Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość josianka

Pomysł na "męską" potrawę

Polecane posty

Gość josianka

Hej, poradźcie, bo nie mam pomysłu. Mam trójkę dzieci - dwójka jada obiady w przedszkolu, najmłodszy ma rok i gotuję mu odpowiednie do wieku obiady. Ja jestem na diecie - czasem jem to co mały, bo to w miarę dietetyczne. Mój mąż lubi sobie zjeść i to takie konkrety typu flaki, fasolka bo bretońsku itp. Lubi jak mu ugotować gar takiej potrawy, je kiedy ma ochotę, zabiera do pracy itp. No ale skończyły mi się pomysły. Były już dni flaków, fasolki i bigosu. Ile można jeść to samo w kółko? Mąż zapytany co by zjadł odpowiada: co dasz. Potrzebuję pomysłu na męską potrawę - szybką do wykonania, w dużej ilości (żebym jeszcze zamrozić mogła) i mało skomplikowaną - przy mojej dzikiej trójce czasu dużo na pichcenie nie mam. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąz tez uwielbia takie jednogarnkowce , szybkie do odgrzania , często robię rózne gulasze, z dodatkiem ziemniaczków czy kluseczek jakiś w środku ( coś a"la strogonof) kombinacji jest wiele poza tym moze sos do spagetti? chili con carne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda kuchareczka
W dużych ilościach plus zamrozić można: schabowe mielone gulasz strogonow przeróżne zupy kawałki mięsa (drób, wołowina, schab) w różnych sosach: tatarski, chrzanowy, winny...do wyboru do koloru można kombinować i urozmaicać różnymi składnikami. Pasty do makaronów: bolognese, śmietanowa z szynką, boczkiem, kurczakiem, łososiem lub tunczykiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
To sprawdzony pomysł z netu- żeberka kroisz na kawałki i przyprawiasz jak lubisz.Wykładasz na blaszkę ,na nie 2 duże pokrojone w plastry cebule i wszystko zalewasz 2 butelkami keczupu pikantnego i łagodnego wymieszanego z łyzka miodu (ja Pudliszki)Pieczesz ok 1-1.5 godz w 180 st początkowo przykrywam blaszkę folia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
A to pomysł mojej kuzynki mieszkającej na wsi i bez -zamrażarki.-kawałki mięs np.karkowka,szynka,łopatka,boczek ,schab przyprawić .Na blaszce rozpuścić margarynę i piec te mięsa ok 40 min w 190 st,potem powkładać je do słoikow (z każdego gatunku po kawałku)i gotować te słoiki przez 40 minut.Pycha na obiad i na zimno do chleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulasz bigos
łatwe i można odgrzewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość josianka
Bardzo dziękuję za pomysły. W sumie jednogarnkowce są najlepsze, bo do schabowych to trzeba jeszcze ziemniaki i surówkę itp. Ale żeberka i chili con carne to rzeczywiście fajny pomysł. A co do pytania czy nie może sobie sam ugotować tego co lubi, to: 1. gdyby miał sam gotować to jadłby kanapki 2. nie widzę powodu żebym to ja nie miała mu gotować. Po prostu nie miałam już pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
zrób mężusiowi garnek grochówki, takiej z boczkiem i kiełbaską. najeść się tym można, że hoho, a jeśli chcesz zostawić na później to można gorące popakować do słoików, zazwyczaj "łapie", w razie wątpliwości możesz pogotować jak weki. Na szybki i pożywny obiadek jak znalazł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogród81
Mój lubi leczo, łazanki, gołąbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybę po grecku
można jeść 2-3 dni. Można też same warzywa do niej zawekować, (mrozić nie próbowałam) i rybkę dosmażyć na biżąco lub odgrzać usmażoną i zamrożoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytam i powiem
a twoj maz jakie ma preferencje smakowe? lubi jesc zdrowo, czy byle co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klawikort
gołąbki są super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj lubi golonke schabowe
żeberka, bigos, gulasz, leczo, gołąbki, spaghetti, potrawke z kurczakiem, ryżem i warzywami i wszystko inne co ugotuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy co chcemy osiągnąć podając facetowi męskie przepisy;) Wyznaję zasadę przez żołądek do serca, więc delikatnie z tymi schabowymi. Często wybieram grillowane kurczaka taki jak jest tu: http://smaczny-przepis.pl/przepis,kurczak_z_marynaty.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalusiunia
Też właśnie pomyślałam o kurczaczkach z rożna Hińskie też dobre z piersią kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×