Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość polankowamamamaa

nie wiem co dawać do jedzenia ALERGIKOWI:(

Polecane posty

Gość polankowamamamaa

juz mam dosc , mala ma alergie na mleko krowie , wlasnie skonczyla rok i 3 mies. nie wiem co dawac jej jesc , je ciagle to samo , sniadanie :bułka z dzemem lub wedliną+bebilon pepti. obia-jakas zupka bez smietany +miesko, kolacja kaszka :( ten jadlospis jest nudny,ciagle tylko kiesielki,owoce,pieczywo:( chcialabym jej podac jakis jogurvik,nalesnikiitd ,mamy alergikow pomóżcie , podpowiedzcie co jeszcze dajecie jesc maluchom???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz jeszcze jakies sorbety
soczki np marchwiowe , makarony ,kluski kladzione , gorzej jak dziecko ma uczulenie na gluten lub jajko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zakupoholiczka
dawaj kasze i makarony zamiast ziemniakow do obiadu, warzyw jest cała masa, duszoną marchewkę, buraczki, kalafior panierowany, fasolkę szparagową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zakupoholiczka
moj syn przepada za cukinią, można zrobić racuszki używając mleka modyfikowanego, tak samo naleśniki, daj mleko modyfikowane i dodaj trochę wody mineralnej gazowanej, placuszki ryzowe, ugotować ryż na miękko, a ciasto zrobić jak an racuszki i dodać tego ryżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polankowamamamaa
robilam jej juz nalesniki na mleku modyf , gotowalam kasze z sosikiem -nietstey nic z tego nie lubi tego , cąły czas jadłaby to samo, dobrze ze czasami lubi zjesc jajko, no i lubi ryż z jabłekiem na słodko, warzyw tez nie lubi w zadnej postaci oprócz zupek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są jogurty i deserki sojowe, ale nie jestem pewna czy się nadają dla tak małych dzieci. Poszukaj mleka koziego, kokosowego, sojowego i na tej bazie możesz przyrządzać wszystkie mleczne deserki. Najlepiej zapytaj pediatry o te mleka. Nam kozie mleko poleciła pediatra. Jedyny minus to to ze jest drogie i śmierdzi :) Mleko sojowe trzeba sprawdzić bo niektóre dzieci soja uczula a inne super reagują (mój kuzyn od początku był wychowany na soi- ma teraz 7 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbbbbbaaaaaaaaaaaaaaaa
kup mleko z soja, sa jogurty specjalne dla alergikow, musisz tylko po sklepach poszukac. Moja znajoma ma tez ma dziecko ktore ma alergie ale nietylko na mleko ,na jajko , pomidory , czekolade itd.jeszcze niemasz tak zle. i porozmawiaj z z lekarzem on , powinien wiedziec lepiej co moze jesc twoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu starszemu alergikowi podawałam jogurty sojowe,ale z czasem też go uczuliły,więc odradzam. Naleśniki możesz podać,ale zamiast mleka użyj wody,ja tak robię. Dla dzieci uczulony na białko mleka krowiego jest też Nestle Sinlak,to produkt zbożowy bezglutenowy,ale tak duzemu dziecku moze już nie smakować. W internecie jest dużo przepisów dla małych alergików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego synka przy nietolerancji mleka krowiego pomógł latopic i ścisła dieta. Wykluczyłam z diety synka alergen i podawałam mu probiotyk przez trzy miesiące, który miała za zadanie uszczelnić jelita. Po kuracji wprowadziłam do diety mleko krowie, nie pojawiły się bóle brzuszka, kolki, wysypki, do tej pory wszystko jest w porządku. Wybierz się do alergologa, może Wam również kuracja pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×