Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

metafora .

coraz częściej myślę o własnej działalności ...

Polecane posty

Zawsze gdzieś się tam przesuwała po głowie ta myśl. Kończę w tym roku studia, pierwszy pomysł zrodził się jeszcze w liceum, i mam go do tej pory. Dziś mam 3 pomysły, jeden średni (ten z liceum), drugi duży i trzeci ogromny. Działam w organizacji studenckiej promującej przedsiębiorczość i czasami zdarza nam się zapraszać przedsiębiorców, by opowiedzieli o sobie. Wszyscy, jak jeden mąż powtarzają, żeby się nie bać, że jeśli już masz pomysł - rejestruj się i działaj! Pieniądze są potrzebne, ale są do zdobycia - Unia, inwestorzy - jest tego mnóstwo, kwestia dobrze uargumentować swój pomysł. Obecnie pracuję w banku z Klientami Biznesowymi, myślę, że popraktykuję jeszcze trochę na tym stanowisku, po obronie zacznę tworzyć biznesplan i pełną parą ogólnie planować drogę ku realizacji moich pomysłów (na moje oko - rewelacyjnych, ale nie będę o nich pisać). Co o tym sądzicie? Czy jest może więcej takich jak ja? Jakie jest Wasze stanowisko w kwestii własnej działalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna dostac rozne dotacje i ogolnie uwazam, ze warto. Jasne, ze zawsze trzeba sie liczyc z pewnym niepowodzeniem ale... warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obydfvv
" Co o tym sądziecie " no wiesz skoro nie piszesz jaka to firma to ja nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Nie o sam biznes chodzi tylko o fakt jego prowadzenia. Bo np. gdy powiedziałam o tym mojemu szwagrowi, który prowadzi firmę transportową od chyba 6 lat, to powiedział, żebym tego nie robiła. Moi rodzice mówią to samo, no ale to są wielbiciele ciepłych etatowych posadek, więc tu nie ma co ich słuchać. No a z kolei ci nasi goście mówią zupełnie co innego, o czym pisałam wyżej. Chodzi mi o tego typu opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obydfvv
Opinia jest zależna od tego jaki to biznes ( czy wygląda na dochodowy czy niewypał ) , nie ma ogólnej opinii o prowadzeniu własnej działalnosci w oderwaniu od rodzaju branży jaką chcesz sie zając . Dajmy na to jeśli chcesz sprzedawac pietruszkę na targu to ci powiem - nie rób tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da się :) Ale OK, ultra pokrótce - pierwszy pomysł to knajpa, drugi - hotel, trzeci - ..., to zostawie dla siebie, bo to i tak biznes wymagający milionów, więc na początek nie ma co o nim marzyć. Każdy z pomysłów jest w swoim rodzaju innowacyjny, czyli coś w stylu "tego jeszcze nie grali". Każdy mam też już zaplanowany w konkretnym miejscu. Oba czynniki są kluczowe i sprawiają, ze moje pomysły są zajebiste, ale sorki, nie chcę się nimi dzielić, wiadoma sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obydfvv
rozumiem że podejście do danej branży masz innowacyjne , bo sam fakt założenia knajpy innowacyjny nie jest. Jeśli masz odwagę zayzykowac , dobrze przemyślisz sprawę i będziesz miała fundusze to warto - będziesz niezależna finansowo. ale jak ci się nie uda mozesz popasc w długi. Jeśli będziesz miała jasny CEL i będziesz w niego wierzyc możesz wiele osiągnąc pod warunkiem że się do tego nadajesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obydfvv
" Jakie jest Wasze stanowisko w kwestii własnej działalności? " ja się nie nadaję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wizję i jasne wyobrażenie tego co chcę osiągnąć. To moje marzenie, robienie tego po coś więcej niż tylko "mieć własną firmę", czuję, że jedno, i drugie (i trzecie) jest potrzebne i nie ma tego na rynku. Poza tym mam zaplecze teoretyczne, bo studia przygotowują mnie do prowadzenia własnej działalności. No i miejmy nadzieję, że się nadaje, szkolenia, działalność w organizacji, moja obecna praca... to wszystko wpływa chyba na "nadawanie się" :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blebleble3x
metafora,ja wiele lat temu ,po studiach założyłam własną firmę.nie wyobrażałam sobie pójść w ślady rodziców ,pracując na urzędniczych stanowiskach.też mi wszyscy odradzali ,przestrzegali ,proponowali wybór pracy na etacie,bo przywileje pracownicze itd. szczerze zachęcam cię do urzeczywistnienia swoich marzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do blebleble3x
i co jak z tym biznesem u Ciebie teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blebleble3x
" i co jak z tym biznesem u Ciebie teraz? " początki były trochę trudne,brak doświadczenia robiło swoje,ale potem było coraz lepiej,teraz już całkiem dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×