Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajnik świąteczny

Ile ciast pieczecie na Wielkanoc?

Polecane posty

Gość margolka66
Laura Diaz - podam przepis na sprawdzony (mój ulubiony) makowiec drożdżowy.Zrobiony wg tego przepisu nie powinien popękać:D CIASTO: 1/2 kg mąki tortowej 2 żółtka i 1 całe jajo 1 margaryna ( miękka) 10 dkg drożdży 1 cukier waniliowy 2 łyżki kwaśnej śmietany szczypta soli 4 łyżki cukru MASA MAKOWA: 2 szklanki maku - sparzyć i 2 x zmielić 2 łyżki roztopionej margaryny 4 całe jaja 6 łyżek cukru 10 dkg wiórek kokosowych (jak ktoś ich nie lubi to nie dawać) posiekane bakalie ( ja daję figi, śliwki suszone i orzechy włoskie) ale każda kobitka ma swoje - sprawdzone. WYKONANIE:W sporawej misce drożdże utrzeć z cukrem ,aż się rozpuszczą,dodać mąkę i pozostałe składniki.Wyrobić ciasto.Zostawić je na 1 godzinę w ciepłym miejscu do wyrośnięcia.Ciasto podzielić na 3 części , rozwałkować na prostokąty o grubości ok. 1 cm, rozsmarować na każdym 1/3 masy makowej zawinąć rolady.Wychodzą 3 nieduże.Każdą roladę zawinąć w papier do pieczenia.Zawijać niezbyt ciasno (z obu stron zostawić luki po ok.3 cm, tak by mogło sobie trochę urosnąć ale , też niezbyt luźno ,bo może popękać.Piec w piekarniku nagrzanym do 180st.C przez ok.45 minut - a najlepiej przed tym czasem zajrzeć czy jest już rumiany - złoty, wtedy jest gotowy.Ostudzony można polać polewą czekoladową, lukrem lub posypać cukrem pudrem.Ten makowiec bardziej smakuje jak babka niż jak ciasto drożdżowe.Może wypróbujesz na te święta.Jest pyszny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yolka...
Jezuuu - Ale narobiłyście mi smaka :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Przepis na chatkę "Baby Jagi" Ja robiłam wg tego przepisu: ładnie wygląda i co najważniejsze , bardzo smaczne Składniki: - 1/2 kg tłustego sera - zmielonego - 1 kostka margaryny lub masła - 1 szkl. cukru pudru (może być zwykły) - 2 łyżki kakao - 36 sztuk herbatników szkolnych lub petitków - cukier waniliowy Margarynę lub masło utrzeć z cukrem i po trochu dodawać zmielony ser. Masę podzielić na dwie części: do jednej dodać kakao , a do drugiej cukier waniliowy. Herbatniki rozłożyć na folii aluminiowej w 3 rzędy po 6 ciastek. Posmarować kremem kakaowym (zostawiając ok. 2-3 łyżki), na to położyć drugą warstwę herbatników , a następnie krem waniliowy. Na środek położyć pasek z masy kakaowej , całość złożyć w "trójkąt" i wstawić do lodówki. Polewa: - 1/4 kostki margaryny - 1/2 szkl. cukru - 3 łyżki mleka w proszku - 1 czubata łyżka kakao - 2-3 łyżki wody Margarynę , cukier , kakao i wodę zagotować. Odstawić z ognia i dodać mleko w proszku , dobrze wymieszać. Przestudzoną polewą oblać schłodzone ciasto. Lub polać 2 tabliczkami czekolady , rozpuszczonymi w kąpieli wodnej.Wierzch obsypać wiórkami kokosowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×