Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość girlpower

jaki kierunek kształcenia się teraz opłaca??? Proszę o rady!!

Polecane posty

Gość girlpower

Witam wszystkich:) Mam zamiar podjąć naukę od września na jakimś studium. I chciałabym Was zapytać co się najbardziej teraz opłaca? jaki kierunek?.Mam licencjat z kosmetologii jednak nie pracuję w zawodzie, a zależy mi na tym by kierunek studium dał mi szanse na zalezienie pracy właśnie związanym z wykształceniem w późniejszym okresie Nie ukrywam, że chodzi mi głównie o to, bym mogła wznowić pobieranie renty rodzinnej i to jest główny powód mojej decyzji. Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie porady dotyczące kierunku kształcenia, bo sama nie wiem co mam wybrac, jedyne co wiem to to, że szkoła musi być dwuletnia no i w trybie zaocznym bo na codzień pracuję. Przejrzałam już wiele ofert różnych szkół i nie wiem co wybrać: hotelarstwo, obsługa turystyczna, rachunkowość, administracja, prace biurowe czy może zupełnie coś innego? z góry dziękuje za pomoc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co podalas zasadniczo nie oplaca sie nic. Jakies szanse ma jeszcze rachunkowosc ale teraz masa ludzi konczy ekonomie wiec tez nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateodivar
farmacja kierunki medyczne , ale praca to tylko przedstawiciel handlowy ( farmaceutyczny ) dobra kasa ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girlpower
Z tego co zdazylam sie zorientowac to raczej nie ma dwuletniego studium z zakresu farmacji;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateodivar
jak to nie ma ?? w Łodzi jest ale ty chcesz tylko technjka robic czy studia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girlpower
No tak w łodzi tylko ze mnie interesuje Krakow tylko i wyłącznie i w sumie jakoś mnie nie ciągnie do farmacji juz bardziej do turystyki badz ekonomii. Chce zeby to bylo cos na co nie strace czasu a cos z tego wyniose co moze dac mi nowy start bo jak juz pisalam skonczylam studia kosmetologiczne i czuje tylko zal z powodu ogromnej ilosci pieniedzy wlozonych w cos co pozornie tylko dalo szanse na rozwoj. I tak jak juz pisalam zalezy mi na bezplatnej szkole w miare mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girlpower
Z jednej strony zależy mi an pojęciu anuki ze wględu na rente a z drugiej chce mieć z tego korzyści w postaci możliwości wykonywania innego zawodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girlpower
Dochodzi do tego jeszcze kwestia kierunk na którym nie ma obowiązkowych praktyk zawodowych bo raczej kiepsko by było z połączeniem ich z pracą;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateodivar
rozumiem ze nie widzisz sie w kosmetologi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kynia
akademia mirska mechanik lub nawigacja chyba że masz głowe do nauki cierpliwość i wpływowych rodziców to idź na prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kynia
sorry Akademia Morska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kynia
mój facet zrobił mgr na akademii morskiej w tam tym roku.teraz zarabia 16 tys miesięcznie za najniższe stanowisko.a kuzyn skoczył prawo we Wrocławiu z wyróżnieniem i też ładnie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kynia
są tam dziewczyny może już bardziej na nawigacji:)Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girlpower
Mateodivar widze się w kosmetologii a jakże, jednak szukam pracy w zawodzie juz od sierpnia tamtego roku wiec po takim czasie kazdy by mial dosyc( nie mówiac już o tym że to zawod ktory wymaga praktyki a po ponad pol roku juz duzo rzeczy ulecialo z pamieci) tym bardziej bez znajomosci jest bardzo mala mozliwosc zahaczenia sie gdzies w tej branzy biorac pod uwage ze 3/4 takich miejsc jest miejsami osob prywatnych, które nie chca "nowych". No ale jak wiadomo po studiach zycie weryfikuje rzeczywistosc. Zawsze mozna sie przekwalifikowac tylko na co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę sie czepiać, ale ci malkontenci, którzy krzyczą, że po studiach nie ma pracy poszli właśnie na nie z myślą o zrobieniu intratnego zawodu ... Skończyć jakiś kierunek to jedno, ale przebić się na rynku pracy spośród innych kosmetologów, ekonomistów, rachmistrzów etc. to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę sie czepiać, ale ci malkontenci, którzy krzyczą, że po studiach nie ma pracy poszli właśnie na nie z myślą o zrobieniu intratnego zawodu ... Skończyć jakiś kierunek to jedno, ale przebić się na rynku pracy spośród innych kosmetologów, ekonomistów, rachmistrzów etc. to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girlpower
Metafora to nie tak jak piszesz. Czy orientujesz sie ile trzeba włożyc kasy w dokształcanie się w zakresie kosmetologii i to po studiach??? jeden kurs rzedu 4000 zlotych i to taki podstawowy np przedluzanie rzes, ktore jest teraz na topie. Co z tego ze ma sie duzo innych przygotowujacych do zawodu. Teraz od ludzi po tym kierunku opczekuje sie ze bede miec zaraz po skonczeniu studiow wszelkie kursy tego typu a skad mlody czlowiek ktory dopiero zaczyna swoja droge zyciowa ma na to wszystko wziasc pieniadze???Ja nie napisalam w pierwszym poscie ze nie moge znalezc pracy itd i nie biadole tylko chodzi mi o zrobienie drugiego kierunku zeby miec cos w zanadzu. A teraz pracuję, ale też szukam dalej pracy i niekoniecznie jako kosmetolog, dlatego nie rozumiem Twoich pretensji o to ze ja sie zale na brak pracy. Chyba nie zrozumiales wątku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poszlam na studium na te uczelnie www.psychologia.org i jestem bardzo zadowolona, można zebrac bardzo bardzo duzo wiedzy, jeżeli się tylko chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×