Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lipowied

OKRES PRÓBNY A L-4 PROSZĘ O POMOC

Polecane posty

Gość lipowied

WITAM PROSZĘ O POMOC!!! Z DNIEM 31 MARCA MIJA MI PROBNY OKRES UMOWY O PRACE ,PRACODAWCA POWIEDZIL MI ZE NIE PRZEDLUZA MI UMOWY. CZY JA MOGE ISC JUTRO NA L4? I KONTYNUOWAĆ PRZEZ DLUZSZY CZAS ZWOLNIENIE LEKARSKIE? GDZIE MAM JE DOSTARCZAC W PRACY CZY W ZUSIE? PROSZE O SZYBKĄ POMOC!!!! DZIĘKI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale jesli umowe masz na czas
pkreslony do jutra to jutro tam juz i tak nie pracujesz, wiec L4 miec nie mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale jesli umowe masz na czas
Nie masz umowy, nie masz wypowiedzenia, nie masz pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
ale ja mam tam pracować do 31.03 jutro tam mam ostatni dzień ale wiem że mi nie przedłuży, czy mogę iść na l-4??? jutro????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprobuj nie masz nic
do stracenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
mam umowę na okres próbny od 23.02 do 31.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobno chorych i kobiety w
ciazy nie wolno zwalniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Troche malo pracowales
Ale okres probny to nie umowa o prace i nie wymaga pisemnego zwolnienia od pracodawcy. Tak ze w tym przypadku chyba ci L-4 nie pomoze. To czas probny bez zobowiazan ze strony obu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
odpiszcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
a co z pracownikiem który zachoruje w trakcie trwania umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezeli jest umowa o prace to
chory pracownik jest chroniony przez zwiazki zawodowe i inne przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale musiales czyms podpas w
tym probnym okresie. Albo ten pracodawca na krotko potrzebowal dodatkowych rak do pracy i wymyslil sobie takie rozwiazanie wiedzac ze umowy nie przedluzy. Kazdy sie stara w okresie probnym. Powinien ci podac przyczyne dlaczego sie nie nadajesz, mozesz teztego zadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
wrocila corka szefa z macierzynskiego :( ale wogóle porazka ta firma. Dalej nie wiem czy moge isc jutro na l4! pomozcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alealeale3x
jezeli pracowałes wczesniej,masz ciagłosc pracy to zus przejmie zobowiazania chorobowego.mozesz zachorowac od ostatniego dnia pracy.ale zorientuj sie najpierw czy pracodawca zgłosił cie do ubezpieczenia chorobowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co chcesz uzyskac ?
Czy szef jutro zmieni zdanie ? Na chorobowe, mozliwe ze przez czas choroby cie nie zwolnia, ale potem na 100% wylecisz, chocby za to chorobowe. Jak jutro bedziesz pracowac, a potem ta firma bedzie znowu kogos potrzebowac, to moze zadzwonia po ciebie. Nie znam firmy, ani ukladow, ani jak im sie twoja praca podobala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
do 21 lutego pracowalam w innej firmie a od 23 w tej , czy to cos zmienia? czyli mogę iśc, mam wszystko oplacane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
z tego co wiem to z chwilą 31 marca umowa uplywa i dziękuję , a pozniej chyba zus placi l4,nie wiem musze sie dowiedziec pomozcie, i tak nie chce tam wracac!!! zlodzieje a nie firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alealeale3x
to nie tak ...umowa na okres próbny jest umowa na czas okreslony...kończy sie i pracodawca nie płaci chorobowego. jezeli zachorujesz w ostatnim dniu pracy ,to pracodawca zapłaci tylko za ten jeden ostatni dzień, potem zus,pod warunkiem,ze masz dostateczny ,udokumentowany okres pracy. musisz miec na uwadze ,ze chorowanie na zyczenie jest przestepstwem...moze lepiej cala energie poswiecic na poszukanie innej pracy...pracownicy chorujacy w okresach wypowiedzenia ,lub pod koniec umowy maja wieksze problemy ze znalezieniem pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alealeale3x
dla mnie to masz dziwne poglady...firma złodziejska, ale ty nie lepszy.skoro chcesz załatwic L4 i okradać zus czyli innych uczciwie pracujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
zdaję sobie sprawe z tego masz rację, tej pracy nie biorę pod uwagę ,nie ma jej w mojej przeszlośći.Dziękuję za pomoc.Czy te dni od 23 lutego wystarcz a do l4? , czytalam ze trzeba miec miesiąc przepracowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
nie nie o to chodzi , nie okradac bo tydzien temu juz mialam miec l4 bo mialam jakies zapalenie krtani czy cosik i harlałam tydzień do dziś , to odleze swoje, a firma to masakra ,pracownicy pokrywają straty nie z ich winy, siedzi sie po godzinach za darmo itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
i nie szlam na l4 bo balam sie ze mnie zwolnia , jaki czlowiek glupi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak sie zrobilo niesprawiedliw
ie, ze ja nie mam skrupulow isc na L-4. Pracodawcy swieci nie sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
masz rację ,od 8 lat pracy raz bylam na grype

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No wlasnie ja tez , chodzlam
chora do pracy, glupia bylam. Zdrowie wazniejsze, bo jak co do czego przyjdzie to pracodawca ci nie pomoze, on patrzy tylko wlasnego interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alealeale3x
w okresie próbnym nie opłaca sie chorowac...w ogóle pracownicy chorowici mają problem z pracą , bo w pracy sie pracuje a nie choruje... dlaczego nie możesz poczekać z tym L4 ,gdy umowa wygaśnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeby zrobic pracodawcy na
odchodne na zlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipowied
a jak umowa wygasnie moge isc na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracowalam 20 lat,
nie chorowalam. Po 20 latach jak zachorowalam probowali sie mnie pozbyc. Nie dosc ze bylam przybita choroba, to jeszcze w pracy mi chcieli dac kopa. Wzielam to w swoje rece i sie wystraszyli, i teraz ze spokojnym sumieniem choruje i bardzo dbam o moje zdrowie, i musieli sie z tym faktem pogodzic. A mnie to nauczylo ze ja jestem dla siebie wazniejsza, niz zyski firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×