Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mięsożercaaa

Co gotować dla szwagierki wegetarianki na święta?

Polecane posty

Gość mięsożercaaa

U nas w rodzinie nikt nie jest wegearianinem i kompletnie nie znamy się na daniach wegetariańskich a brat z żoną wegetarianką przyjeżdzają i nie mam ppojęcia co ugotować. Niby tyle przepisów na necie ale nic konkretnego. Chodzi mi o jakieś obiadowe danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Flaczki z boczniaków,kotlety mielone z pieczarek,kotlety "schabowe" z boczniaków,kotlety sojowe,kotleciki ziemniaczano serowe, z resztą na tej stronce jest dużo fajnych przepisów http://przepisy.net/wegetarianskie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam wymienić swoje ulubione, ale juz mnie uprzedzily. barszcz biały może też być sałatka ziemniaczana i kotlety sojowe a na sniadanie z ,,konkretow'' moga byc parowki sojowe. albo gulasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokiety z kapusta i grzybami
z sosem pieczarkowym! Pycha! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli szwagierka będzie chciał
a to na pewno na świątecznym stole coś dla siebie znajdzie. Bo nie wierzę, że nie będzie żadnych jarzyn, surówek, sałatek. A jak będzie stroić fochy, to niech przywiezie jedzenie ze sobą. No - bez przesady naprawdę. Ona do ciebie przyjeżdża na święta, wie, że ty wegetarianką nie jesteś, więc chyba liczy się z tym, że nie zafundujesz wszystkim bezmięsnego menu, bo ona jest inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejlis
ale ja mysle ze autorka robi to z wlasnej woli, a nie jakis dziwnych wymagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
a czy wegetarianie koniecznie musza jesc kotlety i parowki? tyle, ze sztucznie spreparowane? czy na swieta musza byc konieczni te najbanalniejsze dania typu wlasnie kotlety i parowki??? po to niby sa swieta??? przeciez jest tyle warzyw i owocow, wszelkiego rodzaju dania i zupy z fasoli, soczewicy, grochu, sery, tofu (mozna plastry smacznie przyprawic i podsmazyc tak jak filet rybny, albo wkroic do sosu, itp.) grilowane baklazany, dynie, pieczone warzywa korzeniowe sa bardzo tresciwe w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już się znalazła oburzona
"nie zafundujesz wszystkim bezmięsnego menu, bo ona jest inna..." jakim WSZYSTKIM baranie? czytaj co piszą i nie dopowiadaj bzdur... autorka sama chce ugotować coś dla szwagierki, nie kazdy będzie musiał jeśc bez mięsa przecież :o zresztą, ona jako gospodyni ma zapewnić dla każdego obiad, a nie ugotowao co sama je a reszta niech się dostosuje - pomyśl sama, idziesz w gości a tam małże i czosnek, bo pani domu uwielbia - sama je a inni się patrza bo akurat nei lubią? nie, kady ma się czuc dobrze i autorka chce o to zadbać, więc przestań się pluć i wróć do nauki czytania :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koltlety i parowki, ale sojowe. np na obiad. wegetarianie tez lubia czasem zjesc cos konkretnego. choc ja i tak uwielbiam przerozne surowki, salatki, warzywa pieczone. no i sery, ale to zalezy jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koltlety i parowki, ale sojowe. np na obiad. wegetarianie tez lubia czasem zjesc cos konkretnego. choc ja i tak uwielbiam przerozne surowki, salatki, warzywa pieczone. no i sery, ale to zalezy jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już się znalazła oburzona
"nie zafundujesz wszystkim bezmięsnego menu, bo ona jest inna..." jakim WSZYSTKIM baranie? czytaj co piszą i nie dopowiadaj bzdur... autorka sama chce ugotować coś dla szwagierki, nie kazdy będzie musiał jeśc bez mięsa przecież :o zresztą, ona jako gospodyni ma zapewnić dla każdego obiad, a nie ugotowao co sama je a reszta niech się dostosuje - pomyśl sama, idziesz w gości a tam małże i czosnek, bo pani domu uwielbia - sama je a inni się patrza bo akurat nei lubią? nie, kady ma się czuc dobrze i autorka chce o to zadbać, więc przestań się pluć i wróć do nauki czytania :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
no ja rozumiem, ze te kotlety i parowki sa 'sojowe', czyli sztuczenie spreparowane i przetworzone na maksa. nie sa zdrowe, tak jak soja sama w sobie. pewnie, czasem mozna zjesc, tak jak kazde inne technologiczne twory, miesne parowki, zupy w proszku itp. byle nietraktowac tego jako normalnego codziennego jedzenia :) a wracajac do pytania co ugotowac dla szwagierki, to jesli ona jest wegetarianka z prawdziwego zdarzenia, to na parowki sojowe zareaguje tak, jak miesozerca z prawdziwego zdarzenia zareagowalby na parowki 'miesne'. a czy ta szwagierka jest stricte wegetarianka, czy moze po prostu jaroszka i je ryby? wtedy mialabys ulatwione zadanie, zrobic oprocz miesa tez rybe, np. upieczony filet z lososia, albo halibuta, ktorym na pewno chetnie uraczyliby sie tez inni goscie (np. tacy, ktorym nie zalezy na pospolitej szynce czy tych wszystkich innych wersjach prosiaka krolujacych na swiatecznym stole ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Uduś warzywa na patelnię (bez ziemniakow ) Do zimnego farszu dodaj pokrojoną mozarellę lub serek topiony i zawiń to jak roladę w ciasto francuskie .Posmaruj je wodą i upiecz.Roladę kroi się w plastry i podaje z sosem np czosnkowym.Ja do farszu dodaję jeszcze usmażone mięso mielone ale nie jestem wegeterianką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mięsożercaaa
dzięki, skorzystam moze w niektórym zaciekawily mnie te krokiety z kapustą i pieczarkami,a mogę dostać konkretny przepis na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
ta rolada wyglada rewelacyjnie! chyba sama zrobie, chociaz nie jestem wegetarianka ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×