Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ....minutka....

praca na umowę zlecenie a dochody pytanie

Polecane posty

Gość ....minutka....

Witam pracowałam przez miesiąc na umowę zlecenie, dziś mam mieć wypłatę i mam wątpliwości. Jestem studentką i czy jeżeli mam za godzine brutto 8,13zł to od tego odejmą mi tylko 18%podatku i nic więcej nie mają prawa czy jeszcze jakieś ubezpieczenie lub coś innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsdsdsrewrwesdsd
nic wiecej nie moga ci odjac a nanwet w przyszlym roku za to dostaniesz zwrot z zusu - tego co co zabrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....minutka....
Aha czyli jeśli odliczą coś jeszcze to mam prawo się kłócić tak?:) Bp słyszałam że w tej firmie sobie odliczają a mój znajomy powiedział że studentom do 26lat nie mogą i dlatego mam wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie najbardziej pomaga
nie mogą nic więcej odliczyć, bo jesteś ubezpieczona jako studentka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....minutka....
To się cieszę i dziękuję za informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''nic wiecej nie moga ci odjac a nanwet w przyszlym roku za to dostaniesz zwrot z zusu - tego co co zabrali'' Z ZUS-u nie dostanie żadnego zwrotu, pewnie miałaś na myśli Urząd Skarbowy i zwrot zapłaconego podatku, który w rozliczeniu rocznym wyjdzie do zwrotu ( nadpłata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek_słodki
no nie wiem, ja np. pracowałam na zlecenie 3 miesiące, zarobiłam brutto jakieś 2600 za całość i musiałam złotówkę dopłacić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek_słodki - Jeśli poza umową zlecenie nie miałaś innego dochodu to niemożliwe, abyś nie dostała zwrotu zapłaconego podatku. No chyba, że ktoś przy wypłaci źle policzył ( w co raczej trudno mi uwierzyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nawet gdyby źle policzył podatek, albo wogóle nie policzył to i tak nie miało prawa wyjść 1 zł do dopłaty. Musiałaś poza tym zleceniem mieć inne dochody w ciągu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek coś kręci;) ja pracowałam jako studentka na umowę zlecenie rok temu. poza tym nie miałam innych przychodow. w rozliczeniu rocznym wyszł mi nadpłata, którą dziś otrzymałam. Ta nadpłata- to podatek, który potrącają przy wypłacie pomniejszony o jakieś opłaty skarbowe (ok.6zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te 6zł o które Ci pomniejszono to prawdopodobnie koszt nadania przekazu pieniężnego, a nie opłaty skarbowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×