Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakajakkkakaj

staż/przygotowanie/prace interwencyjne

Polecane posty

Gość jakajakkkakaj

mam 26. jestem osobą pracującą, chciałabym zmienić pracę ale w obszarze który mnie interesuje nie mam doświadczenia, 2 lata temu skończyłam studia i wtedy też odbyłam staż, później zaczęłam pracować w beznadziejnej firmie na beznadziejnym stanowisku, chcę się niebawem zwolnić. Czy w takim wypadku mam jakąś szansę na którąś z wymienionych w temacie form pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
Te formy pomocy przysługują tylko osobom bezrobotnym zarejestrowanym w urzędzie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajakkkakaj
chcę się niebawem zwolnić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia.xx54
Do odbycia stażu mogą być skierowane osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, którymi są : bezrobotni do 25 roku życia, bezrobotni długotrwale albo po zakończeniu realizacji kontraktu socjalnego, o którym mowa w art. 50 ust. 2 pkt 2 ustawy o promocji zatrudniania i instytucjach rynku pracy, kobiety, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka, bezrobotni powyżej 50 roku życia, bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego, bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia, bezrobotni, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia, bezrobotni niepełnosprawni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia.xx54
generalnie : albo do 25 roku zycia, albo rok po ukonczeniu szkoly, albo juz 12 miesiecy jest sie zapisanym na bezrobociu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia.xx54
ja mam 27 lat , mam super firme ktora mnie przyjmie tylko wczesniej chetnie by widziala jakis staz - i nie ma bata poki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staż jest dla absolwentow szkoly sredniej natomiast Tobie przyslugiwaloby przygotowanie zawodowe. zapytaj w PUPie ale wydaje mi sie, że jesli zarejestrowalabys sie jako bezrobotne smialo mozesz sie o nie ubiegac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dujehdej
mi zaproponowali staż z up dziady jedne miała być praca biurowa a okazało sie sprzedaż bezpośrednia nawet pieczatki nie mieli zeby mi przybic na skierowaniu, kij ide rozliczyc sie bez pieczatki mam wszystko w d... cisnienie mi podniesli, poprosiłem o plan stażu to powiedzieli mi ustnie nawet tego nie mieli na papierze co mam robic wole byc na bezrobociu niz dawac sie dymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od tego, że jeśli na Twoim świadectwie pracy będzie widnieć, że to Ty wypowiedziałaś umowę, to w UP nie będziesz mogła zarejestrować się przed upływem 3 miesięcy od daty wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juka833333
jezeli pracowalas dluzej niz 3 msce to wydaje mi sie ze nie mozesz isc na staz. bo masz doswiadczenie. przygotowania zawodowego juz chyba nie ma prace interwencyjne - podobne kwalifikacje jak na staz. na staz moglabys byc skierowana ale tylko jezeli bylabys w pup zarejestrowana rok - czyli osoba dlugotrwale bezrobotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×