Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziewuszka866

Piszę CV i mam problem, prosze o pomoc

Polecane posty

Gość dziewuszka866

Kochani otóz pisze swoje pierwsze cv w życiu :) Duzo czytalam jak powino wygladac,że powinno zmieścić sie na 1 stronie, i tu mam problem, powiedzcie mi czy musze wpisywać ukończone Licceum , czy moge wpisac tylko ostatnią Wyzszą szkole ?? Mam troche doswiadczen zawodowych, i próbuje jakos to zmieścić na 1 stronie :) myslicie ze czcionka 12 moze być, czy za mala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sredniej nie pisz
napisz ostatnia szkole bo wiadomo ze jak ukonczyłas studia to mature masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doswiadczona ona
Ja mam spore doswiadczenie w tej dziedzinie :0 Po pierwsze nie rob czcionki wiekszej jak 12! A nawet powiedzialabym 11 jest najbardziej odpowiednia Po drugie CV powinno byc na dwoch stronach, takze nie martw sie pisz ile tylko mozesz ;) Jedna strona CV wyglada bardzo prostacko. Po trzecie mozesz napisac tylko szkole wyzsza ale z liceum bedzie to wygladalo kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewuszka866
Dziekuje wam bardzo za odpowiedz buziaki dla was ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doswiadczona ona
Nie ma sprawy, jak cos jeszcze to pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewuszka866
a jeszcze moze p[odpowiecie mi jak jest w cv z zainteresowaniami moge napisac tak Czytanie ksiażek, jazda konna.... no i wlasnie nie wiem co jeszcze, tzn moim naiwiekszym zainteresowaniem jest akwarystyka czy to tez mogłąbym wpisać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisz średnią, może pracodawca będzie chciał wiedzieć, czy skończyłaś profil ogólny, handlowy czy biologiczny? A przede wszystkim czy to było liceum, technikum czy jeszcze inny wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej wpisz akwarystyke
niz banalne czytanie ksiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewuszka866
Ale ksiażki tez czytam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4545654
jasne, czesto oryginal ezaintersowania wzbudzaja zainteresowanie pracodawcy i mowia wiele o twojej osobie:) dlatego nie nalezy sie bac i nie wpisywac ogolnikow typu sport, muzyka bo to beznadziejne, trzeba konkretnie i ciekawie:) oczywiscie musi sie to pokrywac z rzeczywistoscia ale o tmy chyab nie musze mowic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4545654
co do liceum to jak najbardziej-wpisz! keidy mowilo sie ze cv musi sie zmiescic na jednej stronie, ale od tego sie juz odchodzi. no ale musi to jakos wygladac a nie ze na drugiej stronie sa 3 linijki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4545654
a co do ksiazek to nie pisz czytanie ksiazek tylko np literatura, tworczosc S.Kinga czy cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej wpisz akwarystyke
kazdy inteligentny czlowiek czyta ksiazki... i nie robi z tego halo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny cios
CV moze miec do 2 stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny cios
i zasada jest taka ze jak sie ma wyksztalcenie wyzsze to nie pisze sie juz liceum / podstawowaki itp chyba ze ma to jakies szczegolne znaczenie dla danego stanowiska (np profil klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no do 2 storn owszem
ale to u kogos kto ma bogate doswiadczenie i ma sie czym pochawlic, robienie 2 stron na sile u kogos kto dopiero skonczyl studia jest bledem jak czytanie ksiazek to nie tak ogolnie bo to kazdy niemal pisze, ale np"czytanie ksiazek francuskich w oryginale" albo "czytanie ksiazek na teamt 2 wojny swiatowej" jakos to sprecyzuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
Jeśli skończyłaś studia to nie pisz szkoły średniej, nikt na to nie patrzy. wyjątek jedynie, gdy ma ona ścisły związek z pracą, o którą się starasz, np. liceum plastyczne gdy chcesz być grafikiem, technikum ekonomiczne gdy starasz się o pracę księgowej itp. Jeśli masz LO i skończyłaś studia to wg mnie nie ma sensu pisać o szkole średniej. Doświadczenie - piszesz, że masz wiele. I tu kłania się podobna zasada - dla osób, które mają niewielkie doświadczenie dozwolone jest, żeby napisać wszystko albo większość. Ale jeśli ty masz więcej to naprawdę nie ma sensu pisać dosłownie WSZYSTKIEGO. Pisz tylko te, które mają związek z pracą, którą chcesz otrzymać. Nie musi to być związek bezpośredni, ale jeśli np. pracowałaś w punkcie obsługi klienta to składając cv do banku śmiało możesz to napisać (tam też masz kontakt z klientem). Aha - i zwróć uwagi na daty, muszą być konkretne. Nie pisz np. 2007 - firma x, stanowisko y - nie wiadomo czy pracowałaś rok, czy miesiąc. podawaj miesiące ewentualnie daty dzienne, jeśli pamiętasz. Bądź konsekwentna - jeśli daty dzienne to wszędzie, jeśli miesiące to wszędzie. Wielkim błędem jest pisanie w cv wszystkiego odnośnie szkół. W pracy stykam się z cv osób, które wypisują, że wygrały konkurs pięknego czytania w podstawówce albo zdobyły tytuł miss/mistera szkoły :O Kolejna ważna rzecz to zdjęcie - KONIECZNIE LEGITYMACYJNE! Inne fotki daje się tylko jak chesz być np. hostessą. ech....mogłabym jeszcze wiele rzeczy napisać... Chętnie odpowiem na jakieś pytania co do cv, trochę już ich przeczytałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
a co do ilości stron - stanowczo nie zgadzam się, że 1stronicowe cv wygląda źle, wręcz przeciwnie! 2 strony mają uzasadnienie tylko, kiedy masz bogate doświadczenie (patrz mój poprzedni post - nie piszemy wszystkiego!), kilka skończonych szkół (np. podyplomówki), kursy itp. Pisanie 2stronnego cv, w którym są wymienione szkoły od podstawówki, wszystkie miejsca pracy i kurs haftu krzyżykowego jest bez sensu! takie cv jest dużo mniej czytelne i nie skupia uwagi na tym, na czym powinno czyli kwalifikacjach do danego stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×