Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xxx DOTKA xxx

CHCĘ ZAŁOŻYĆ FIRMĘ!! Pomożecie?

Polecane posty

Gość xxx DOTKA xxx

mam pytanie... (poważne!) wytężając swój mały móżdżek wpadłam na wspaniały pomysł czego w moim mieście i okolicy nie ma a co mogłoby być opłacalnym interesem. Problem w tym, że kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać... Jakie papiery i gdzie? Czy możliwe jest otrzymanie jakichś unijnych pieniążków na start? Jakie są koszty wynajmu lokalu itd. Czy mógłby ktoś choć troszkę mi to przybliżyć? Od czego zacząć w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firmetkaa
To zależy, jaki interes ? Teraz założenie firmy wbrew pozorom nie jest juz takie trudne. Wystarczy udać się do Urzędu Miasta. Można wszystko załatwic w jeden dzień - oczywiście mówię o formalnościach, nieliczac oczekiwania na regon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie cmy to glod,
koszty zalezne od miasta lokalizacji i 100 innych rzeczy. dotacje pytaj w urzedzie pracy. sprecyzuj co chcesz wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx DOTKA xxx
Miasto niewielkie. A myślałam i tak bardziej o jego obrzerzach. Co chciałabym wiedzieć? Hmmm... Wszytsko po kolei właśnie. Jestem w tym kompletnie ciemna i nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszty wynajmu to zależy gdzie, bo znajdziesz za 20 i za 300zł/m2. Musisz doliczyć ZUS - ok. 800zł/mies. Biuro rachunkowe jeśli nie masz głowy do papierów, tel. kom., pewnie kompa i internet... O dotacje pytaj w UP i w Urzędzie Miasta. W PARP też możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie wiesz jak się zabrać to zrób kosztorys jeśli jezcze nie masz. Zakupy, które MUSISZ zrobić na początek, stałe koszty (w tym w/w ZUSY, srusy itp). Przeanalizuj dokładnie ile to Cię będzie kosztowało, ile masz kasy, i ile ew. potrzebujesz. Z tymi wyliczeniami do wcześniej wypisanych urzędów. No i co dalej - numer KRS, zdecydowac się, które PKD ciebie dotyczy, wizyta w Urzędzie Miasta, ZUS, banku - konto, pieczątka firmowa i.. do roboty. To wszystko nie pamiętam w jakiej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssaaddddaaaas
NO i bzdury piszecie Po pierwsze ZUS dla rozpoczynających przez 2 lata wynosi 300 pln Po drugie faktycznie jedno okienko A tak w ogóle to powinnaś przełożyć pomysł na papier - policzyć koszty i policzyć to co możesz zyskać. A jeżeli chodzi o kasę unijną to dla zaczynających jest działanie 6.2 z Programu Kapitał Ludzki, ale: musisz się dostać z pomysłem na szkolenie (rekrutacja), potem nauczyć pisać biznes plan, napisać go i wybronić, a wtedy dostaniesz kasę. Ok 40 tys pln do wydania na wynajem, wyposażenie (ale nie towar), reklamę itd. Jeden minus, procedury trochę trwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx DOTKA xxx
O matko kochana! :) Strasznie dużo tego. No ale chyba trzeba wziąć się w garść i zacząć działać. Bardzo dziekuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssaaddddaaaas
a KRS jest przy spółkach i rejestracji w sądzie.... Przy działalności gospodarczej nie ma KRS-u... tylko numer z ewidencji działalności gospodarczej nadawany w urzędzie miasta/gminy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezalogowany
skaldajac biznes plan. pytaj w urzedzie rpacy sa tam dodatkowe kryteria wszystko ci powiedza bo od teog sa. jak nie umies znapisac biznes planu wysla cie na szkolenie. teraz dotacje daja prawie kazdemu. do poprzedniczki jest jedno okienko ale idea tego pomysly stracial przez to sens. kiedys mozna bylo wszystko zalatwic w jedne dzien czyli wpis w urzedzie miasta regon w gusie i urzad skarbowy teraz idzie sie do jednego okienka a oni wszytsko przesylaja miedzy urzedami i trwa to tydzien.takei ulatwienie w iscie polskim stylu :D zus obnizony przez dwa lata jest dobrowolny jelsi ktos np. jest w wielku przedemerytalnym moze mu sie to nie oplacac bo nie ma w nim skladki na fundusz pracy i jeszcze tam czegos innego.jelsi ktos prowadzil w ostatnich 5 latach dzialalnosc to rowniez nie moze z niego skorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×