescie byla wszedzie ale np. wylistowalo sie 7 roznych testow IGG, IGM, IGM + inne i malo kto wie ktore wybrac jako podstawowe. VDRL np - a z czym to sie je? Jestem zdruzgotany brakiem ujednolicenia i zcentralizowania informacji na ten temat. Albo sie ludzie nie kochaja w tym kraju albo zyja w nieswiadomosci zagrozenia tych chorob a pozniej zastanawiaja dlaczego maja problem z zajsciem w ciaze. W ostatecznosci zrobilem test na: VDRL (JAKOSCIOWO) - 17zl CHLAMYDIA TRACHOMATIS IG M - 65zl CHLAMYDIA TRACHOMATIS IG G - 65 zl Sam do konca nie wiem na ile sa wiarygodne i czy to jest wystarczajace na pokrycie rzezaczki, kily. Chlamydia sama z nazwy wynika choc jest jeszcze IGA i inne badania ktorze brzmia zagadkowo. Wczesniej mowili cos o WR (kila) i wyniniki mialy byc nastepnego dnia. Pozniej jednak ze na trzeba czekac 14 dni wiec juz sie sam pogubilem ile na co trzeba czekac. Nie mozna by bylo zrobic jakiejs e-ulotki? Przeciez to sie nie zmienia. No nic, czekam a w miedzyczasie pojde do urologa oddac 70 zl choc nie wiem czy jest dobra decyzja idac tam bez wynikow. Normalnie stosuje sie terapie antybiotykowa. Po badaniu i ponowny retest w przypadku badania PSR (nastepny skrot) po najmniej 7 dniach, po innych od 3-5 od zakonczenia kuracji. Te chyba zrobie juz za granica bo bilet mnie bedzie kosztowal tyle samo. Zmusze jednak urologa do wypisania od razu recept na wszystko bo nie mam zamiaru teraz zaplacic za slowa "wroc z wynikami to ci wypisze" za ponowna oplata za wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wenerycha to jest to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie NIE PSR a PCR. Przy okazji zdalem sobie sprawe ze przy oddniu moczu z wlasnym pojemnikiem kazano mi go wlozyc do koszyka. Nie nalepiono zadnej etykietki wiec moge miec tylko nadzieje ze nikt sie tam nie dorzucil bo z kad beda wiedzieli ktory jest ktory... nawet odpowiednie procedury nie sa zachowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szczególności warto zrobić sobie badanie na kiłę, HIV, chlamydię czy opryszczkę HSV. Sama ostatnio takie badanie wykonywałam. Jednak zrezygnowałam z tradycyjnej przychodni i zdecydowałam się na wykonanie takiego badania sama w domu. Tylko co musiałam zrobić to wysłać próbkę do laboratorium. Nigdzie takiego rozwiązania nie mogłam znaleźć aż w końcu natrafiłam na zdrowegeny.pl. Przynajmniej zaoszczędziłam czas i nie musiałam się stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA również walcze z problemami w ukladzie moczowo-plciowym. LEkarz polecilmi wykonanie badania URO-GENITAL 11 panel identyfikacji 11 patogenów układu moczowo-płciowego aby znalezc przyczynę nawracających infekcji. czy ktoś już robił to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie URO-GENITAL robiłam pół roku temu. Jestem zadwolona bo znalazlam przyczynę infekcji z którymi walczyłam przez rok czasu. Wyniki były szybko. okazało sie, że to tylko chlamydia. Ze swojej strony polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchwi0wa
najlepszym sposobem jest wg mnie udanie sie do wenerologa po kompleksowe badanie przyczyny pojawienia sie choroby wenerycznej i wdrozenia odpowiedniego badania. Ja skorzystalam z tej strony - https://drwenerolog.pl/wenerolog-konsultacje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilGrzeszczyk
Jedną z najgorszych chorób jest borelioza, z tej strony dowiecie się jak ja leczyć http://www.boreliozaonline.pl/ugryzl-mnie-kleszcz-co-zrobic/ . Chciałbym jednak poruszyć temat lekceważenia tej choroby przez poszkodowanych. Kleszcze niosą ze soba wiele chorób które są nam przekazywane, dodatkowo mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukto

Ciekawi mnie Wasz stosunek do badań na choroby weneryczne. Czy czułybyście się obrażone jakby Wasz partner poprosił Was o zrobienie sobie badań na obecność takich chorób? Ogolnie nie będe tutaj kłamał, po prostu rozpadł się mój związek bo zaproponowałem to kobiecie. Wiedziałem, ze miała kilka wolnych związkow wcześniej i bezpieczeństwo było dla mnie ważniejsze. NIestety ona sie obraziła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terasa

Badania trzeba robić, ogólnie wcześniej sobie to olewałam ale widocznie im starsza się robię tym mądrzeję. Ogólnie nie czułabym sie obrażona, żałuję trochę, ze z partnerem nie wyoknaliśmy sobie badan wcześniej przed rozpoczęsciem wspólżycia. Ogólnie powiedzieliśmy sobie z iloma partnerami współżyliśmy, nie było to dla nas tajemnicą. Szczególnie, że takie badania wcale nie są trudno dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wick

Nie trzeba na nie przypadkiem skierowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukto

Bardzo fajne miałaś ogólnie podejście do tych badań, sam raczej sie badać nie musze bo uprawiałem seks w prezerwatywie ale nie mam pewności czy tak robiła partnerka. Nie wiem w sumie czemu miała z tym taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×