Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość okonzo1223456

stawka minimalna

Polecane posty

Gość okonzo1223456

Witam proszę o pomoc. a mianowicie dostałem umowę o prace na czas nie określony.niby wszystko cacy ale cos mi sie nie zgadza zarobek bo chyba szef cos kombinuje. a mianowicie niby zarabiam 1120 zł netto czyli tak jak bym miał cos kolo 1500 brutto. ale umowa jest sformułowana tak wynagrodzenie zasadnicze za pełny etat 8 godzinny wynosi 1000zł plus premia uznaniowa 500 zł. i sprawa wyglada tak ze płaci mi tyle co bym miał 1500 brutto ale wydaje mi sie ze tak została sformułowana umowa aby on płacił mniejsze składki a mi aby sie od niego odczepić dal te 1120 zł powiedzcie czy to jest zgodne z kodeksem pracy czy nie. uwzględnijcie minimalne płace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, zasadniczo sie nie znam ale chyba minimalna podstawa to 1317 a nie 1000.... P.S.Ale jezeli Ty na tym nic nie tracisz to co Cie obchodza mniejsze skladki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za cały etat masz brutto zarobić nie mniej 1317,00zł. Ty masz: - płaca zasadnicza - 1000,00zł - premia uznaniowa ( co miesiąc, stała z tego co piszesz) - 500,00zł Razem 1500,00zł brutto więc zarobek jest powyżej 1317,00zł, wszystko w porządku moim zdaniem. ''jezeli Ty na tym nic nie tracisz to co Cie obchodza mniejsze skladki??'' Jak to co obchodzą? Pracodawca ma opłacać składki od faktycznej kwoty zarobku brutto, te składki mają wpływ na jego przyszłą emeryturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla autora, na dowód, że wszystko jest zgodnie z kodeksem pracy: http://www.prawo.egospodarka.pl/37606,Minimalne-wynagrodzenie-czy-wliczamy-premie-uznaniowa,2,34,3.html Trzeba skopiować link, wkleić w pasek u góry strony, wykasować spacje. Artykuł jest stary, ale aktualny ( tak jest obecnie też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×