Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gedona

zakupy przez internet - prawa konsumenta

Polecane posty

Gość gedona

Hej, mam problem z dwoma zakupami przez internet, a mianowicie z nieuczciwymi sprzedawcami. Pierwszy przypadek - kupiłam bielizne na w butiku sisi.pl - kompletna porażka, czekam od października, nie reagują na nic, wymigują się brakami magazynowymi. Drugi przypadek - część samochodowa na allegro - to kupowałam nie ja osobiście, ale część miała być dla mnie. Sprzedawca przysłał wadliwą część, ale okazało się to dopiero po zamontowaniu i ponownym wyjęciu części. Sprzedawca na początku obiecywał wysłać dobrą część, ale zwlekał, na wysłane pismo odpowiedział, że minęło 14 dni, więc jest za późno. Co właściwie mogłabym zrobić w obu tych przypadkach? Dziękuję z góry osobom z doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gedona
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thc
W przypadku zakupu na allegro napisz maila do Allegro. Opisz całą sytuację, załącz maile, korespondencję ze sprzedającym. Mało szczegółów, więc trudno radzić, ale w tym przypadku to pierwszy krok do odzyskania pieniędzy. Pierwsza kwestia - jesli zakup bielizny był nietrafiony to powinnaś zwrócić towar, albo odesłać i poprosić o wymianę. Co zrobiłaś? Generalnie trzeba uważnie dokonywac transakcji i stosować się do regulaminów, które określają zasady zwrotów i wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gedona
faktycznie za mało szczegółów - bielizny nie dostałam wcale, na maile nie odpisują, a jak dzwonie to zawsze cos wymyślają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gedona
jeżeli chodzi o allegro, nie ja dokonywałam transakcji, a raczej osoba bardziej doświadczona. Sprzedawca taki cwaniak, więc nie d asie dogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×