Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda Ewa Maria

zaparcia - pokonać problem

Polecane posty

w tym miejscu proszę wszystkie dziewczyny o rady - jak sobie radzić z tym problemem! ja już mam tego dość - nie jem słodyczy, piję dużo wody niegazowanej, ograniczam posiłki, staram się jeść regularnie, wcinam owoce.... i NIC!!! nie chcę przyzwyczaić organizmu do herbatek i innych wspomagaczy (np tabletek)... ale nic innego nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nemo105
DObre są czopki glicerynowe, ale to chyba tylko w doraźnych sytuacjach. Może warto iść do lekarza? Podobno przyczyną zaparć mogą być też różne choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szminka1991
ja polecam jablka :) mi pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szminka1991
wcinaj po 2 jablka dzinnie i unikaj czekolady i kakao i zobacz jakie beda efekty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ten sam problem,dodaje otreby do jogurtow,lykam tez blonnik w tabletkach,2 l wody,czasem 2,5 i nie jem zadnych "zapychaczy"bo odrazu mam zaparcia,nie dla mnie pyszne chrupiace buleczki:(no i ruch ruch!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od kilku dni jem jablka i nic, kakao pijam kilka razy w roku, a czekolady nie jadłam od kilku miesięcy ;) kiedyś działało na mnie.... piwo... niestety ten "lek" już mi nie pomaga :) a do lekarz może i przydałoby się pojśc, bo to trwa naprawdę długo, ale rodzinny mi pewnie niewiele pomoże, a specjalistów u mnie nie ma - a ze względu na pracę nie mam kiedy jeździć do innych miast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jak kawe z mlekiem wypije na czczo to tez po chwili dziala,a gdybym zapalila to juz wogole,ale to nie sa niestety zdrowe i dajace dlugotrwale efekty metody,poprostu na cale zycie musisz zmienic jadlospis,jak wroce do bulek i chleba problem powraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szminka1991
kurcze to nie wiem co jeszcze ;/ mi wystarczy jablko..... ostatnio skutek expresowy mial tez jak podkradlam bobofuta siostrzencowi ;) taki po 6 miesiacu zycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinnaś zrobić podstawowe
badania....kał na pasożyty, krew, mocz, nawet badanie ginekologiczne, jeśli nic Ci nie wyjdzie to proponuję więcej ruchu i zupy...polecam ogórkową ;) też jestem doświadczona w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam z walmarku,100 tabl.nie pamietam ile zaplacilam ale ok 25zl,wczesniej mialam z bio ogrody z ananasem,nie polecam,trzeba lykac chyba az 6 tabl.dziennie i nie bylo poprawy,lykajac blonnik duzo pij,dodawaj sproszkowane otreby do jogurtow,zup,do czego sie da,nie wolno przekraczac dziennej dawki bo moga pojawic sie wzdecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szminka1991
a jak dlugo juz masz problem z tymi zaparciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgniesQ
Zalecam kupić sobie COLON C (czytaj Kolon C) jest naprawdę dobry podawałam mojemu dziecku który jest po operacji jelit i miał bardzo słabą perystaltykę, miał bardzo silne zaparcia, dorośli bogą to również stosować. Pozdrawim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przez cale zycie bedzie brala taki Colon?musi zmienic nawyki zywieniowe a nie zazywac chemii,te preparaty sa na jednorazowe zaparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szminka1991 - praktycznie od lat :( są okresy, że przez 2 tyg nie mogę... no wiecie :( - nie musze mówić jak wygląda mój brzuch i jaka czuję się ociężała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szminka1991
jak juz ktos wyzej powiedzial idz do lekarza rodzinnego niech da ci skierowanie na szczegolowe badania i idz do lekarza ;/ od lat to kiepsko ja jak bylam mala tez mialam zaparcia ale mi jakos przeszlo tak samo...... sproboj z bobofrutem moze wypij dwa odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykkkk
macica :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za rady, spróbuję z tym bobofrutem i błonnikiem, no i zupka ogórkowa :) zmykam spać, jak ktoś jeszcze ma dobre rady to chętnie je poznam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinnaś zrobić podstawowe
no wiesz kochana jak od kilku lat to współczuję. wiesz że takie zaleganie....wiadomo czego może doprowadzić do cięzkiej choroby? powinnaś to koniecznie skonsultować z lekarzem........ u mnie niestety pojawiły się hemoroidy i polipy na jelitach....nic przyjemnego a jest to też skutek takich własnie zaparć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczurzecy
colon c, zupka ogorkowa... przeciez to rozwiazania na chwile, leczenie skutku a nie przyczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szklanka wody...
przegotowanej, z cytryną, na czczo. Nie próbowałam, ale niektórzy twierdzą, że działa cuda. Jeśli chodzi o zaparcia - znam ten ból ;) Mnie na szczęście przydarzają się okresowo, chociaż ogólnie jest z "tymi" sprawami średnio, ale na szczęście nie tragicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szklanka wody...
ta woda to rano, przed posiłkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj na czczo i przed snem po łyżce oleju, jakiegoś zdrowszego najlepiej. Ja piję lniany ,,budwigowy", ale może by inny.Codziennie, to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U_L_A
Mi na nawracające zaparcia pomogły tabletki o nazwie Colon C, które poleciła mi farmaceutka w aptece Juventy w Manufakturze. Lek jest tani a naprawdę skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea71
I ja miałam problem z zaparciami. Ciągnęło się to kilka lat. Skończyło się dwa miesiące temu operacją na żylaki odbytu i szczelnę odbytu. Teraz jestem na diecie lekkostrawnej, dużo piję wody z miodem w ciągu dnia ( ok. 2-3 litrów) , poza tym polecam len mielony , można go kupić w aptece, tak 1-2 łyżki dziennie. dodaję np. do jogurtu, do mleka, do zupy. W moim przypadku rewelacja.Poza tym szklanka ciepłej wody z miodem na czczo. Problem z wypróżnianiem nie jest już taki straszny. Unikajcie zaparć jak ognia póki jeszcze na to czas. Warto zadbać o swój cały układ pokarmowy. Wiem co piszę, ból związany z hemoroidami i szczelną jest nie do opisania. A niestety zaparcie do tego prowadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadczo letnia woda
jedna , albo dwie szklanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×