Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ryniu2

Dla tych, które się już rozpakowały (urodziły) i chcą się poradzić lub pogadać

Polecane posty

Gość blue_bell
Hej Dziewczęta! Moje maleństwo rozwija się książkowo :) strasznie się cieszę, bo córeczka urodziła się maleńka i jest pod opieką neonatologa i okulisty.Na szczęście jeździmy tylko na kontrole, bo wszystko jest w porządku.Jestem już trochę zmęczona, bo co zakończymy jedną serię szczepień, usg bioderek i odwiedzimy wyżej wspomniane poradnie, to już wyznaczają nam następne kontrole.Nie ma miesiąca żebyśmy nie byli u lekarza albo i dwóch, zdarza się że i trzech. Moja waga zaczyna mnie przerażać, bo zaczęła lecieć w dół. Obecnie ważę mniej niż przed ciążą. A włosy- szkoda gadać :( Witaminy dla kobiet karmiących zdobią półkę, bo jakoś nie mam zacięcia do łykania lekarstw. Planujecie jakieś dłuższe wakacje z dziećmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue_bell
wcięło mi posta, a tak się rozpisałam :( No to od początku... Moja córeczka rozwija się książkowo, podwójnie się cieszę, bo urodziła się z niską wagą urodzeniową i jest pod opieką neonatologa i okulisty. Na szczęście kończy się tylko na wizytach kontrolnych (choć nieodpowiedzialna okulistka w Poznaniu napędziła nam niezłego stracha, ale wolę o tym zapomnieć). Jestem już trochę zmęczona, bo jak tylko zakończymy kolejną serię szczepień, kontroli bioderek i odwiedzimy wspomniane wyżej poradnie, to już mamy wyznaczone kolejne terminy. Nie ma miesiąca bym nie odwiedzała lekarza albo dwóch, czasami nawet trzech... Moja waga mnie przeraża- obecnie ważę mniej niż przed ciążą. Nawet się cieszę, ale w ostatnich dniach gwałtownie schudłam... O kondycji włosów nawet nie wspominam :( Powinnam łykać witaminy dla kobiet karmiących, ale jakoś nie mam do tego zacięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue_bell
O! A teraz znalazły się oba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryniu, obiadki sa po skonczeniu 4 m-ca, czyli od 5 miesiaca;) ja juz sie tyle o tym naczytalam;);) Blue_bell;0 to swietnie ze malutka jest zdrowa i dobrze przybiera na wadze;) Twoja malutka urodzila sie wczesiakiem????? co do wagi to nic nie mowcie:(:( prz wzroscie 173 waze 55 kg... :( a najgorsze jest to ze 1,0 m-ca temu wazlam 59kg:( wlosy wypadaja, biodra odstaja, JESTEM ZALAMANA:( tak bardzo sie cieszylam ze w ciazy przytylam chociaz 8 kg, w koncu wygladalam jak czlowiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek, bo to zawsze jest na odwrót jak się coś chce...Ja przy 169cm najlepiej się czułam ważąc jakieś 56-57kg. 2 lata temu udało mi się zjechać do 54kg i było ok a teraz przy 62kg czuję się źle więc coś z tym muszę zrobić :( Oby chociaż zjechać te 4-5kg na początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja Wam się pochwalę dziewuszki:) Jestem od 3 dni na diecie i schudłam już 3 kilo,a tak wisiałam w miejscu z wagą.Wzort u mnie 168cm i jak ważę 57 to jet ok.Teraz moja waga 69kg i idzie w dół.Dieta jeszcze 7 dni więc zobaczymy:)Na razie jestem zadowolona z efektu bo widzę,że schodzi mi z ciałka zalegająca woda,która głównie objawiała w postaci miejscowych zgrubień pod skórą. Dietka ma bardzo dobre recenzje,jest zdrowsza od proteinowej i o dziwo można jeść ile się chce,ale tylko produkty z listy,które są komplementarnie dobierane. Jakby któraś chciała to dajcie maila to wyślę. Mój mały jak na razie dobrze znosi upały.Dzisiaj rano w Poznaniu 8.30 i temeratura 36stopni. Na reszcie odpalę dzieci baseniki i naleję wodę będą miały niezły ubaw. Jeśli chodzi o szczebienia to my mamy co 6 tyg i następną wizytę u ortopedy jak Adaś zacznie chodzić. Karmelek Nie rozumiem to po 4 miesiącu,czy od 5 miesiąca? Bo dla mnie obiadki są dla dzieci,które skończyły 5 miesięcy.Tak mi przynjamniej powiedział lekarz jak pytałam kiedy mogę wprowadzić obiadki,a kiedy owocowe przecierki. Za wcześnie podane obiadki są przyczyną silnych kolek u dziecka.Może dlatego Aleks tak marudził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryniu nawet mi nie mów o upałach bo ja w sobotę lecę do Poznania a tu mamy teraz jakieś 16stopni..chyba mała z pragnienia będzie na cycu wisieć co pół godziny :( No a jeśli chodzi o wagę to widzę że miałyśmy prawie taką samą przed ciążą :) Podeślij mi proszę tę dietkę na domi66@interia.pl to może się skuszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blue_bell ja bym chciała w tym roku gdzieś wyruszyć z dzieciakami.Marzą mi się tropiki,ale co z tego wyjdzie zobaczymy bo finansowo na razie nędza:( jak się uda to pojedziemy z nianią,aby choć trochę sobie odetchnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryniu, widzisz co lekarz to inne zdanie....moj aleks wiem ze kolek nie mial, bo wiem tez jaks ie zachowuje jak brzusio go boli.... poza tym nie wiem co masz na mysli obiadki???? bo dla mnie tearz obaidek dla niego to ziemnaczek i dynia....no i zupa jarzynowa(hehe marchewka i zeimnaczek) po za tym sloiczki z hippa, gerbera , bobovity maja oznaczenia od kiedy i co podawac, ale przeciez zawsze mozesz pocztac w necie "schemat zywienia niemowląt karmionych mm" tak jest napisane ze po 4 miesiaca(czyli ogolnie zaczety 5) mozena podawac zupe jarzynowa ktora zawiraz ziemniaka, marchewke ,oliwa z oliwek albo maselko, Ryniu mi tez sie marzy wypoczynek, ale najdalej pojedziemy tylko nad morze, ale dobre i to;) niestety w tym rokuz urlopem nie poszalejemy, bo budujemy dom i caly urlop adama bedzie przeznaczony na budowie:O:O:O co do wypadajacych wlosow, masakra:( wszedzie sa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki karmel ja rozumiem pojecie "po" ale nasze dzieci mają dopiero 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryniu znowu sie sprzeczamy.... ty sluchasz swojego lekarza , ja swojego.... a po drugie PO 5 M-CU powinnas do diety wprowadzic ju7z mieso, nie zapominajmy ze nasze dzieci sa karmione mm, dac tez tobie przyklad, moja kolezanka urodzila w 27 tyg, synek wazyl 1100, przezyl, jezdzila z nim po specjalistach po calej polsce, po 4 m-cu normalnie mu wprowadzala wszystko do diety co9 jest po 4 m-cu , teraz ma 6 m-cy (korygowane 3,5) i je juz wszystko i podkreslam ze jest pod opieka specjalistow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja się już rozpakowałam i jakoś miejsca nie mogę sobie tutaj znaleźć, może mnie przyjmiecie do siebie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córa ma 2 miesiące dopiero :) Jak dziewczyny radzicie sobie w takie upalne dni z maluszkami? Bo rozumiem, że spacery są obowiązkowo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadra my na spacery chodzimy ok. godz. 16 bo wczesniej szkoda mi synka , bo i widze ze w mieszkaniu jest mu goraca(27 stopni) a na dworzu w cieniu 35...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie się zastanawiam, co tu robić z tymi porannymi spacerami, bo rzeczywiście jest upał i ja sama się rozpuszczam, więc nie wiem. Zawsze wychodziłam, ale faktycznie jak przestawię spacery na późniejszą godzinę gdzie już trochę chłodniej będzie, to może nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmel ja się z Tobą nie sprzeczam.Daleko jestem od tego. Shanula własnie mi przesłała jadłospis dzieci z netu od 4-6 miesięcy,gdzie podano; -do jadłospisu dziecka należy po 4 miesiącu wprowadzić owoce i warzywa -po 6 miesiącu mięsa. Przy czym dot.warzyw jest to właśnie po 5 miesiącu (przedział od 4-6).I tak też jest na słoiczkach. Sama napisałaś,że zupki są po 5,więc po co podawać dziecku wcześniej. Ja jestem zdania "Nic na siłę".Brzuszki naszych dzieci nie są jeszcze na tyle rozwiniętę,aby dawać coś z miesięcznym wyprzedzeniem.Po to są opisy na słoiczkach,aby sie tego trzymać. Po 4 to po 4. Po 5 to po 5.idt. Dla mnie te opisy są logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka zadra :) spacerki spokojnie.ja małemu jeszcze robię krótką kąpiel w ogródku.dziewczyny lecę.będę wieczorkiem bo mam dużo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryniu ja nie napisalam ze po 5 m-cu, tylko po 4, po 5 powinnas wprowadzac miesko... jakbym chciala wszystko wpyprzedzac i na sile to wprowadzila bym juz nie ktore rzeczy po 2 m-cu jak nie ktore matki tak robia.... Ryniu warzywa nie sa po 5 m-cu!!!!! ziemniak, dynia , marchew jest po 4 m-cu owoce: m.in jablko, banan, sliwka..... nie pisze zeby wszystko naraz podawac, ale stopniowo, przez 6-7 dni marchew a po 7 dodajesz do tego ziemniaka albo dynie....sama napisalas przedzial 4-6 ....to mam rozumiec ze ten przedzial to po 5 m-cu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudrowe wykończenie
a z roczniakami można się dołączyć? :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przedział 4-6 miesięcy oznacza 4,5,6 miesiąc.co nie znaczy,że jak Twoje dziecko ma 4 miesiące możesz mu podawać to co jest dla 5 i 6.Tam był jadłospis podany ogólne dla dzieci w przedziale wiekowym od 4-6. Nie widzaiłam ani jednego słoiczka po 4 miesiącu z zupką.Tylko same owoce lub ew. z domieszką marchewki.A siedziałam już w regale nie jednego sklepu. Oki lecę do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rniu a z hippa kupywalas?? na zadnym sloiczku nie jest napisane ze przwedzial 4-6 , tylko PO 4M-CU , PO 5, PO 6 ITD.do tej pory nie podalam dla Aleksa nic nie wczesniej, nic co jest np. po 5 m-cu, widocznie slabo obserwowalas pulki....mozesz anwet wejsc na strone www.bobovita.pl www.hipp.pl www.gerber.pl bedziesz juz wszystko wiedziala , uwierz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"tak jest napisane ze po 4 miesiaca(czyli ogolnie zaczety 5) mozena podawac zupe jarzynowa ktora zawiraz ziemniaka , marchewke ,oliwa z oliwek albo maselko," to Aleks ma 4,czy piąty miesiąc?Bo jak ma 5 i ogólnie jeśli można od piątego podawać to ja rozumiem. Ale nadal podtrzymuje,że słoika po 4 nie widziałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhhh karmel Ty mnie nie rozumiesz :( poczytaj jeszcze raz co napisałam i nie będzie żadnego problemu.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×